כיצד לחסום דואר זבל בדוא"ל

דואר זבל הוא חדירה כזו לחיינו. אנחנו לא רוצים את זה, לא ביקשנו את זה ובכל זאת זה נכנס הביתה כדי להטריד אותנו. כמה דואר זבל מאוד פוגע. כמה דואר זבל הוא בדירוג X וייתכן שילדים מסתכלים מעבר לכתף שלנו. דואר זבל יכול לקחת הרבה זמן להתמודד עם זה ויכול להיראות כמעט מכריע. רוב התוכנות שבהן אנו משתמשים לקריאת דוא"ל ורבים מספקי שירותי האינטרנט מציעים דרכים יעילות להתמודד עם דואר זבל. התפיסה היא שזה דורש השקעה מועטה של ​​זמן ולימוד כדי ללמוד ליישם את קובצי הדואר הזבל שיש לנו בהישג ידנו.

ישנן שתי דרכים לסנן דואר זבל: בשרת ובתוכנית הדוא"ל השולחנית שלנו. מכיוון שכבר כתבתי בעבר על הגדרת מסנני דואר זבל ברמת השרת, בחשבון אירוח, אגע בסינון דואר זבל שעובד בתוך חשבונות דואר אלקטרוני של POP.

הגדרת סינון באמצעות Microsoft Outlook

ל- Microsoft Outlook 2010 מערכת סינון דואר זבל פשוטה מאוד שתסייע להפחית את כמות הדואר הזבל איתה אתה צריך להתמודד. כדי להתחיל לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על דואר הזבל המדובר. עבור לאפשרות שכותרתה "זבל" בתחתית התפריט. תראה אפשרויות "חסום שולח", "לעולם אל תחסום שולח", "לעולם אל תחסום את הדומיין של שולח" וכן הלאה. אם תבחר Block Sender לעולם לא תקבל שוב דוא"ל מאף אחד בכתובת זו.

ישנה אפשרות שנקראת "אפשרויות דואר זבל". אם תבחר שתקבל אשף שבו תוכל להפעיל סינון דואר זבל עבור חשבונך. האפשרויות שלך הן ללא סינון, סינון נמוך, סינון גבוה ורשימות בטוחות בלבד. מתחת לאפשרויות הסינון נמוך וגבוה יש שורה המתארת ​​את המשמעות של כל אפשרות. "רק רשימות בטוח" פירושו שתצטרך ליצור ידנית רשימה בטוחה. ואז רק הדוא"ל מכתובות ברשימת הבטוחים שלך מגיע לתיבת הדואר הנכנס שלך. כל שאר הדואר נמחק. בראש אשף אפשרויות הדואר הזבל נמצאת כרטיסייה בשם שולחים חסומים. האפשרות 'שולחים חסומים' מונעת שליחת דואר מכל הכתובות החסומות לתיבת הדואר הנכנס שלך ומנתבת אותה לפח האשפה. אתה יכול למלא את רשימת השולחים החסומים על ידי לחיצה ימנית על כל דוא"ל לא רצוי ובחירה לחסום את השולח.

הגדרה חשובה נוספת היא אחת שתמחק לצמיתות דואר זבל. אם בחרת באפשרות זו כל דואר הזבל נמחק לצמיתות. אפשרות זו אינה מומלצת למשתמשים רבים שכן סל האשפה נותן לנו הזדמנות שנייה לשחזר דואר שנמחק שלא כדין.

אם תבחר סינון גבוה הדוא"ל שלך חייב לעמוד בסטנדרט גבוה מאוד כדי להימנע מתיקיית הזבל. מסננים אלה אינם מושלמים ואתה עלול לאבד הודעת דואר מבוקשת מדי פעם. אם אתה מצפה לדואר ואינך מקבל אותו תוכל להיכנס לתיקיית הזבל ולבדוק אם הוא קיים. כדי למצוא את תיקיית הזבל פשוט לחץ פעמיים על סמל תיקיית הדואר הנכנס שלך. ספריית התיקיות כולה תחת תיבת הדואר הנכנס תיפתח כעת ותראה תיקיית זבל. לחץ פעמיים על תיקיית הזבל ותראה את ההודעות בה. עבור אל ההודעה מחברך ולחץ עליה באמצעות לחצן העכבר הימני. בחר "זבל" בתחתית התפריט. לאחר מכן לחץ על "לעולם אל תחסום שולח". עכשיו לא תאבד דואר מהשולח הזה.

מסנני Outlook אינם מושלמים

מסנני הדואר הזבל המובנים בתוך Microsoft Office אינם מושלמים אך הם מציעים רמת הגנה מסוימת. דואר זבל מסובך, יצירתי ומאוד מתמשך. תגלו שחלק מדואר הזבל יכנס לתיבת הדואר שלך למרות המסננים. המלצתי לך להגדיר את מסנני הדואר הזבל אצל ספק שירותי האינטרנט שלך כך שיפעלו יחד עם מסנני Outlook. אל תהסס לבצע כמה התאמות במסנני Outlook שלך. אם אינך מקבל דוא"ל שלח על ידי חבר; אל תשכח לבדוק את זה בתיקיית הדואר הזבל. אתר האינטרנט של מיקרוסופט מציע מידע נוסף אודות מסנני הדוא"ל של Outlook.

הגדרת מסנני דואר זבל עבור Mozilla Thunderbird

Thunderbird היא תוכנית חינם לדואר קוד פתוח המוצעת על ידי Mozilla Foundations המייצרת גם את דפדפן האינטרנט פיירפוקס. Thunderbird היא אחת החלופות המובילות ל- Microsoft Outlook. Firefox מציעה מערכת מסנני דואר זבל חזקה מאוד. נסתכל על הגדרת מסנני דואר זבל ב- Thunderbird.

לאחר שתגדיר את חשבון הדוא"ל שלך ב- Thunderbird (ייתכן שיהיו לך מספר חשבונות דוא"ל בתוך התוכנית) תראה סמל עבורו בסרגל הצד השמאלי של התוכנית. סמן את חשבונך ותראה רשימה של אפשרויות בעמודה הימנית הגדולה יותר. לחץ על "הצג הגדרות עבור חשבון זה". לחץ על "הגדרות זבל" משמאל לחלון המוקפץ שמופיע. האפשרות הראשונה הזמינה היא "אפשר הגדרות דואר זבל אדפטיביות לחשבון זה". סמן את התיבה הזו. האפשרות הבאה נותנת לכל הכתובות בפנקס הכתובות האישי שלך פטור מתהליך הסינון. בדוק כי מאחר שאתה מאשר את כל אותם שולחים.

האפשרות הבאה "אמון בכותרות דואר זבל שהוגדרו על ידי SpamAssassin" היא עוצמתית מאוד. SpamAssassin היא מערכת דירוג ספאם מדויקת מאוד הפועלת בשרתי אירוח רבים ובספקי שירותי אינטרנט. אם יש לך SpamAssassin בחשבון האחסון שלך או ספק שירותי האינטרנט שממנו מקור הדוא"ל שלך תוכל להשתמש באפשרות זו. בשימוש באפשרות זו אתה נותן ל- Thunderbird הרשאה למחוק דואר זבל כאשר הוא מסומן כזבל או כדואר זבל על ידי תוכנית SpamAssassin. המשמעות היא שברגע שהגדרת את SpamAssassin ברמת השרת או ספק האינטרנט, הדוא"ל שלך יקבל ציון דואר זבל לפני שהוא יגיע לתיבת הדואר הנכנס שלך. Thunderbird יקרא את הציון הזה ויעביר את כל הדואר עם ציון גבוה מספיק לתיקיית הזבל כשהוא יגיע למחשב שלך. זה יעיל מאוד. הדאגה היחידה שלך היא אם הציון מוגדר בצורה חמורה מדי ומדי פעם מייל טוב עובר לתיקיית הזבל. אם זה קורה אתה יכול להכניס את כתובת הדוא"ל הזו לפנקס הכתובות שלך ותקבל את כל הדואר מאותו אדם.

לבסוף בחרת היכן לשים את דואר הזבל. אתה יכול לבחור את תיקיית הזבל עבור החשבון הספציפי הזה או תיקייה אחרת שתבחר. בחר את זה שבחשבון זה ותדע לאן לחפש אם תאבד דואר טוב. זהו זה; מסנני זבל מוגדרים כעת ב- Thunderbird.

ההגדרה של מסנני זבל או דואר זבל יכולה להיות מורכבת מעט בהתחלה. בהתחלה זה עשוי לקחת קצת מחקר וניסוי וטעייה. המסננים האלה יעניקו לך הרבה הקלה ברגע שהם יהיו במקום .. המאמץ יהיה שווה אם אתה שונא ספאם כמוני.Source by Greg Nicholl

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.