כיצד למנוע דואר זבל באמצעות טפסי האתר שלך

כולנו שונאים דואר זבל בתיבת הדואר הנכנס שלנו, אך לעיתים רחוקות מנסים להגיע לשורש מקור הדואר הזבל ומטרתו. מנהלי אתרים רבים נתקלים בבעיה של קבלת הודעות דואר זבל באמצעות הטפסים באתר האינטרנט שלהם. בדרך כלל מדובר בטפסי יצירת קשר המוגדרים למבקרים לפרסם שאלות או לתת משוב. שולחי דואר זבל מנסים לחטוף את הטפסים האלה כדי לשלוח הודעות דואר זבל, בין אם על ידי מניפולציה לאן הטפסים שולחים הודעות דוא"ל או על ידי הצפת מנהל האתר בדואר זבל. מאמר זה מציין כמה מהדרכים בהן ניתן להילחם בדואר זבל בטפסי אתר המיועדים להערות, משוב, פניות וכל קשר אחר.

אימות שדות טופס

חלק חשוב מאוד של טופס מאובטח הוא לוודא שיש אימות קפדני של שדות הטופס. זה מוסבר בצורה הטובה ביותר על ידי דוגמה. כאשר אתה מקבל מספר טלפון באמצעות טופס יצירת הקשר, תוכל לקודד את הטופס כדי לוודא כי רק מספרים מוזנים בשדה הטופס. באופן דומה עבור שדה כתובת דוא"ל, הטופס חייב להיות מסוגל לקבוע שכתובת דוא"ל מעוצבת הוזנה. אם השדות מכילים משהו שאותו שדה לא אמור להכיל, כמו תווים מיוחדים או טקסט מצחיק, הטופס יטיל שגיאה ולא יוגש עד לתיקון הטעויות. זה מונע כל הכנסת קוד או טקסט זדוני לטופס. הוא גם מונע מבוטים אוטומטיים למלא את הטופס מבלי להבין מה נדרש וכיצד יש למלא אותו.

קפצ'ה

אחת הדרכים היעילות ביותר להילחם בדואר זבל היא על ידי הפעלת captcha בסוף כל טופס. הקפצ'ה דורש מהמשתמש להזין אימות מילה או מספר שמוצג בתמונה. זה מונע מבוטים ומערכות אוטומטיות לשלוח את הטפסים ללא מחשבה. מכיוון שבוטים בדרך כלל לא יכולים לזהות טקסט בתוך תמונות, הם אינם מצליחים להזין את הטקסט Captcha הנכון שמונע את שליחת הטופס.

התראת אישור

טריק פשוט נוסף שניתן להשתמש בו כדי להטריד את דואר הזבל הוא להוסיף תיבת התראה לאישור שצצה כדי לאשר את הפרטים שהמשתמש מנסה לשלוח. רובוטים ותוכנת שליחת טפסים אוטומטית אינם מסוגלים לגרום ללחיצה על כפתור האישור בתיבת ההתראה. משהו כמו: "האם אתה בטוח שברצונך לשלוח את הטופס? כן לא", יכולה להיות שכבת הגנה נוספת מפני דואר זבל של תגובות. זוהי גם דרך טובה לאפשר למשתמשים לבדוק את המידע שהם שולחים ולתקן טעויות או שגיאות הקלדה לפני שליחת הטופס.

תוספים נגד ספאם

Akismet הוא תוסף אנטי ספאם המשמש עבור וורדפרס, שיכול לזהות הערות אמיתיות ולסנן את הערות הדואר הזבל. זה יכול להיות שימושי אם אינך רוצה להפעיל תיבת אישור captcha או שאינך יכול לקבל אימות ספציפי בטופס שלך. תוספים דומים נגד דואר זבל זמינים גם לפלטפורמות אחרות. למרות שתוספים מסוג Akismet אינם נכונים במאת האחוזים ועלולים להוביל לכמה חיובי שווא, הם עושים עבודה טובה מאוד בסינון הרעש.

פרטי רישום

אחד הדברים החשובים ביותר שתכנת יכול לעשות כדי לעקוב אחר מקורות הזבל ודפוסי הדואר הזבל הוא רישום מידע נוסף של המשתמש. המשמעות היא שיחד עם השדות הרגילים שהמשתמש שולח, הטופס יתפוס גם את כתובת ה- IP שלו, שם המכונה, פרטי הדפדפן, פרטי מיקום ומידע דומה שניתן להשתמש בהם כדי לעקוב אחר מקור הדואר הזבל. באמצעות מידע זה תוכל לפעול נגד הזבל או אפילו לחסום את כתובת ה- IP שלו. כך הוא לא יוכל להמשיך להציק לך או להגיש הצעות אקראיות.

חלק מהמתכנתים נשבעים גם בשדות טפסים מוסתרים ב- CSS, שמונעים מבוטים לראות את שמות שדות הטפסים, ובכך מונעים מהם לדעת אילו נתונים למלא אוטומטית בתיבות הטקסט. התייעץ עם המקודד שלך על הפתרון הטוב ביותר לאתר שלך.Source by Alex H D

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.