ניהול פורומים מקוונים – כיצד לנהל אתרי דיון

פורומים מקוונים הפכו לכלי דיון עצום עבור משתמשי אינטרנט בכל רחבי העולם. היקף הצמיחה שלהם הביא גם לבעיות כמו פחת, הערות לא רלוונטיות, טרולים, מלחמות להבה, הפרעות ודואר זבל. מנחים הם היבט חשוב בשמירה על ניקיון, רלוונטיות ומהנות של קהילות הדיון המקוונות.

תפקידו של מנחה מקוון כרוך בשיטור ואכיפת כללי ומדיניות הפורום. בהתאם ללוח ההודעות, למנחים ניתנות סמכויות מסוימות לשנות או למחוק פוסטים ולהשעות או לאסור חברים שאינם מצייתים. זהו מעשה ג'אגלינג מורכב הכולל היבטים רבים, החל בהעברת יד לעזרה לחברים הזקוקים לשמירה על הסדר בתוך הקהילה.

כיצד לממן פורומים מקוונים ללא עימותים?

חובתו של המנחה להסיר הודעות או הערות שאינן מצייתות ולמחוק או להשעות חברים המעורבים בדואר זבל. למרות שחשוב לסלק דואר זבל, יכולים להיות מקרים של הפרה לא מכוונת. מתינות פדנטית או אובססיבית יכולה להיות גרועה יותר מאשר שום מתינות.

חבר עשוי להרגיש מנוכר או נתפס כאשר הוא רואה את הפוסט או החשבון שלו נמחק ללא כל סיבה שאפשר להעלות על הדעת. ייתכן שלא תהיה לך הזדמנות להסביר את נימוקיך אם החבר יחליט לא לקחת את הנושא ופשוט עוזב את לוח ההודעות. אל תשכח שהחברים יוצרים פורום איכותי.

מתי כדאי לפעול וכיצד?

אם אתה מוצא הערה בלתי הולמת, צור קשר ישירות עם החבר (אל תביך אותם מול חבריהם), הסבר או הצביע על הכלל הרלוונטי ואפשר לחבר להסיר את ההערה בעצמם. הם יעריכו שיתייחסו אליהם כאל משתמש מוערך.

אם ההערה טעונה מחיקה מיידית, קדימה, מחק אותה בעצמך. לייעץ לחבר פעולותיך ולנימוקיהם. אפילו לתת אזהרה אם ההפרה חמורה. לפני מחיקת חשבון החבר, יהיה זה נבון לספק לו איזושהי אזהרה מוקדמת והנמקה. החבר עשוי להתריע בפניך על הסבר כלשהו להתנהגותו או אפילו להתנצל. אם הם ממשיכים להתעלם מהאזהרה שלך, אז זה מוסרי מבחינה מוסרית למחוק אותם. עשית כל שביכולתך כדי להזהיר את המשתמש, אם כי על דעתו להמשיך ולשבור כללים.

הודעה מוקדמת ותקשורת עם חברים אלה היא דרך לשמור על דברים אזרחיים. זה גם יחסוך לך הרבה תגובות מיותרות מיותרות שיוצבו בבלוגים ובאתרי דיון מקוונים אחרים. הכל עניין של תקשורת טובה.

להיות חסר פניות בעת הנחיית פורומים מקוונים

זו לא סיבה מספקת למחוק פוסטים או הערות פשוט כיוון שאתה חולק על דעת הפוסטר. הפורומים עוסקים בביטוי חופשי של דעה. חברים בקרוב יתחילו להדוף את הפורום אם הם לא יכולים להביע את לגיטימם אם כי שונה משלך.

אם זו המדיניות של בעל האתר למחוק דעות השונות מהרוב, אז חבריו יבינו שהפורום אינו אובייקטיבי ולא כדאי לתרום לו. הבדלי הדעות הם המעוררים את המחלוקת והשיחה החיוניים לפוסטים עשירים, משעשעים, רלוונטיים ואינפורמטיביים.

בעלי אתרים חייבים להיות ספציפיים במדיניות ובמדריכי ההדרכה שלהם. המנהלים צריכים לדעת בדיוק מה מצופה מהם וכיצד לאכוף כללים. מניעת דעות שונות היא בהחלט לא מדיניות טובה. למנחים יש לתת את הכוח גם לערוך פוסטים וגם למחוק אותם.

לדעת את חוקי הפורום

עבור מנחה, אין דבר גרוע יותר מאשר תיקון על ידי חברים. לפני שתתחיל בתפקיד שלך, קרא שוב ושוב את חוקי הפורום. שינן אותם. בפעמים הראשונות שאתה צריך לאכוף כלל, עליך לחזור אליהם ואף לצטט על ידי העתקה והדבקה של הכלל הרלוונטי אם עליך. פירוש שגוי או ציטוט לא נכון של חוק יכול להיות הרה אסון ויגרום לחברים לאבד את הכבוד כלפיך.

להישאר חלק מקהילת הפורומים המקוונים

חברים אוהבים להתיידד עם המנהלים, במיוחד כאשר הם ניגשים ומתערבים מעבר לחובותיהם. אתה יכול להיות נעים ותקיף בו זמנית. הקפד לבצע צ'ק -אין באופן קבוע. אינך צריך להישאר שעות כדי לשמור על נוכחותך. השפיע על החברים, תכיר אותם ותהנה שם. נסה למצוא אתר פורום שמעניין אותך. זה יהיה מעניין ויותר מספק, ויהפוך את העבודה שלך לקלה יותר.

התקנה עשויה להיות מלחיצה לפעמים, אך השתתפות בקהילה מקוונת יכולה גם להיות מתגמלת אם עושים זאת כראוי. עקוב אחר הנחיות אלה ותקבל כבוד. אל תתנו לתפוחים הרעים להרתיע אתכם.Source by Jimmy Bedmar

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.