15 שיטות עבודה מומלצות להגנה על האתר שלך מפני תוכנות זדוניות ופריצות סייבר

ככל שהאקרים גדלים מהר יותר, רבים יותר ויעילים יותר, חברות רבות מתקשות להגן על אתרי האינטרנט שלהן מפני איומי סייבר. הסטטיסטיקה לא משקרת:

• מעל 360,000 קבצים זדוניים חדשים מזוהים מדי יום

• היו 1,188,728,338 התקפות ידועות על מחשבים בשנת 2017

• הנזק לעסקים מפשע סייבר צפוי להגיע ל-6 טריליון דולר עד 2021

• ההוצאה העולמית על אבטחת סייבר תעלה ככל הנראה על טריליון דולר בין 2017 ל-2021

המספרים המדהימים הללו מדגימים בבירור מדוע ארגונים חייבים להעמיד את אבטחת האתרים בראש סדר העדיפויות. קיימים סוגים שונים של מתקפות סייבר ותוכנות זדוניות. זה חיוני שכל מחלקת IT תבין את הסיכונים הבאים: וירוסים ותולעים, תוכניות טרויאניות, אורזים חשודים, כלים זדוניים, תוכנות פרסום, תוכנות זדוניות, תוכנות כופר, מניעת שירות, פישינג, סקריפטים בין-אתרים (הזרקת SQL), התקפת סיסמאות בכוח גס, וחטיפת הפעלה. כאשר ניסיונות פריצת סייבר אלו מצליחים (וזה לעיתים קרובות), עלולים להתרחש הדברים הבאים:

• השחתת אתר – תוכן לא רצוי המוצב באתר שלך

• אתרים מועברים למצב לא מקוון (האתר שלך נופל)

• נגנבים נתונים מאתרים, מאגרי מידע, מערכות פיננסיות וכו'.

• הנתונים מוצפנים ומוחזקים לצורך כופר (התקפת תוכנת כופר)

• שימוש לרעה בשרת – העברת דואר זבל של דואר אינטרנט, להגשת קבצים לא חוקיים

• שימוש לרעה בשרת – חלק ממתקפת מניעת שירות מבוזרת

• שרתים שהופקעו לכרייה עבור ביטקוין וכו'.

בעוד שחלק מהתקפות מציגות רק איומים קלים כמו אתר איטי, התקפות רבות גורמות להשלכות חמורות כגון גניבה גדולה של נתונים סודיים או כשל בלתי מוגבל באתר עקב תוכנת כופר. עם זאת בחשבון, הנה 15 שיטות עבודה מומלצות שמחלקת ה-IT שלך צריכה למנף כדי להגן על הארגון שלך מפני תוכנות זדוניות ופריצות סייבר.

1. שמור על התוכנה שלך מעודכנת.

חשוב לעדכן את מערכת ההפעלה, היישומים הכלליים, האנטי-תוכנות זדוניות ותוכניות אבטחת אתרים עם התיקונים וההגדרות העדכניים ביותר. אם האתר שלך מתארח על ידי צד שלישי, ודא שהמארח שלך בעל מוניטין ושומר גם על התוכנה שלו מעודכנת.

2. הגן מפני התקפות סקריפטים בין-אתרים (XSS).

האקרים יכולים לגנוב אישורים ועוגיות כניסה ממשתמשים כאשר הם מצטרפים או נרשמים על ידי הכנסת JavaScript זדוני לקידוד שלך. התקן חומות אש והגנות מפני הזרקות של JavaScript פעיל לדפים שלך.

3. הגן מפני התקפות SQL.

על מנת להתגונן מפני האקרים שמחדירים קוד נוכל לאתר שלך, עליך להשתמש תמיד בשאילתות עם פרמטרים ולהימנע מ-Transact SQL סטנדרטי.

4. אימות כפול של נתונים.

הגן על המנויים שלך על ידי דרישת אימות מצד הדפדפן וגם בצד השרת. תהליך אימות כפול יעזור לחסום הכנסת סקריפטים זדוניים דרך שדות טופס שמקבלים נתונים.

5. אל תאפשר העלאת קבצים באתר האינטרנט שלך.

עסקים מסוימים דורשים מהמשתמשים להעלות קבצים או תמונות לשרת שלהם. זה מהווה סיכוני אבטחה משמעותיים מכיוון שהאקרים יכולים להעלות תוכן זדוני שיפגע באתר שלך. הסר הרשאות הפעלה לקבצים ומצא דרך אחרת למשתמשים לשתף מידע ותמונות.

6. שמור על חומת אש חזקה.

השתמש בחומת אש חזקה והגבלת גישה חיצונית רק ליציאות 80 ו-443.

7. שמור על שרת מסד נתונים נפרד.

שמור שרתים נפרדים עבור הנתונים ושרתי האינטרנט שלך כדי להגן טוב יותר על הנכסים הדיגיטליים שלך.

8. הטמעו פרוטוקול Secure Sockets Layer (SSL).

רכוש תמיד תעודת SSL שתשמור על סביבה מהימנה. תעודות SSL יוצרות בסיס של אמון על ידי יצירת חיבור מאובטח ומוצפן לאתר שלך. זה יגן על האתר שלך מפני שרתים הונאה.

9. קבע מדיניות סיסמאות.

יישם מדיניות סיסמאות קפדנית והקפיד על מילוי אחריהם. למד את כל המשתמשים על החשיבות של סיסמאות חזקות. בעצם, דרשו שכל הסיסמאות יעמדו בסטנדרטים הבאים:

• אורך 8 תווים לפחות

• לפחות אות גדולה אחת, ספרה אחת ותו מיוחד אחד

• אין להשתמש במילים שניתן למצוא במילון

• ככל שהסיסמה ארוכה יותר, כך אבטחת האתר חזקה יותר.

10. השתמש בכלי אבטחת אתרים.

כלי אבטחת אתרים חיוניים לאבטחת האינטרנט. יש הרבה אפשרויות, גם בחינם וגם בתשלום. בנוסף לתוכנה, ישנם גם מודלים של Software-as-a-Service (SaaS) המציעים כלי אבטחת אתרים מקיפים.

11. צור תוכנית תגובה לפריצה.

לפעמים מערכות אבטחה נמנעות למרות ניסיונות ההגנה הטובים ביותר. אם זה יקרה, תצטרך ליישם תוכנית תגובה הכוללת יומני ביקורת, גיבויים של שרתים ופרטי קשר עבור אנשי התמיכה ב-IT שלך.

12. הגדר מערכת יומן פעילות עורפי.

על מנת לאתר את נקודת הכניסה לאירוע תוכנות זדוניות, ודא שאתה עוקב אחר נתונים רלוונטיים, כגון ניסיונות התחברות, עדכוני דפים, שינויי קידוד ועדכוני תוספים והתקנות.

13. שמרו על תוכנית גיבוי בטוחה בכשל.

יש לגבות את הנתונים שלך באופן קבוע, בהתאם לתדירות העדכון שלהם. באופן אידיאלי זמינים גיבויים יומיים, שבועיים וחודשיים. צור תוכנית התאוששות מאסון המתאימה לסוג וגודל העסק שלך. ודא שאתה שומר עותק של הגיבוי שלך באופן מקומי ומחוצה לו (זמינים הרבה פתרונות מבוססי ענן טובים), המאפשרים לך לאחזר במהירות גרסה ללא שינוי של הנתונים שלך.

14. הכשיר את כוח האדם שלך.

זה הכרחי שכולם יהיו מאומנים על המדיניות והנהלים שהחברה שלך פיתחה כדי לשמור על בטיחות האתר והנתונים שלך ולמנוע התקפות סייבר. נדרש רק עובד אחד ללחוץ על קובץ זדוני כדי ליצור את ההזדמנות להפרה. ודא שכולם מבינים את תוכנית התגובה ושיש לה עותק שלה שנגיש בקלות.

15. ודא שהשותפים והספקים שלך מאובטחים.

העסק שלך עשוי לשתף נתונים וגישה עם שותפים וספקים רבים. זהו מקור פוטנציאלי נוסף להפרה. ודא שהשותפים והספקים שלך פועלים לפי שיטות העבודה המומלצות שלך לאבטחת אינטרנט, כדי לסייע בהגנה על האתר והנתונים שלך. זה יכול להיעשות באמצעות תהליך ביקורת משלך, או שאתה יכול להירשם לחברות אבטחת תוכנה המציעות שירות זה.

אפילו מערכת מחשבים מתקדמת ניתנת להורדה מהירה על ידי תוכנות זדוניות מזיקות. אל תתמהמה עם יישום אסטרטגיות האבטחה שלעיל. שקול להשקיע בביטוח סייבר כדי להגן על הארגון שלך במקרה של הפרה חמורה אי פעם. אבטחת האתר שלך מפני פריצות והתקפות סייבר הוא חלק חשוב בשמירה על בטיחות האתר שלך והעסק שלך.Source by Emily Verbeck

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.