סוגי אתרי רשת חברתית

המדיה החברתית הפכה לדרך פופולרית לשתף מידע ותוכן עם אחרים. אתרי רשתות חברתיות הם האתרים המארחים מדיה חברתית. עבור אלה החדשים במדיה החברתית, טוב לדעת אילו סוגים של אתרי רשתות חברתיות ישנם ומה כל אחד מהם עושה.

פורומים

כנראה אחד האתרים הראשונים המאפשרים אינטראקציה חברתית, פורומים קיימים כבר זמן מה. הפורומים מורכבים בדרך כלל מאנשים בעלי עניין דומה. משתמשים מנהלים שיחות סביב נושא מסוים ובונים מערכות יחסים אחד עם השני. הם מספקים מידע רב על נושא וזו דרך מצוינת לחלוק את הידע שלך.

בלוגים

אנשים אוהבים לכתוב יומן, ועם האינטרנט הם רצו לשתף את חייהם בצורה פתוחה יותר. כתבי העת האישיים הללו התקדמו במקור יומני אינטרנט. כמה כתבי עת אישיים עדיין קיימים, בעוד בלוגים אחרים דנים בנישה או עניין מסוים.

מיקרו-בלוגים

בדומה לבלוגים, זהו מיקרו יומן של מה שקורה כרגע. אתרים אלה יכולים לשתף את המתרחש בחיי הפרט או יכולים להיות מידע שהאדם רוצה לשתף. אירועי חדשות מרכזיים מתפרצים כעת ברשת באמצעות מיקרו -בלוגים. המיקרובלוג הידוע ביותר הוא טוויטר.

שיתוף תמונות

אתרי הרשתות החברתיות ידועים בשיתוף מידע, במקרה זה תמונות. משתמשים מעלים את התמונות שלהם לאתרי שיתוף תמונות. במקום לשלוח תמונות בודדות למשפחה, אתה שולח קישור יחיד. תוכל לתייג את התמונות שלך בעזרת מילות מפתח הקשורות לתמונה ולאפשר לאנשים להגיב. כמה אתרים פופולריים לשיתוף תמונות הם Flickr ו- Picasa.

שיתוף וידאו

יוטיוב הוא אתר שיתוף הסרטונים שכמעט כולם ראו. סרטונים משותפים באינטרנט, מילות מפתח מתווספות כדי שאנשים יוכלו לחפש את המונחים האלה או את שם הסרטון. אנשים יכולים להגיב אם בעל הסרטון מאפשר זאת. בדומה לצורות אחרות של מדיה חברתית הוא מאפשר מבט אישי יותר של המשתמש בפועל.

מקצועי

רשתות כבר מזמן נחשבת כנכס בחוגים מקצועיים. רשת מאפשרת לאדם להתחבר לאנשים ועל ידי קשרים אלה לפגוש אנשי מקצוע אחרים שאדם מכיר. מדיה חברתית מקצועית מאפשרת הזדמנויות מסוג זה ברשת. כך שאם אתה מתרחק מעיר הולדתך אתה עדיין יכול להישאר מחובר לעמיתים לשעבר שלך ואחרים במקצוע שלך. Linked In הוא אחד מאתרי הרשתות החברתיות המקצועיות המובילות.

חֶברָתִי

לאחר שעבדת עם אנשים זמן מה, הם עשויים להפוך לחברים שלך. אז יש לך חברים מהכנסייה, מבית הספר שלך, וחברים שפגשת במגוון דרכים. אתרי הרשתות החברתיות עוסקים בלהיות חברתי, ולכן ישנם אתרים אך ורק לאפשר למשתמשים לשמור על קשר עם אנשים שהם מכירים. בעוד שמיספייס הייתה המנהיגה, המנהיגה הנוכחית היא פייסבוק. הוא גדל ברחבי העולם.

סימניות

המטרה העיקרית של אתרי הרשתות החברתיות הללו היא שיתוף מידע. אם אתה קורא דף אינטרנט מעניין, אינפורמטיבי או מעורר השראה, תוכל לבחור להוסיף אותו לסימניות. בכך אתה אומר שאתה אוהב את זה. החברים שלך ילמדו מה אהבת ויוכלו לבחור לקרוא אותו. דפים שאנשים רבים סימניה הופכים פופולריים ומניעים אחרים גם לדף זה. Digg, Delicious ו- StumpleUpon הם אתרי סימניות פופולריים מאוד.

פורמטים אחרים

ישנם סוגים אחרים של אתרי רשתות חברתיות, חלקם דומים מאוד לאלה המוזכרים כאן. באתרים רבים יש צורה חברתית עיקרית ולאחר מכן משתמשים בסוגים האחרים כדרכים אחרות למשתמשים לקיים אינטראקציה. אנשים אוהבים להתרועע ולקיים אינטראקציה, כך שמדובר בתחום שצומח עם אתרים רבים יותר ויותר.Source by MJ Schrader

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.