מה זה פולימורפיזם?

פולימורפיזם הוא מונח כללי שפירושו 'צורות רבות'. דוגמה פופולרית לכך היא Odo ממסע בין כוכבים: Deep Space Nine. הוא היה משתנה, יצור שיכול לשנות את צורתו בכל עת לפי הצורך כדי שכל מצב ישרוד. ShapeShifter מגן על אתר אינטרנט על ידי שינוי קוד ה-HTML, Javascript או CSS שלו, כך שבמקום אלמנטים סטטיים וקבועים לתוקפים לתכנת התקפה נגדם, הם עומדים בפני "יעד נע, המשכתב את עצמו כל הזמן". משתמשים לגיטימיים ממשיכים לראות את ממשק המשתמש ללא שינוי.

בתחום אבטחת האינטרנט פולימורפיזם הוא אמצעי סטנדרטי לביצוע תוכנות זדוניות. הוא ידוע בכך שהוא מקל על קבצים וכלים לא רצויים ונגועים העיוורים לתוכנות ואפליקציות אנטי-וירוס. המרקחות הזדוניות הן

בתחום התכנות מונחה האובייקטים, פולימורפיזם הוא המקום שבו תת-מחלקה גוברת על שיטה ממעמד בסיסי. השיטה של ​​מחלקה יכולה להראות התנהגויות שונות בתתי מחלקות. תחשוב על הדרך הזו. מתכנת מקים כיתת "שירה". ה"שירה" יכולה להשתמש בשיטה הנקראת "שיר", ותתי המחלקות "סלאם" ו"גזאל" יכולות לאפשר ל"שיר" השיטה להשמיע צלילים שונים מרגע אחד למשנהו. תכונה זו משמשת לפעמים למשהו כמו פריצה או משחקי מחשב.

פולימורפיזם יכול לשמש את החבר'ה הטובים והרעים, וכמובן, ההגדרה של "רע" ו"טוב" תלויה במוחו של המתבונן. פולימורפיזם הוא תוכנה זדונית. תוכנה זדונית היא תוכנה זדונית שאחת מהן משמשת כדי לשבש את פעולתו של מכשיר אחד נוסף ברשת. הם שואפים, שניים, לגנוב מידע רגיש או, שלוש, להשיג גישה לא חוקית למערכות מכשירים פרטיים. תוכנה זדונית משתמשת בתוכן פעיל (תוכן שהוא אינטראקטיבי או דינמי כמו חידונים מרובים וסקרי אינטרנט), קוד וסקריפטים כדי לעשות את שלושת הדברים האלה.

תוכנה זדונית שעוברת מוטציה אוטומטית היא פולימורפית. בגלל היכולת של אודו של מסע בין כוכבים לשנות את המראה שלו בכל עת, הוא שימש לעתים קרובות כבלש כדי לשרש פעילות לא חוקית. הוא התאים בצורה מושלמת לתפקיד בדיוק כפי שפולימורפיזם בתוכנות זדוניות מקשה מאוד על צוות IT של חברה למצוא ולהרוס. במילים אחרות, בדיוק כמו בחיינו הפיזיים, חיינו הווירטואליים מתמודדים עם דברים שאינם כפי שהם נראים.

כמו "הדבר" של ג'ון וו. קמפבל, תוכנות זדוניות שהן פולימורפיות, שיכולות "לשנות צורה", יכולות לספוג למעשה את הזיכרונות של כל יצור (או מכשיר) שהיא משתלטת עליה. מכיוון שהתוכנה הזדונית יכולה לשנות את המראה בכל עת, קשה לעקוב אחריה, אך היא גם יכולה לאסוף יותר "ידע" על המטרות שלה. שימו לב שב"החרב והאבן", מרלין הפך את ארתור לבעלי חיים שונים ב"החרב באבן", גם למטרות חינוכיות. זה יכול להסתובב זמן רב יותר מכיוון שלא ניתן לזהות אותו בקלות, אבל גם להמשיך הלאה באמצעות כתובות URL נגועות, הודעות SMS וכלי תחבורה אחרים ברשת. זה לא סטטי אלא דינאמי.

פולימורפיזם הוא כלי הן עבור תוכנות זדוניות והן עבור כנופיות ומאפיות ברחבי העולם, כמו גם נגד תוכנות זדוניות או הגנת DDoS נציגים להשתתף במה שאפשר לכנות "מרדף קסום" כמו זה של האגדות הפופולריות שני קוסמים או איכר ווטרסקי. הנרדף תמיד משנה צורות כדי לאבד את הרודף. לרודף בסיפור ולרודף שצוד את התוכנה הזדונית המשמרת צורה… יש פוטנציאל לשנות צורה. בשנת 2014, מכיוון שלאוניברסיטאות ומכוני פולי טכניים רבים יש תוכניות מחקר המחפשות שיטות יעילות יותר להבטחת אבטחת האינטרנט, פולימורפיזם יהיה נושא חם ב-2014.Source by Lisa Alfrejd

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.