צעדים לניפוץ דואר זבל בדוא"ל

כמעט כל מי שיש לו כתובת דואר אלקטרוני ספאם. דואר זבל הוא דואר זבל לא רצוי שנשלח מסיבות שונות: הפצת וירוסים, קניית עסקים או פשוט כדי לעצבן. מכל סיבה שהיא נשלחת דואר זבל, זה מעצבן ולעתים קרובות מסוכן לאדם המקבל אותו. איך אפשר להימנע מלקבל דואר זבל, וברגע שהוא קיים, איך אפשר להיפטר ממנו ולהימנע ממצב חוזר?

השלב הראשון הוא להגן על עצמך. ודא שאתה משתמש בחוסמי דואר זבל, בין אם הם מוצעים על ידי ספק הדוא"ל שלך ובין אם עליך למצוא אחד כזה בעצמך. כמו כן, ודא שלמחשב שלך יש הגנה בסיסית. אם אתה מקבל וירוס דוא"ל, אתה רוצה שהמחשב שלך יתייחס במהירות ויטפל במצב. קיימת אינספור כמות של תוכנה חופשית מצוינת, או שאתה יכול לבחור לרכוש הגנה מסחרית. פשוט מצא מערכת בעלת מוניטין ואל תוריד את הדבר הראשון שתמצא או שכנראה תהיה לך בעיה אחרת לגמרי.

עכשיו כשאתה מוגן, בדוק את הדוא"ל שלך וחפש תבנית בדואר הזבל שלך. האם יש נושא משותף (יש לעתים קרובות) או שהכל מגיע ממיקום אחד? נושא שאתה עשוי לראות בדואר הזבל כולל זר המציע ברכות אדיבות או זקוק לתשומת לבך המיידית. שולחי דואר זבל משתמשים לעתים קרובות בשמות גנריים מאוד כמו מרי סמית 'ששולחת את איחוליה הטובים או שמות גדולים שתופסים את תשומת ליבך, כמו למשל באן קי מון הדורש את חתימתך על צ'ק גדול מאוד. אם אינך יודע את השם בדוא"ל אישי או שהנושא פשוט נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, אל תפתח אותו. זה כנראה דואר זבל, ופתיחתו כנראה תוביל ליותר.

אם אתה מוצא שאתר שנרשמת אליו שולח לך ספאם מוגזם, גלול לתחתית הדוא"ל וחפש קישור לביטול הרשמה והודיע ​​להם שאתה לא מעוניין. בין אם מצאתם או לא, חסמו את השולח.

רוב האימיילים יאפשרו למשתמשים ליצור מסננים מותאמים אישית לדואר נכנס. אלה משתנים בהתאם לספק, אך בדרך כלל הם מאפשרים למשתמשים לקבוע הנחיות ספציפיות כיצד הם רוצים למיין את הדואר שלהם. לדוגמה, מי שעובד במשרד עורכי דין יכול לשלוח את כל ההודעות עם שם המשרד שלו לקובץ אחד. זה יכול לשמש למיון דואר זבל פוטנציאלי אם לחשבון שלך אין עדיין מסנן דואר זבל טוב. אם יש לך מסנן דואר זבל באופן אוטומטי או אם הגדרת אותו בעצמך, הקפד להשתמש בו. כאשר אתה מקבל הודעת דואר זבל, הקפד להתריע על חשבון הדוא"ל שלך כי מדובר בדואר זבל במקום פשוט למחוק אותו. זה יעזור למיין הודעות דוא"ל עתידיות באופן אוטומטי.

לפעמים כדאי להקים חשבון דוא"ל נוסף. דואר זבל מסוכן יכול להשתלט על הדוא"ל שלך ולשלוח הודעות אוטומטית לאנשי הקשר שלך ללא הסכמתך או ידיעתך. הרשמה לחשבון בחינם והוספת עצמך כאיש קשר יתריעו עליך במהירות על ידי שליחת הודעות דוא"ל אוטומטיות שאנשי הקשר שלך עשויים לראות, חלקן מביכות יותר מאחרות. בדרך זו, ניתן לנקוט בפעולה מהירה למניעת מקרים עתידיים.

כנראה שהחוק החשוב ביותר לגבי ספאם שכולם צריכים לעקוב אחריו הוא פשוט לא לפתוח אותו ובוודאי לא להגיב. פתיחת הודעה חשודה יכולה להוביל להשתלטות על חשבונך, וירוסים, וכמובן דואר זבל נוסף. אז אלא אם כן אתה מכיר באופן אישי את אותו נסיך ניגרי, פשוט חסום אותו, שלח אותו לתיקיית הדואר הזבל והתרחק משם.Source by Larry McCullough

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.