מה זה Sporgery?

זה לא מקרי שהמונח ספורג'רי נשמע מאוד כמו המילה זיוף. זה אפילו יותר גרוע מזיוף במובנים רבים אבל ברמה הבסיסית ביותר, זיוף הוא בדיוק מה שזה.

לפעמים, דיונים באינטרנט וב-USENET נעשים מגעילים במיוחד. כאשר זה קורה, חלק מהיחידים וחלק מהקבוצות לוקחים על עצמם להגיב בדרכים שאינן רק לא אתיות אלא שלמעשה חוצות את הגבול בין ויכוח נמרץ, אם כי גס רוח, לבין רצח אופי. תקרית בקבוצת דיונים שנויה במחלוקת במיוחד של USENET הולידה את המונח ספורג'רי.

איך זה עובד

אם אי פעם ראית את קבוצת החדשות alt.religion.scientology, אתה יודע שזה יכול להיות די אינטנסיבי. במובנים רבים, אינטנסיביות היא אחד הדברים הטובים ביותר ב-USENET. זה אחד המקומות הבודדים באינטרנט שאליהם אתה יכול ללכת כדי למצוא קבוצה של אנשים אינטליגנטים ברובם המנהלים כמה ויכוחים נמרצים. עם זאת, בקבוצת דיונים זו, הדברים באמת יצאו משליטה.

מחלוקת בין מבקרי ארגון הסיינטולוגיה לבין חבריו התכוערה בסוף שנות ה-90. היא עדיין שנויה במחלוקת אם נציגים רשמיים של ארגון הסיינטולוגיה היו מעורבים או לא באירועי הספורג'יה שהשתתפו בקבוצת הידיעות alt.religion.scientology או אם זה פשוט אנשים שפועלים כנציגיהם. בכל מקרה, מה שקרה זה שמבקרי תנועת הסיינטולוגיה אספו כותרות מפוסטים שהם העלו לקבוצת החדשות. ניתן לחשוב על כותרות אלו כצורה של נייר מכתבים אלקטרוני. הכותרות מהפוסטים האלה שולבו אז עם הודעות פוגעניות עמוקות מקבוצות דיון אחרות, במיוחד גזעניות, ואז נשלחו מספר עצום מהפוסטים המזויפים האלה לקבוצת הדיון.

המטרה הנראית לעין של ספוגריה, בתקרית המקורית הזו, הייתה כפולה. האחת, זה הציף את קבוצת alt.religion.scientology בכל כך הרבה הודעות ספאם שהפכו חסרות ערך כפורום לדיון. שנית, היא ביזה את המוניטין של האנשים שביקרו את הארגון בקבוצה זו. אמנם היו כמה קבוצות דיון אחרות שנועדו לסוג זה של פעילות, אבל הספורג'רי מפורסמת בעיקר בזכות השיבוש שלה לקבוצת הדיון alt.religion.scientology. טכנולוגיה חדשה בשימוש היום מקשה הרבה יותר על עיסוק בספורט. עם זאת, זה עדיין קורה באופן חסכני בקבוצות שסוחרות בתוכנות לא חוקיות או עוסקות בפעילות האקרים אחרת.

אם אתה ממוקד

החלק המדאיג באמת בספורגרייה הוא שזה שווה ערך למישהו שמדפיס מספר עצום של פליירים פוגעניים, שם עליהם את כתובת ההחזרה שלך ושולח אותם בדואר לאנשים מוכרים לך וגם לא ידועים לך. לרוב, אתה יכול לטפל בבעיה זו על ידי שיחה עם המנחה של כל קבוצת דיון של USENET שאליה אתה שייך. אם זה לא עובד, ייתכן שתרצה לפנות לספק האינטרנט שלך ולספר להם על ההטרדה.

USENET ופורומים באינטרנט מתגאים בתפקוד הטוב ביותר כאשר אנשים יכולים להסכים לא להסכים בנושאים מסוימים. כשאנשים חוצים את הגבול ומתחילים לזלזל במוניטין של אחרים ולבצע מעשי הונאה מוחלטים, כולם מאבדים את המשאבים שמותקפים בתהליך.Source by Marion Marshall

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.