כיצד לעצור דואר זבל מדפי האינטרנט שלך

הרובוטים, שמיועדים לדואר זבל, פועלים בכל רחבי האינטרנט. הם מנסים למלא את כל דפי האינטרנט בטופס מקוון, כולל טפסי הערות וטפסי יצירת קשר. נדרש עבודת כפיים כדי להסיר אותם מהדפים והבלוגים השימושיים. למרבה המזל, ישנן מספר דרכים אוטומטיות לשימוש בסקריפטים לעצירת הטרדות הללו. במאמר זה אנסה להדריך אותך לכמה טריקים כאלה.

שאלה נגד ספאם: זוהי הדרך הפשוטה ביותר למעשה. הוסף שאלה שרק אדם יכול לענות עליה. הוסף שאלות ברורות שכל אחד יכול לענות עליהן, למשל "השמש זורחת ממזרח או מצפון?" קל מספיק לכל אדם לענות. אולם בוטים לא יצליחו להשיב על כך מכיוון שאין להם ידע קוגניטיבי. השאלה צריכה להישאר ברכיב התווית וצריכה להיות קשורה לקלט התשובה. התשובה הלא נכונה יכולה לעצור את הדואר הזבל ללא הרבה סקריפטים וקידוד.

יש וריאציות אחרות של גישה זו כמו שאלות מבוססות תמונה, שאלות אקראיות, שאלות מבוססות מחוון.

התאמת אפשרויות התפריט: אם הטופס מכיל אפשרות בתפריט נפתח, כגון שדה 'מדינה', תוכל תמיד להשתמש בטריק זה כדי למנוע בוטים. בוטים אינם מודעים לעובדה כי '$ posted_var' חייב להיות בעל ערך מוגדר מראש. במקרה שמדובר בשדה 'מדינה', זה צריך להיות שם של מדינה תקפה ולא משהו שרירותי. רוב הבוטים ימקמו ערכים כמו '1' רק כדי לשים משהו בכל שדה. ניתן למנוע את ההערות בשל חוסר התאמה זה.

מלכודת דואר הזבל של הדבש: זוהי דרך מצחיקה לעצור את הרובוטים בעצם, על ידי שימוש בטמטום שלהם לטובתך. אתה יכול פשוט להשתמש בשדה שמוסתר באמצעות 'כיתת קיזוז', ושמשתמשים רגילים לא יראו אותו. עם זאת, הרובוטים, בהיותם תוכנית, יוכלו לראות את התחום הזה וכרגילם להכניס משהו לתחום הזה. הטריק הוא שהתסריט יאפשר הערות רק כאשר השדה הזה יישאר ריק. אז הערות אנושיות מותרות אך בוטים יקבלו אוטומטית את הודעת השגיאה.

ויסות אורכי קלט: אתה יכול להשתמש בטריקים אלה על ידי הגבלת אורך הקלט המותר עבור כל שדה מסוים. אני אישית חושב שמגבלה של 20 תווים מספיקה לשדה השמות. הבוטים, מטבעם, ינסו למלא כמה שיותר נתונים בכל תחום. ובכך, הם ימנעו מלפרסם כל דבר.

יש כמובן שיטות אחרות שניתן להשתמש בהן ולכל מתכנת יש העדפה משלו. שיטות אלה הן רק חלק מהשיטות היעילות, בהן משתמשים כיום מתכנתים בכל רחבי העולם.Source by Faiz Ahmed Faiz

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.