כיצד פועלת מערכת זיהוי חדירה?

מערכת זיהוי חדירה היא מרכיב חשוב באבטחת מחשבים ונמצאת בשימוש נרחב על ידי כל חברה כדי להבטיח את פרטיות הרשת והסודיות שלה. מדי יום נצפה כי ישנה עלייה בפשעים הכוללים פריצה וגניבת מידע אבטחה. זאת בשל הנגישות הקלה של כלי הערכה פגיעים.

הרשתות הארגוניות מתרחבות בקצב מהיר והתוכניות הפועלות ברשתות אלו הפכו ליותר ויותר יקרות. כל העובדים בחברה שיש להם גישה למחשבי החברה עושים שימוש ברשת החברה. העובדים הללו מקושרים כולם לרשת אחת וכאשר אבטחת הסייבר של רשת החברה אינה מספקת, איום על זו של התוכנית של הרשת עלול לגרום לקריסת המערכת כולה. כשל מערכת פשוט כמו זה יוצר השפעה עצומה על החברה שעולה לה סכומי כסף עצומים ועולה לה הפסדי זמן ממושכים. אבטחת סייבר יעילה ואפקטיבית יכולה לעזור להימנע או לפחות למזער את האיומים הללו.

להלן כמה עובדות על אופן פעולת מערכת זיהוי החדירה:

1. מערכת זיהוי החדירה מיועדת לשמור על המערכת פעילה ומבצעית. התוכנית מחפשת תוקפים פוטנציאליים מבחוץ ואז מוודאת שהם לא מסוגלים לרוץ. הם אכן מרכיב חיוני באבטחת האינטרנט.

2. IDS בעצם עובד כמכשיר חוקר שמוודא שהמערכת לא תותקף על ידי האקרים זדוניים. מערכות אלו חוקרות נתונים וגם שופטות אם הנתונים זדוניים או בטוחים. אם המידע הוא זדוני, אזי הנתונים המכילים את המידע יאסרו וימנעו כניסה לרשת. IDS פועל כשומר סף בין העולם החיצון לרשת הפנימית של החברה.

3. IDS פועלת בזמן אמת, ולכן היא מאוד יסודית בביצוע חקירת הנתונים שלה. חברי החברה המסתמכים על מערכת החברה כמו חטיבת ה-IT, יושפעו מאוד אם המערכת תקח לאט מדי לפעול, ולכן, בנוסף, ה-IDS חוקר גם מספר תוכניות פנימיות אחרות שעלולות להשפיע על המהירות ופונקציות המערכת שלהם.

בחירת IDS עבור החברה/רשת שלך

IDS חשובה לכל חברה ולרשת הפנימית שלה. לא רק שהוא יכול להגן על נתונים, אלא הוא גם יכול לשפר ולהקטין את משך הזמן הנדרש לרשת כדי להתניע. התקציב שלך וסוג הרשת הם הבסיס לבחירת מערכת זיהוי החדירה המתאימה ביותר.Source by Alexs Smith

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.