תוכנת השיניים שלי איטית!

האם מערכת ניהול השיניים שלך פועלת ממש לאט? האם אתה מחכה במבוכה מול המטופלים שלך בזמן ששעון החול ממשיך להתהפך שוב ושוב?

למשרדי שיניים יש צרכי מחשב מיוחדים. ערבב את תוכנת ניהול השיניים שלך (Dentrix, Eaglesoft, Abeldent וכו') עם ההדמיה הדיגיטלית שלך (Patterson Image, Dexis, Vixwin וכו') ותקבל מספר קטן של תחנות עבודה שמשתמשות רבות בשרת בודד. אמנם כל חברת מחשבים יכולה להיאבק בהתקנה ותחזוקה של הרשת שלך, דרוש מומחה כדי להפעיל אותך כמו שצריך.

ישנן סיבות רבות להאטה בתוכנה שלך; עם זאת, ישנם כמה כללי זהב שהם בעיקר אשמים. לא כל המשרדים מוגדרים באותו אופן ויכולים להיות מושפעים מעוד אחת מהבעיות הנפוצות הללו.

1) תוכנת אנטי וירוס

מומלץ להפעיל אנטי וירוס עדכני בכל מחשב במשרד שלך. אבל לא כולם עשויים אותו הדבר. ראשית, התרחק מהגרסאות הביתיות של תוכנת האנטי-וירוס. אלה כוללים את Norton 360 ו-McAfee Total Protection. כמו כן, תרצה להתרחק מחבילות אבטחת אינטרנט מלאות. אלה נהדרים עבור מערכות מחשב עצמאיות, אך פוגעים במחשבים ברשת. מומלץ להשתמש בגרסאות הארגוניות שיש לחברות כמו Symantec ומקאפי זמינות. מוצר נוסף שעובד היטב במשרדי שיניים הוא AVG Network Edition.

אנטי וירוס שהוגדר בצורה לא נכונה יכול גם לגרום להאטה משמעותית. הקפד להגדיר את האנטי-וירוס שלך כך שלא יסרוק את כונני הרשת הממופים שלך. זה חשוב ביותר לשימוש בתוכנות הדמיה דיגיטלית. בדוק כל תחנת עבודה! אפילו לכמה תחנות עבודה הסורקות קבצי רשת יכולה להיות השפעה ניכרת בכל מקום. חפש את הגדרת ההחרגה בתוך האנטי-וירוס שלך.

תרצה גם לבדוק אם יש סריקות יומיות מתוזמנות. אלו סריקות שיבדקו כל קובץ במחשב לאיתור וירוס. יש לתזמן את הסריקה לזמן שבו המשרד שלך סגור.

2) שרת בשימוש יתר

טעות נפוצה היא להשתמש בשרת שלך כתחנת עבודה. למרות שזה עובד, זה מאוד לא מומלץ. לשרת צריכה להיות פונקציה אחת; להיות שרת! אל תשתמש בו עבור דואר אלקטרוני, גלישה באינטרנט ועריכת תמונות.

אם אתה משתמש בשרת כתחנת עבודה, סביר יותר שהוא נגוע בווירוס או בתוכנה זדונית. עם העלות הנמוכה של ציוד המחשב, לא כדאי להסתכן בשעות של השבתה בכך שתאפשר לצוות שלך להשתמש בשרת כמחשב הביתי האישי שלהם.

3) מספר מתגים ברשת

ככל שמשרדים יגדלו הם יוסיפו מחשבים לרשת שלהם. זה נפוץ מדי לשרשר את מתגי הרשת שלהם. לביצועים הטובים ביותר האפשריים יש להשתמש במתג אחד בלבד. אז רכוש מתג גדול יותר שילווה את כל עמדת העבודה שלך. זה עשוי להיות גם זמן טוב לשדרג ממתג 100Mb למתג של 1 GB.

4) תוכנת גיבוי מתמשך

רוב תוכנות הגיבוי מתוכננות לפעול פעם ביום כשהמשרד סגור. עם זאת, יש תוכנות מסוימות המשתמשות בשיטה הנקראת הגנה על נתונים מתמשכים (CDP). התוכנה עוקבת באופן רציף אחר הנתונים שלך עבור כל שינוי. לאחר ביצוע השינוי הוא ייקח עותק שלו. לא רע לקבצים שלא משתנים לעתים קרובות. אבל הקבצים שלך יכולים לבצע אלפי שינויים במהלך יום רגיל. לא רק שזה מסוכן מכיוון שהוא יכול לגרום לשחיתות בנתונים, אלא שהוא גם יכול להאט את המערכת שלך.

פתרון תקלות

אבחון רשת איטית יכול לקחת לא מעט זמן, אפילו מטכנאי מנוסה. עם זאת, ישנם כמה תחומים עיקריים שאתה יכול להתמקד בהם כדי לצמצם את הבעיות שלך.

ראשית, לנטר את השרת שלך בזמן שהמשרד בעיצומו. פתח את מנהל המשימות שלך בשרת שלך ופשוט צפה לעליות בשימוש במשאבים. אם השרת נמצא תחת עומס לא קטן, ייתכן שתרצה לבדוק את שדרוג או החלפתו. תרצה גם לבדוק כמה מקום נשאר לך בכונן הקשיח. כל דבר פחות מ-20% יכול לגרום לך לבעיות.

הבא הוא לבדוק כל תחנת עבודה. התחילו בתחנות עם הכי הרבה תלונות. שוב הפעל את מנהל המשימות כדי לצפות בשימוש מוגזם במשאבים. מערכות ישנות יותר עשויות להיות עמוסות בעודף תוכנות וזבל. בצע כוונון כדי לנקות כל תוכנה מיותרת. כמה מחשבים איטיים יכולים להשפיע על האחרים על ידי הארכת זמני טעינת התוכנה ובכך לכבוש את השרת למשך זמן רב יותר.

תוכנת שיניים איטית (Dentrix, Eaglesoft, Abeldent ו-Tracker) יכולה להיות נחלת העבר. על ידי בדיקת אזורי הדאגה הנפוצים, ביצוע תחזוקה כללית ושמירה על כללי הזהב של רשת, המחשבים שלך ימשיכו לפעול בצורה חלקה.Source by Cameron Chenier

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.