צמיחת אתרי הרשתות החברתיות

הרשתות החברתיות הן האופנה האחרונה בקרב צעירים ומבוגרים. אתרי הרשתות החברתיות הפכו לפלטפורמה מצוינת לאנשים בעלי תחומי מין שונים להביע את דעותיהם ורעיונותיהם ולהכיר אנשים בעלי תחומי עניין דומים. ישנם מאות אתרי רשתות חברתיות באינטרנט אשר משכו מיליוני דפדפני אינטרנט.

מגמה זו של רשתות חברתיות היא חדשה למדי. הכל התחיל בשנת 1995, כאשר החלו כמה אתרי רשת מוקדמים. אחד הראשונים באתרים כאלה היה Classmates.com. אתר זה נועד לחבר בין חברי כיתה ותיקים. אתר אחר בשם SixDegrees.com הפך לפופולרי מאוד בשנת 1997. אתר זה התמקד בקשרים עקיפים בין אנשים. אתר זה אפשר למשתמשים ליצור את הפרופיל שלהם והם יכולים לשלוח הודעות למשתמש אחר ב"רשימת החברים "שלהם. משתמשים הצליחו לקיים אינטראקציה עם חברים שהיו להם תחומי עניין דומים לשלהם.

אבל הבום האמיתי ברשת החברתית הגיע לאחר 2004. אתרי רשת רבים הושקו בתקופה זו. אחד מאתרי הרשת הפופולריים ביותר כיום בפייסבוק הושק בפברואר 2004 והוא שינה לחלוטין את פני הרשתות החברתיות. מנכ"ל פייסבוק מר מארק צוקרברג זכה בקופה מלאה. הוא הפך למיליארדר הצעיר ביותר בעצמם בגיל 23. זוג אחר מייקל וצ'וצ'י יצרו אתר בשם אתר מצליח במיוחד בשם Bebo ומכר לו AOL תמורת 850 מיליון דולר ומתוכו קיבלו 600 מיליון דולר. נ.

הצלחת פייסבוק נתנה השראה לחברות אחרות להשיק אתרי רשת חברתית משלהם. במרץ 2005 הושקה הרשת של Yahoo בשם Yahoo 360º. באותה שנה הושק אחד מאתרי הרשתות החברתיות המצליחות ביותר בשם MySpace.

בשנת 2005, MySpace הפכה לפופולרית ביותר והיא קיבלה יותר להיטים מאשר פייסבוק שגם היא גדלה מהר מאוד. הפופולריות של פייסבוק גברה בשנת 2007 כאשר היא איפשרה להשתמש בהרחבות באתר שלה על ידי החברים. מלבד אלה, אתר רשת אחר בשם Orkut שהושק בשנת 2004 הפך גם הוא לפופולרי מאוד. כרגע, ישנם כ 200 אתרי רשת ברשת.

הצלחת הרשתות החברתיות טמונה בפשטות ובנוחות שהם מספקים למשתמשים. אתרים אלה נתנו לעולם דרך חדשה לגמרי לתקשר ולשתף את דעותיהם, רעיונותיהם ומידעם. מיליוני גולשי אינטרנט נכנסים לאתרים אלה מדי יום וזה כמעט הפך לחלק מהחיים שלהם.

אתרי הרשתות החברתיות לא רק נותנים לנו חלון להביע את דעותינו אלא הם משמשים גם בעולם העסקים להרחבת המסחר. אתרים כמו LinkedIn.com עוזרים לאנשי מקצוע שונים להתחבר זה לזה. ל- LinkedIn.com יש כ -20 מיליון משתמשים והמספר גדל. אתרים אלה גם נותנים ליזמים ולסוחרים מקום מצוין להיפגש ולתקשר איתם. אתרים רבים מציגים את המודל הארגוני בפורטלים שלהם על מנת לתת לחברות מקום להיפגש.

אתרים אלה גם עוזרים לעסקים בכך שהם גורמים לאנשים לקיים אינטראקציה זה עם זה. אתה יכול להיפגש ולתקשר עם המומחים מתחומים שונים ולשתף איתם את הרעיונות וההשקפות שלך. תוכל גם לקבל ייעוץ מומחה לגבי דברים שונים. תוכלו לדון ברעיונות, פרויקטים, לשתף תמונות ומסמכים זה עם זה. אם אתה מחפש עבודה חדשה או הזדמנות להתקדם בקריירה שלך אז אתרים אלה יכולים לגרום לך להכיר אנשים וחברות חשובות מאוד. זה יכול לעזור לך מאוד בקריירה שלך.

אנשים רבים בימינו מרוויחים גם מאתרים אלה. רוב אתרי הרשת אינם גובים שום תשלום עבור ההרשמה. הסיבה לכך היא התחרות העזה בתחום הרשתות החברתיות וגם בגלל היותה תופעה חדשה, לרוב האנשים לא ימצא הדבר חיוני מספיק כדי לשלם עבורה. אך אתרים אלה עדיין מרוויחים מיליוני דולרים מדי שנה על ידי מכירת שטחי פרסום באתר. זה משמש גם כסיבה נוספת לא לחייב את החברים מכיוון שבעלי האתרים רוצים כמה שיותר תנועה באתרי האינטרנט שלהם. תנועה מוגברת פירושה הגדלת הכנסות ממכירות הפרסומת.

באתרים רבים יש גם אמצעים אחרים להרוויח כסף; למשל יצירת שוק באתר שבו הם מוכרים מוצרים או סחורה שונים הקשורים לאתר. הרבה אתרים מקצועיים וממוקדי מטרה מרוויחים גם כסף על ידי מכירת מידע על נושאים שונים וקשרים חברתיים. אתר אחד כזה הוא LinkedIn.com

דרך נוספת להרוויח כסף באמצעות אתרים אלה היא על ידי מכירת מוצרים וירטואליים כמו מוזיקה, עורות, אווטרים וכו '. אתרים מסוימים גם התחברו עם כמה אתרי משחקים אחרים ומוכרים משחקים מטעמם כדי להרוויח הכנסות.

אבל כמו תמיד, משהו רע תמיד מתחבר למשהו טוב. הרשתות החברתיות קירבו את העולם. זה איפשר לנו לתקשר עם אנשים שאנו אפילו לא מכירים. זה קירב את העולם. ומכאן הבעיה שלה מתחילה. הרבה הונאות, פושעים, פדופילים השתמשו באתרים אלה כשותף לפשעים שלהם. היו מקרים רבים בהם ילדים קטינים נפלו להתפלל לחוטפים ולפדופילים דרך אתרים אלה. מכיוון שמעולם לא פגשנו את האנשים שאנו מקיימים אינטראקציה באתרים אלה, קל מאוד להטעות מהם. זה מסוכן במיוחד לילדים קטנים.

פעמים רבות אנשים מתיידדים קצת עם חבר הרשת ומוסרים מידע אישי רב על חייהם. זה גם מסוכן מאוד מכיוון שהיו מקרים של גניבות זהות על בסיס מידע שניתן באתרי הרשת. לא, אנחנו לא אומרים שכל אתרי הרשתות החברתיות גרועים וכל החברים שם כדי לרמות אותך. כל מה שאנו אומרים הוא שלאתרים אלה יש סכנה פוטנציאלית. אתה חייב להיות מודע אליהם.

אבל אם נמדוד את היתרונות והחסרונות של אתרי רשתות חברתיות, אז נגלה שהם מועילים הרבה יותר לחברה. אתר זה מאפשר לנו להביע את רגשותינו. הם עוזרים לקהילה להתאחד מול איום או בעיה. בכל פעם שיש בעיה בעולם, אתרים אלה ביצעו תפקיד גדול של ליידע את העולם על כך.

אתרים אלה מיועדים לאנשים ולמען האנשים. לכן, אין היקף של הלבנה על סוגיה בוערת כלשהי. זה עוזר לחברה ביותר מדרך אחת. הוא לא רק מודיע לאזרחים על המצב האמיתי בארצם, אלא גם מעודד אותם להתאחד ולפעול כדי לפתור את הבעיות.

אתרי רשת רבים מעודדים את חבריהם להשתמש בו לטובת החברה. הם אפילו עוזרים להם באיסוף צדקה ומחלקים תגי צדקה לאנשים שעובדים למען מטרה. מכאן שאתרי הרשת החברתית כאן כדי להישאר ויתפרחו יותר בשנים הקרובות.Source by Aakash Shah

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.