מדוע וירוסים מאטים את המחשבים?

לרוב האנשים מותקנת הגנת וירוסים על המחשבים שלהם. זה דבר נהדר! רבות מתוכניות ההגנה מפני וירוסים בסביבה כיום מגנות על מחשבים מפני תוכנות ריגול ותוכנות פרסום וכל סוגי תוכנות זדוניות ידועות אחרות כמו גם וירוסים. גם זה דבר נהדר!

המילה תוכנה זדונית היא מילת התחליף המהירה למונח "תוכנה זדונית". זה מתייחס לכל סוג של וירוס או תוכנת ריגול שיכולים להיכנס למחשב שלך. לפני כמה שנים, הסוג היחיד של תוכנות זדוניות שהיינו צריכים להתמודד איתו היו וירוסי מחשב. תפקידו של וירוס מחשב היה תמיד לעצבן את מפעילי המחשבים במידה זו או אחרת.

מטרד ואיום

כמה וירוסים פשוט נכתבו כבדיחות. חנון מחשבים עשוי לכתוב תסריט כזה כדי לבדר את עצמו. מצד שני, המטרה של וירוס מחשב עשויה להיות להרוג את המחשב שלך לנצח! אפילו גרוע יותר המטרה של וירוס עשויה להיות כיבוי של רשת גדולה של מחשבים. זה בדרך כלל מכונה טרור סייבר.

תוכנות ריגול מתואמות היטב עם וירוסים. ההבדל העדין הוא שאדם שכותב וירוס מנסה להזיק למחשב שלך. אדם שכותב תוכנות ריגול יוצא בדרך כלל לגנוב את הסיסמאות שלך, מספרי חשבונות בנק וכדומה. אם הוא גורם נזק למערכת ההפעלה של המחשב שלך תוך כדי כך; נו טוב.

גונבים את הכוח שלך

וירוסים ותוכנות ריגול מאטים מחשבים מכיוון שהם משתמשים במשאבי המחשב כדי לעשות מה שהם עושים. הן תוכנות מחשב. כמו כל תוכנות המחשב, חלקן פועלות ב-XP, חלקן ב-Windows Vista וכו'.

בניגוד לתוכניות רגילות, אין להן סמל על שולחן העבודה שלך כך שתוכל להפעיל אותו אם תבחר בכך. וירוסים פועלים בתנאים שלהם. גם אין לך אפשרות לסגור אותם. וירוסים רבים משכפלים את עצמם. לכן, אם תוכנת וירוס מחשב אחת גונבת חלק מהמשאבים שלך, 50 מהם, שיכולים להיות וירוס אחד ששכפל את עצמו 50 פעמים, עלולים להוציא אותך מהעסק לגמרי.

תוכנות ריגול נפוצות בכל מקום

ראיתי גם תוכנות ריגול הופכות מחשבים לבלתי שמישים. תוכנת ריגול בפני עצמה אינה משכפלת את עצמה. עם זאת, אין זה נדיר למצוא מחשב לא מוגן עם תוכנות ריגול עם יותר מ-1,000 זיהומים בתוכנות ריגול. עם הרבה תוכנות ריגול שקיימות בכונן קשיח, למערכת ההפעלה תהיה כל מה שהיא יכולה לעשות כדי לנסות להכיל אותן. במצב כזה, סביר להניח שלא תוכל להפעיל אף אחת מתוכניותיך, כמו Word או IE, למשל.

השורה התחתונה היא שלווירוסים ותוכנות ריגול יש את היכולת להעסיק את מערכת ההפעלה והמיקרו-מעבד שלך עד כדי כך שלא תקבל שום תגובה מהמחשב או במקרה הטוב תגובה איטית מאוד. לכן, חשוב מאוד לשמור על המחשב נקי מהדברים האלה. אני ממליץ להשתמש בתוכנה טובה להגנה מפני וירוסים שמנקה גם את כל סוגי תוכנות הריגול.

זה גם חכם מאוד שיהיה מנקה רישום בהישג יד גם כן. ממה שראיתי, שחיתות הרישום האטה יותר מחשבים מכל דבר אחר. אין בזה שום דבר זדוני. זה פשוט מתרחש משימוש רגיל ונוטה להפוך את המחשבים לאיטיים מאוד.Source by Edward Lathrop

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.