רשתות חברתיות למשאבי אנוש – נהיגה וגיוס מעורבות

הרשתות החברתיות עלו לגבהים כה פופולאריים מכיוון שהן סיפקו צורך אנושי בסיסי: להיות מחובר לשאר העולם. באמצעות אתרי מדיה חברתית, משתמשים יכולים ליצור קהילות וירטואליות המאפשרות להם אינטראקציה עם אנשים דומים מכל חלקי העולם. בגלל יעילותן של קהילות מקוונות בהפצת מידע, אתרי מדיה חברתית הפכו לכלים הכרחיים בתעשיות שונות. בימים אלה, הרשתות החברתיות של משאבי אנוש הופכות לטרנד החדש של אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש. הם יכולים לשים את כוחה של רשת חברתית לעבודה בגיוס עובדים, מעורבות עובדים, שימור מוגבר ועוד.

גיוס עם מדיה חברתית

גיוס ובניית מותגים הוא השימוש הגדול ביותר במדיה החברתית במשאבי אנוש כיום. אין זה נדיר למצוא חברות המגייסות באמצעות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר. אנשי משאבי אנוש מגייסים עובדים המשתמשים בלינקדאין ומיישמים כמעט את אותם עקרונות בהם שיווק ופרסום משתמשים כדי למשוך קהל ממוקד מסוים.

משאבי אנוש יכולים למקסם את השימוש ברשתות חברתיות בהתחשב באסטרטגיות הנכונות. להלן מספר עצות שכדאי לזכור.

עבור לרשתות הנכונות

לא הגיוני לחקור רשתות חברתיות שאינן עונות על הדמוגרפיה הממוקדת שלך. לדוגמה, אם אתה מחפש אדם שיתאים לתפקיד ברמה גבוהה, כגון מנהל מוצר, זה יחסוך לך זמן אם תתרחק מ- MySpace או מאתרים אחרים הידועים במנויים הצעירים שלו. רשתות אלה נהדרות אם אתם מחפשים לגייס מתמחים בקיץ, עובדים ברמת הכניסה או אפילו מחפשי עבודה במשרה חלקית.

גיוס עובדים באמצעות לינקדאין הוא רעיון מצוין מכיוון שהאתר ידוע כבעל מנויים שהם אנשי מקצוע. זהו מקום חיפוש נהדר אם אתם מחפשים אנשים מנוסים כמעט בכל תעשייה.

קח את הזמן לחפש

זה ייקח קצת תרגול כדי ללמוד את חבלי הרשתות החברתיות של משאבי אנוש. בתור התחלה, אתה רוצה לשלוט בחיפושים ברשתות אלה – לייעל כל חיפוש כדי להבטיח שהתוצאות ייחתכו למועמדים הטובים ביותר. אתה רוצה להימנע משימוש בחיפושים רחבים מכיוון שהם מגיעים לתוצאות רבות מדי שלא היית מסוגל לפסול ביעילות.

לזוז או להפסיד!

חשוב גם לציין שאתה לא הארגון היחיד או צייד הראשים המגייס באמצעות מדיה חברתית. אחרים החלו לנצל את הטכניקה הזו הרבה לפני שהתחלת לחקור אותה. אז חשוב שתפעלו על מועמד מוסמך בהקדם האפשרי מכיוון שאנשים אחרים בטוחים שמשיכו עיניהם גם כלפי אותו עובד פוטנציאלי.

להיות מקצועי

אפילו במרחב הסייבר, הופעות הן הכל. אם אתה מתכוון להעלות פרופיל בפייסבוק או בטוויטר לגיוס, אתה רוצה לשמור על מידה מסוימת של מקצועיות בדפים שלך. נראה מובן מאליו להגיד את זה, אבל חשוב גם להיות נחמד. אל תתייחס לאנשים בגסות. מפה לאוזן פועל מהר, במיוחד בקהילה מקוונת מגוונת. אתה לא רוצה להיות נושא לפוסט בבלוג או לסרטון YouTube שעושה את הסיבובים של איך לא היית מקצועי בפני מועמד מסוים.

השתמש ברשתות חברתיות לקידום מעורבות העובדים

על פי מחקרים, מעורבות עובדים יכולה לגרום לארגון שלכם לבצע ביצועים טובים פי 2.6 מחברות אחרות. כאשר העובדים מרגישים נלהבים ממוצרי החברה ומשירותיה, המכירות משתפרות. לרשתות החברתיות יכולה להיות השפעה עצומה על מעורבות העובדים, ויותר ויותר ארגונים משתמשים בה כעת כדי להגביר את המעורבות והמחויבות בקרב העובדים.

באמצעות רשתות חברתיות תוכל לבצע את כל שלושת מרכיבי התקשורת הפנימיים של מעורבות מוצלחת בכוח העבודה – כלומר לדבר, להקשיב ולענות. אם הרשת החברתית Web 2.0 משתלבת בהצלחה בתרבות החברה שלך, תוכל לשלוח הודעות חיוביות לבניית צוותים באופן מיידי, לתקשר לכל העובדים מהר יותר ולקבל משוב באופן מיידי.

חברות מצליחות רבות (Shell, ג'נרל אלקטריק, פרוקטר וגמבל) משתמשות בפייסבוק כדי לחבר רשתות של עובדים שאין להם זמן ליצור אינטראקציה אישית מדי יום. הם לא מסתמכים רק על הרשת החברתית הזו להודעות מיידיות. וחשוב מכך, הם משתמשים בו כדי לשלוח הודעות המציגות התקשרות רגשית, מחויבות ומעורבות בקרב העובדים – למשל, סיפורים על מעורבות צדקה של החברה, חדשות על אפשרויות צמיחה בקריירה והכרה בהופעות למופת. לרשתות החברתיות אחוזי הצלחה גבוהים בייצור מעורבות.

אלו הם רק כמה מהעצות הרבות שעליך לזכור בעת עבודה עם אתרי רשתות חברתיות. אך בסופו של יום, עדיין חשוב לזכור כי הדרך הטובה ביותר להתחבר לכוח העבודה שלך היא ישירות ובאופן אישי.Source by Tina Nacrelli

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.