טיפים למנהלי הפורום

מבוא

בשנים האחרונות פורומים צמחו ככלי נהדר לשיתוף משאבים, רעיונות והשקפות ברחבי העולם. אפילו, מנועי החיפוש נותנים כעת יותר ערך לפוסטים בפורום. אפשר ליצור פורום וליהנות מתנועה גבוהה באתר. יצירת פורום אינה זקוקה לשום דבר מלבד כל תוכנת הפורום החינמית המותקנת בשרת האינטרנט שלך. אני אתן כמה פרטים טרמינולוגיים בסיסיים –

תיאור כללי ומונחים בשימוש

נושא זה יכול להיות מובן טוב יותר רק אם יש לך ידע בכמה מונחים בסיסיים. אם אתה מודע למונחים הבאים פשוט דלג עליהם לכותרת הבאה.

מנהל מערכת – המנהל הוא מארגן הפורום. הוא יכול להוסיף או למחוק כל משתמש, יכול לחסום כל כתובת IP, לנהל את כל הפורומים והלוחות בפורום ולבצע את כל פעולות שמירה על הבית.

נושא – הנושא מופיע כתפריט בכל לוח. בדרך כלל, כל נושא מקבל תשובה. הנושא והתשובות ביחד יוצרים כל דיון.

משתמש – מבקרים פשוטים בפורום. יש להם מזהה משתמש וסיסמה. הם יכולים גם להוסיף תמונה בשם 'אווטאר' וחתימה.

פוסטים – כל נושא או תשובה נקראים פוסט.

פרופילים – לכל משתמש יש פרופיל, הוא מכיל – מזהה משתמש, תאריך הצטרפות מספר פוסטים, תאריך לידה, חתימה ופרטים נוספים (מזהה אימייל, AIM, YIM וכו').

איסור ואזהרה של משתמשים – אם משתמש כלשהו חורג מכללי הפורום, יש להחרים אותו או להזהיר אותו. אזהרה פירושה שתג נוסף לשם החבר, בעוד שהאיסור פירושו שהחבר לא יכול להתחבר ואפילו לא יכול ליצור התחברות חדשה מכתובת ה-IP שלו.

גיזום – חלק מהלוחות מוגדרים כגזם אוטומטי, זה אומר שכל הנושאים המתים וחסרי התועלת נמחקים אוטומטית לאחר זמן מה.

דואר מסחרי – מנהל יכול לשלוח דואר לכל המשתמשים. זה נקרא דיוור בכמות גדולה.

עור הפורום – המראה והתחושה הכלליים של הפורום נשלטים על ידי עור הפורום. מנהל יכול להוסיף סקינים חדשים לכל פורום. חלק מהפורומים מציעים למשתמשים שלהם אפשרות לבחור כל עור מרשימה. יש לפחות עור אחד שנקרא ברירת מחדל.

כמה עצות חשובות

1. בחירת נושאים

בעת יצירת הפורום, היזהר. לדעתי נסה להישאר על דומיין אחד, במקום לשים פורום הכל באחד. לדוגמה, אם אתה לוקח בדיחות כבסיס של הפורום שלך, אל תערב בו בישול. עדיף שתפתח שני פורומים נפרדים בשביל זה. שקול מעת לעת לפתוח לוחות חדשים.

2. צנזורה וגיזום

צנזורה לא רק עוזרת ללוח שלך להיות נקי וללא בעיות, אלא גם מחזיקה חברים לבקר. אם הפורום שלך מאפשר שימוש במילים לא מתאימות, בקרוב תראה שחברים רבים עזבו את הפורום שלך. ודא שהפורום שלך נצפה בבית, במשרד, בבתי ספר ובמקומות ציבוריים אחרים, שמירה על נקיון תמיד תמשוך יותר תנועה.

גיזום הוא מחיקה קבועה של פוסטים מתים. אל תשתמש בגיזום אוטומטי עבור לוחות שימושיים מכיוון שהם עשויים להיראות גם אם אין תשובות חדשות, אבל תמיד טוב להגדיר גיזום אוטומטי של לוחות מבוססי צ'אט ואזור בדיקה.

3. הוספת מנחים

הוספת מנחים גלובליים היא אחד מתרגילי שיתוף העומסים הטובים ביותר עבור כל מנהל אתרים. מנחים הם משתמשים רגילים עם כמה יכולות נוספות כמו – עריכת כל פוסט, אזהרה לכל משתמש, שינוי והגדרת פרופיל משתמש.

4. הם אף פעם לא לוחצים על מודעה

בדרך כלל רואים שחבר אף פעם לא לוחץ על מודעה. זו בעיה של מנהל המערכת לייצר כסף על ידי שימוש במודעה מסוג Ad-Sens. דבר אחד ניתן לעשות – שים מודעה בפורום שלך על בסיס מספר הדפסות במקום מספר הקלקות. נסה להצטרף לאיזה כונן חילופי חברים של כמה חברות כמו – ebay, my space וכו', שם אתה יכול להרוויח כסף טוב על ידי כך שהחברים שלך יצטרפו לקהילה האלה.

5. פעם עושה צרות, תמיד מייצר צרות

אם אתה חושב שחבר אינו ממלא אחר חוקי הפורום שלך בצע פעולה מהירה. דרך הפעולה הנכונה היא בדרך כלל – קודם כל להזהיר אותו/ה ואז אפשר לשקול לאסור אותו. כלל אצבע הוא – פעם עושה צרות, תמיד עושה צרות. אז בצע פעולה מהירה נגד חברים כאלה. אפילו אתה מאבד חבר אחד אתה יכול לוודא שאחר לא יעזוב בגלל אותו צרות.

6. הגדלת התנועה

בדרך כלל כל מנועי החיפוש נותנים דירוג גבוה יותר עבור כל פוסט בפורום. לייק אם אתה מחפש נושא כלשהו ויש פוסט בפורום לגבי אותו נושא, תראה שמנוע החיפוש יציב את נושא הפורום הראשון בחיפוש שלו. עם זה בחשבון אפשר לומר כי, יותר הנושאים שפורסמו יותר התנועה שהוא ימשוך. אפשר גם לבחור בכונן פרסומת; זה יעזור בהקמת הפורום. ברגע שיש לנו מספר טוב של חברים פשוט מפסיק פרסומות.

סיכום

ניהול הפורום הוא חלק בלתי נפרד מבריאות הפורום. פורום טוב הוא פורום שמשיג את מטרתו וחברים מצאו בו שימושי. אני לא בעד ניהול קפדני של הכל, אבל אני בעד ניהול ידידותי.Source by Manu Tripathi

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.