יתרונות וחסרונות של שירותי סריקת וירוסים מקוונים בחינם

עליית הפופולריות של שירותי סריקה מקוונים בחינם דחקו במתכנתים להפוך את סורקי האינטרנט לידידותיים ככל האפשר. למעשה כל סורק כזה הוא קל מאוד לשימוש כי כל מה שהוא דורש אם רק כמה לחיצות עכבר.

מלחמת השיווק עומדת מאחורי המצאות קנייניות ואלגוריתמים פטנטיים – בדרך כלל סריקת הוירוסים המקוונים מופעלת על ידי אותו מנוע כמוצר אנטי וירוס עצמאי. כל חברה מנסה ליישם תכונה מוזרה להבדיל את המוצר שלה מהמתחרים. כך שנתונים כגון שיעור זיהוי וזמן סריקה, יכולת להסיר זיהומים שנמצאו, אפשרות לסרוק תוכנות ריגול וערכות root, גודל מסד נתונים חתימה קטן יותר, חלון התקדמות סריקה ידידותי למשתמש במידה רבה מגדילים את הסיכוי להפוך לפופולרי בקרב משתמשי קצה.

עם זאת, עלינו תמיד לזכור שסריקת וירוסים מקוונת שונה בהרבה מכל גרסת שולחן העבודה של המוצר. בהחלט יש לזה יתרונות, אבל יש גם נקודות שליליות. היתרונות והחסרונות של שירותי סריקה מקוונים מפורטים להלן.

אז מה אנו יכולים לראות כנקודות חזקות של כמעט כל אנטי וירוס מקוון?

1. כולם בחינם.
2. בכל פעם שאתה יוזם סורק כזה אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהוא ישתמש במאגר הנתונים העדכני ביותר של איומי וירוסים שנאספו על ידי מעבדות האבטחה של הספק.
3. מבחר רחב של סורקי וירוסים. למרות שלרוב אינך יכול להתקין שניים או יותר פתרונות אנטי וירוס בשולחן העבודה של Windows, כשזה מגיע לסריקה מקוונת תוכל לבחור את הפתרון שאתה אוהב – אין כאן גבולות. כך שתוכל לעבור בין כמה סורקים מתי שתצטרך.
4. לפעמים קורה שתוכנת האנטי וירוס המותקנת פגומה על ידי תוכנות זדוניות, כך שלא ניתן להשתמש במוצר העצמאי. אינך יכול להתקין או לתקן אותו מחדש מכיוון שיצרני וירוסים חכמים צופים פעולות כאלה מצידך ושגרת ההתקנה של Windows מושחתת גם כן. במקרה כזה סריקת וירוסים מקוונת לרוב אינה רק הקלה ביותר, אלא הבריחה היחידה שנותרה לך.
5. אין להכניס קבצים נוספים לרישום ולתיקיות המערכת של Windows, כך שתצורת המערכת לא משתנה.
6. סריקה מקוונת היא דרך טובה לבדוק את אבטחת המחשב האישי ולוודא את הגנתו.

אך ישנם חסרונות רציניים האופייניים לסורקים מקוונים, ועליך להיות מודע אליהם.

1. כמובן שהכל מתחיל בחיבור אינטרנט יציב. בלי זה אתה לא יכול להשתמש בשירותים מקוונים.
2. הגנה יזומה היא תכונה של מוצרי אבטחת מחשבים עצמאים בלבד. סריקת וירוסים מקוונת אינה יכולה לשמש כמגן אבטחה. הוא פשוט מוצא את האיומים ומסיר אותם, במידת האפשר. עם סיום הסריקה, אין ערובה לכך שהמחשב האישי שלך לא יידבק בדקה הבאה.
3. לפעמים וירוס החי בתוך המחשב יכול למנוע מהסורק המקוון להוריד את קבצי מסד הנתונים שלו על הכונן הקשיח.
4. סוגי התוכנות הזדוניות שזוהו על ידי סריקה מקוונת בדרך כלל הרבה פחות מאלו שמוצאים על ידי מוצר אנטי-וירוס עצמאי מלא.
5. רוב הסורקים המקוונים דורשים Internet Explorer עם ActiveX מופעל.

כל זאת, אני ממליץ בחום להשתמש בסורק מקוון מדי פעם, רק ליתר ביטחון. הוא יכול להשלים את פתרון האנטי -וירוס המותקן ולבדוק את מגן האבטחה. זה בחינם, אחרי הכל.Source by Alberta Glamerheim

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.