רשת חברתית מול קשר פנים אל פנים

אתרים כמו פייסבוק, MySpace ו- LinkedIn גרמו לשינוי חשוב בתרבות התקשורת. אתרים אלה הפכו למקומות בהם אנשים יכולים להכיר חברים, שותפים פוטנציאליים ואפילו מעסיקים. כעת אנשים מצטרפים לקבוצות פייסבוק שבהם הם מקבלים עדכונים מקוונים במקום להצטרף לארגונים קהילתיים מקומיים שנפגשים מדי שבוע. עם זאת, יש האומרים שהתקשורת בימים אלה מאבדת מהר מאוד את הקשר האישי שלה בגלל אתרים אלה. הם אומרים שאתרי הרשתות החברתיות, אם כי שימושיות, לעולם אינם יכולים להחליף את הכנות והחוויה החברתית של יציאה משם, מפגש עם אנשים ואינטראקציה פנים אל פנים.

מגע פנים אל פנים

מאמינים רבים במגע פנים אל פנים משתמשים בפסיכולוגיה כמקור הטיעון העיקרי שלהם. לדבריהם, למגע פנים אל פנים יש יתרונות מרכזיים רבים, כגון שיפור חיי אנשים הן חברתית והן פסיכולוגית. קיום קשרים פנים אל פנים יכול להפוך את האדם לבריא יותר. הוא גם מקדם התנהגויות המועילות לצמיחת החברה כולה.

יש אנשים הסבורים כי חוסר המעורבות והקהילות מעודדים אוכלוסייה שאינה מכוונת חברתית. במקום להפוך אנשים לאנשים בעלי אוריינטציה חברתית, הרשתות החברתיות מייצרות אנשים בעלי תלות עצמית שאינם מבינים את חשיבותן של קהילות קרובות.

עם זאת, האמת היא שקשה לשמור על תקשורת פנים אל פנים.

רשת חברתית

אין ספק, הדבר מאפשר לאנשים ליצור קהילות חזקות ואינטימיות שאינן מונעות מגורמים רבים המשפיעים על רוב מערכות היחסים פנים אל פנים. ראשית, לקהילות מקוונות אין גבולות גיאוגרפיים.

שנית, לאנשים מסוימים קל יותר לתקשר בצורה מנותקת יותר, פחות אישית. מגע פנים אל פנים מוסיף מרכיבים מסוימים לתערובת, מרכיבים שאינם מזמינים תקשורת פתוחה וכנה. חלק מהמרכיבים הללו הם תחרותיות, חוסר ביטחון לגבי המראה של האדם, גאווה, פחד מבוכה, פחד לומר דברים לא נכונים וכו '. באמצעות זה אנשים יכולים לשכוח את המראה החיצוני ופשוט לתקשר, והתקשורת דרך האינטרנט נותנת להם זמן לחשוב על מה שהם הולכים להגיד. אף על פי שעדיין התקשורת המקוונת מספקת מספיק אנונימיות כדי שאנשים יוכלו להביע את עצמם בחופשיות רבה יותר, מבלי לדאוג מה הם לובשים ואיך שהם נראים. יתרה מזאת, אולי היתרון הגדול ביותר של הרשתות החברתיות, למעשה, הוא האופן שבו היא נתנה קול אפילו לאנשים מופנמים.

בדומה להשפעות של טלפונים ניידים, ההשפעות של סוג זה של רשתות הביאו בסופו של דבר לאנשים שמחוברים יותר זה לזה, לא בגלל שהם רואים אחד את השני מדי יום או באופן קבוע, אלא כי הם יכולים לדבר אחד עם השני. מתי שהם רוצים דרך האינטרנט. וגם אם חברים נפרדים על ידי מרחק גיאוגרפי, הרשתות החברתיות מוודאות שהחיבור נשאר על כנו.

היתרונות של הרשתות החברתיות באופן שבו אנשים מתקשרים, מתחברים ואינטראקציה אינם ניתנים להכחשה, ואף שהמבקרים ממשיכים לטעון נגדה, המהלך לעבר תקשורת מקוונת אינו מראה סימני עצירה.Source by Beverly Maniago

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.