שיעורי מנהיגות מהרשת החברתית: עבודת צוות

הסרט, הרשת החברתית, הוא תיאור רב עוצמה של איך מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג וצוותו, התחיל עם חלום והקמה של 1000 דולר, להפוך למיליארדר הצעיר ביותר בעולם. נכון לכתיבת שורות אלה, פייסבוק מוערכת בכ -50 מיליארד דולר לפחות, וזה אומר שהיא שווה יותר מאיביי, יאהו וטיים וורנר. זוהי תוצאה מרשימה מאוד לאור העובדה שפייסבוק הושקה בפברואר 2004.

יש גם הרבה לקחים שהסרט הזה יכול ללמד אותנו על מנהיגות וניהול צוותים, וזוהי הסדרה האחרונה של הטרילוגיה. ייתכן שיש בסרט מידע מסוים שהוגזם כדי להגביר את רמת ההתרגשות, כפי שאפילו צוקרברג עצמו מכנה את הרשת החברתית "לא מדויקת". מכאן שהייתי לוקחת את כל המידע הזה במעט מלח ומעבירה את רוב הלקחים, מהסרט עצמו, ולא מהחיים האמיתיים.

במאמר זה אשתף אודות עבודת צוות וכיצד היא יכולה לעזור לך לפתוח את הפוטנציאל האמיתי כמנהיג.

שליחת עבודה נכונה. כל הצוות יכול להצליח רק כשאתה יודע מה היקפי התפקיד שלהם. באחת הסצנות ברשת החברתית, מארק צוקרברג רצה להרחיב את ספר הפנים, והוא ביים את הצוות שלו על תפקידיהם ועל מה שהם אמורים לעשות. וכאשר שתי הנשים שנכחו בסלון, שאלו אם הן יכולות לעזור באופן כלשהו, ​​הוא סירב להן ללא מחשבה רבה כיוון שבאותו רגע ידע שהוא אינו זקוק לעזרתן בשום צורה. מצד שני, הוא סיפר במיוחד לאחרים מה היו משימותיהם.

אפילו לאחים ווינקלבוס היו תפקידים ספציפיים לצוות שלהם. והם ידעו שהם חסרים כישרון מסוים כשהמתכנת שלהם עזב את הצוות כדי להתרכז בלימודים. מכאן שכאשר פרצו הידיעות לפיה צוקרברג הצליח לסגור את תנועת הרווארד באמצעות "המתיחה" שלו, הם הגיעו אליו מיד ושיתפו אותו ברעיונות שלהם כדי שיוכל לעבוד עבורם.

ברגע שאתה יודע ממה הצוות שלך אמור להיות מורכב, תוכל למצוא את האדם הנכון לתפקיד. עליך להציב להם יעדים נמתחים וניתנים למדידה וגם עליך להתעדכן בהתקדמות. משלחת אפקטיבית אינה רק דוחה את המשרות שנועדו עבורך. משלחת אפקטיבית היא להבטיח שהאדם בעל המיומנות הנכונה יעשה את מה שהוא יודע הכי טוב.

לדוגמה, נניח כי בכוונתך להגדיל את קהל הלקוחות שלך באמצעות בליץ קידום מכירות. ראשית, עליך לדעת מיהם חברי הצוות שלך בפרויקט זה. שנית, לאחר מכן עליך לזהות מי עושה מה, ואת התוצאות שלו בזמן מסוים. לאחר מכן, ג'יין חייבת להמציא את חבילות המוצרים ולקשר עם שותפים אחרים, וג'ון חייב לפנות ל- X חברות פרסום עם חומרי השיווק. מכאן שעם סיום שלב התכנון, הפעולה האמיתית חייבת להתחיל כך שהפרויקט יתחיל להתגלגל במומנטום מכל הצדדים.

בנה מערכות יחסים איכותיות תחילה, ולאחר מכן את העסק שלך. כעת, לא כל שותף יעבוד יחד בהתחלה. זה התפקיד שלך לגהץ את ההבדלים. ומהר. ברשת החברתית לאדוארדו סאברין היו רעיונות משלו להבטחת הצלחת החברה. עם זאת, גם למארק צוקרברג היו רעיונות משלו. ובעוד, סאברין היה מנהל הכספים הראשי בעסק, צוקרברג המשיך למשוך את שון פארקר, מייסד נאפסטר לצוות. פארקר וסאברין הצטיירו כבעלי סלידה הדדית זה בזה וכאשר חבריכם לקבוצה לא מאמינים זה לזה, אלא אם תמצאו זמן לסדר את העניינים, סוגיות רבות פשוט ייסחפו מתחת לשטיח וזה יתגבר.

כמנהיג, עליך להקדיש את הזמן להבין את השותפים שלך לעסק מכיוון שאנשים רוצים שתבין את שאיפותיהם וחלומותיהם. הם רוצים שתבין במה הם טובים, ואיפה הם יכולים להשתלב בנוגע לפרויקטים. מדוע שתרצה למקם אדם בעל אפס ידע במכירות מבלי להכשיר אותו תחילה? והאם השקעת את הזמן להבין אם הוא בכלל אוהב מכירות? אז על ידי השקעת זמן להבנת חברי צוות הליבה שלך בעסק, היית בונה מערכות יחסים איכותיות.

מכאן שתבין את הצוות שלך, והם ילמדו להבין אותך. זה בהחלט ייקח זמן וזה החלק המהנה והמתגמל בבניית צוות.Source by Chew Mark

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.