תוכנת אנטי וירוס – חשיבות ואסטרטגיות

אסטרטגיות טובות לאנטי וירוס ושימוש בתוכנות אנטי וירוס הניתנות להגנה הינן חלק בלתי נפרד מהגנה על המחשב בימים אלה. וירוסים התפתחו עם הזמן ועכשיו הם מסוכנים מתמיד. הם גדלו בתחכום, מרובדים על השיעורים שנלמדו וקוד שנכתב על ידי מתכנתים מיומנים בעלי כוונה רעה לאורך השנים.

פיתוח וירוסים והגנה מפני וירוסים הם אירועי זינוק. מה שאני מתכוון לזה הוא שנוצר ופורס וירוס. לאחר שהתגלו, חברות תוכנת אנטי וירוס דוגמת סימנטיק, נורטון או מקאפי בנות הגנות לנגיף החדש ומפרסות עדכונים אלה לאותם לקוחות המשתמשים בתוכנה שלהם.

חברות כמו מיקרוסופט ואפל גם יוצרות באופן קבוע תיקונים ועדכונים לפגיעות תקע שנמצאות במערכות ההפעלה שלהן ולאחר מכן פורסות אותן לקהל הלקוחות שלהן. כל עוד יש אנשים וגופים עם כוונה לא טובה, מעגל זה יימשך.

אתה רשאי לרכוש ולהתקין תוכנת הגנה מפני וירוסים ביום מן הימים המתגוננת מפני מספר איומים חיצוניים ידועים, אך מחר יש משהו חדש בחוץ והוא עשוי לעבור עד שיגיע עדכון תוכנת האנטי-וירוס שלך שוב כדי להגן עליך. נגד האיום החדש – אבל אז אתה מוגן רק מפני האיום החדש אם אתה חרוץ לשמור על תוכנת האנטי וירוס שלך במחשב עדכנית ככל האפשר. אז זוהי האסטרטגיה הראשונה שעליך להשתמש בה: שמור תמיד על תוכנת האנטי וירוס שרכשת עדכנית ככל האפשר. כאשר מוצעים עדכונים, הטמיע אותם בהקדם האפשרי.

הדבר הבא שצריך להבין הוא שאין כיום מוצר אחד נגד וירוסים שיכול להגן עליך מפני כל דבר. אז זה אומר שכדי לצמצם עוד יותר את הפגיעות של המערכת שלך – ולעולם לא תוכל להיות בטוח לחלוטין – אתה רוצה לשמור על מערכת ההפעלה של המחשב שלך עדכנית ככל האפשר.

כאשר מוצעים עדכוני אבטחה, שים לב כי אלה מוצעים מכיוון שנחשפו נקודות תורפה חדשות למערכת וכי מה שאתה מיישם כעדכון הוצא שם כדי לסייע בהגנה על המערכת מפני נקודות תורפה חדשות שנמצאו.

ישנם היבטים רבים להגנה על המחשב בימים אלה הנוגעים לשימוש ותפעול של תוכנות אנטי וירוס. ראשית, כאשר אתה מבצע עדכונים של יישומי או יישומי האנטי וירוס שלך, זה גם לא רע לעשות סריקה מלאה של הכונן הקשיח שלך לאיתור וירוסים לאחר התקנת העדכונים. על ידי כך, אתה עשוי למצוא כמה וירוסים שתוכל לחסל שנכנסו למחשב שלך מאז העדכון האחרון שלך.

לאחר מכן, לאחר שתשלים את העדכונים וסריקות הכונן והמערכת תראה לך שהיא נקייה בשלב זה, קח גם גיבוי מלא של המערכת והקבצים שלך. לעולם אינך יודע אם תצטרך לחזור לנקודת גיבוי זו מתישהו בעתיד אם תתפרץ לאחר מכן או שיופיע וירוס חדש בכונן שלך. ביצוע גיבויים קבועים של "מערכת נקייה" של המערכות שלך היא אחת ההגנות הטובות ביותר שיש לך מפני נזקים הגורמים לחדירות.

אגב, ודא שהגיבויים שאתה מבצע מאוחסנים בהתקן חיצוני/בכונן נתונים שחיברת למחשב רק בעת ביצוע הגיבוי. אתה עושה זאת כדי למנוע וירוסים לנסוע ולהדביק גם את הכוננים החיצוניים האלה.

לסיכום, אם תעקוב אחר שלבים אלה, אתה תגיע רחוק להגנה על המערכות שלך ולמזער נזקים אם תתרחש חדירה מסוג כלשהו כדי לקבל גישה למחשב או לרשת העסקית שלך.Source by Dan Grijzenhout

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.