פורומים – מבוא בסיסי

בכל תחום עניין, עבודה וחינוך, תמיד יש לענות על שאלות. בין אם מדובר בשאלה נפוצה ששואלים אותו שוב ושוב על ידי מישהו חדש באזור, שאלת דעה שיכולה להיות לה הרבה תשובות, או שאלה מעמיקה וטכנית שרק אדם מנוסה מאוד יוכל לענות עליה, בדרך כלל יש מישהו שמוכן לענות על זה. אבל איך מוצאים את האנשים האלה? או לאן תוכל לפנות כדי לחלוק את הידע שלך בנושא מסוים עם אחרים? פורום הוא מקום מושלם לגלות את הדברים האלה.

בדרך כלל ישנם שני סוגים של פורומים. חלק מהפורומים הם רק עמוד אחד של משחק, חברה, ארגון או אתר פרויקט. פורום מסוג זה הוא לשאול שאלות על האתר ומה האתר מציע או מייצג. השאלות הנשאלות בפורום זה מופנות לעתים קרובות לבעלי האתר או למפתחיו ולעיתים הן נענות על ידי משתמשים או חברים באתר תכופים. מישהו יכול להשתמש בפורום הזה כדי לשאול שאלה לגבי תכונה בדף אחר שאינו מבין או שאינו פועל כראוי. מתכנתים או טכנאי האתר יכולים להגיב או להיות מודעים לבעיות הטכניות באתר. מאידך גיסא, פורומים מסוג זה יכולים לשמש את בעלי האתרים גם להצהרות או לשאול שאלות של בסיס המשתמשים.

סוג הפורום האחר אינו משלים לאתר, אלא הסיבה לאתר. אתרים מסוימים נוצרים אך ורק (או לפחות במידה רבה) לצורך אירוח מספר פורומים בנושא עניין, כמו בייסבול או סוג שיווק. באתרים אלה, יש בדרך כלל מגוון פורומים בנושאי משנה, מה שמקל על מציאת שאלות הנשאלות על אלמנט מסוים של נושא העניין. זה מקום מצוין לעשות קצת מחקר. אם אתה חדש בנושא, סביר שתמצא שאלות נפוצות מהעבר אליהן תוכל להנות מקריאת התשובות. אם אינך מוצא שאלה שכבר נשאלה, תוכל להוסיף שאלה חדשה משלך. אתר מסוג זה הוא גם מקום טוב לסיעור מוחות או לשתף רעיונות עם אחרים מנוסים ומתעניינים במשהו שאתה. אתה יכול להקדיש שעות לשאול ולענות על שאלות בפורומים.

למרות שהפורומים משתנים במקצת, כולם מכילים עיצוב דומה. כאשר אתה נכנס לראשונה לפורום, תראה רשימה של שאלות עליהן תוכל ללחוץ כדי לקרוא ולענות עליהן. בראש רשימה זו, לרוב תמצאו את הדביקות. אלו השאלות שאנשים נוטים לשאול שוב ושוב. הם כבר נענו ונפתרו, אך הם "נתקעו" בראש הרשימה כדי שכולם יראו אותם. זאת כדי למזער את כמות האנשים ששואלים את אותה שאלה בדיוק שכבר נדונה ונענתה בעבר. כדאי שתקרא את ההדבקות אם אתה חדש בפורום או בנושא כדי שלא ישאל משהו שכבר נשאל עשרות פעמים בעבר.

שאר השאלות המפורטות הן שאלות פתוחות, בדרך כלל מופיעות החדשות עד הבכורות ביותר בתקופה בהן פורסמו. כאשר תלחץ על שאלה פתוחה, תראה את השאלה המקורית, ואת התגובות של אחרים לשאלה (אם בכלל). כאשר תגלול למטה בתגובות, סביר להניח שתבחין ברכיבים הבאים:

1. תשובות: יהיו גם תשובות לשאלה המקורית, וגם תשובות לתשובות אחרות (אם מישהו היה לא מסכים או רוצה להרחיב את התגובה).
2. טקסט מצוטט: בדרך כלל נטוי, זוהי דרך שמישהו יכול להגיב או להסביר משהו שכבר נאמר.
3. זיהוי משתמש: לכל תשובה בודדת יש שם מסך, תמונה, חתימה, אולי כמה קישורים לאתרים אחרים. זוהי דרך למשתמש לייצג את עצמו.
4. דירוג משתמשים. על מנת לדעת עד כמה התשובה מנוסה או בעלת מוניטין לשאלה שלך, לכל משתמש יש דירוג כלשהו שמראה כמה זמן חבר זה שואל או עונה על שאלות. ייתכן שתראה גם דירוג של המוניטין של האדם שאחרים העניקו לו כי הם ענו על השאלה כל כך טוב.

פורומים הם מקום מצוין להתחבר לאחרים מכל רחבי העולם על עניין משותף לקבל תובנה, ללמוד על נושאים וטכניקות חדשות או לשתף אחרים בידע שלך.Source by Hannah Miller

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.