טיפים לאבטחת סייבר לעסקים קטנים ובינוניים

שמירה על בטיחות הנתונים העסקיים היא הדאגה מספר אחת של עסקים בימינו. בשל הפרות האבטחה הגוברות בכמה חברות, אבטחת הנתונים מפני חדירה לא רצויה מוטלת בראש כולם. לא משנה גדול או קטן, אבטחת IT היא האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני ארגונים. כאשר מדובר בארגונים קטנים או בינוניים, ההשפעה של איום האבטחה חמורה אף יותר. פושעי סייבר אוהבים למקד לעסקים קטנים בעיקר בשל העובדה שחברות קטנות ובינוניות לא יכולות להרשות לעצמן ליישם פרוטוקולי אבטחה חזקים. שום דבר לא יכול להיות בטוח במאת האחוזים, אך במקביל חברות קטנות ובינוניות יכולות לקדם את סביבת ההגנה על ידי רכישת הבנה חזקה של נוכחות האינטרנט החיצונית שלהם והבטחה שהיא מאובטחת על ידי ביצוע בדיקות חדירה ומזעור החשיפה על ידי נקיטת פעולות כגון עדכון קבוע של תיקוני אבטחה.

מהי הפרת נתונים וכיצד היא מתרחשת?

הפרת נתונים היא אירוע שבו נתונים רגישים, מוגנים או חסויים נצפו, נגנבו או השתמשו בידי אדם שאינו מורשה לעשות זאת. הרעיון הנפוץ ביותר של פריצת מידע הוא תוקף שפורץ לרשת כדי לגנוב נתונים רגישים. מספר הנחיות בתעשייה ותקנות תאימות ממשלתיות מחייבות ניהול קפדני של נתונים רגישים או אישיים כדי למנוע הפרות מידע. זהו תרחיש שבו הנתונים של החברה או הארגונים שלך נגנבים. כאשר אנו נכנסים לתיקיית החברה ומגלים שכל המידע נעלם, קבצי לקוחות, יומנים ופרטי חיוב כולם נפגעו. אז ברור שהעסק שלך הופך לקורבן של מתקפת סייבר של הפרת נתונים.

הסיבות השכיחות ביותר להפרות נתונים

הגנה על נתונים רגישים היא קריטית לקו החיים של ארגון. מה יכולות להיות הסיבות השכיחות ביותר לפרצות מידע?

• אובדן פיזי או גניבה של מכשירים היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לפרצות נתונים: זהו ללא ספק הגורם הפשוט ביותר מבין הגורמים הנפוצים לפרצות מידע. עם זאת, ישנן דרכים רבות ושונות שבהן זה יכול להתרחש. יכול להיות שמישהו מהמחשב הנייד, הכונן הקשיח החיצוני או כונן ההבזק שלך ניזוק, נגנב או לא במקום.

• איומים פנימיים כמו הפרה מקרית (שגיאת עובד) או הפרה מכוונת (שימוש לרעה של עובדים): זה יכול להתרחש כאשר עובדים מטפלים בנתונים עדינים שאינם מבינים בבירור פרוטוקולים ונהלי אבטחה. פרצת מידע יכולה להתרחש גם מטעות נפשית, כאשר עובד שולח מסמכים לנמען שגוי.

• בקרות אבטחה חלשות הן לרוב הדאגות העיקריות להגנה על נתוני הארגון: ניהול לא נכון של יישומים וסוגים שונים של נתונים עלול לגרום לכך שהעובדים יוכלו להציג ולהעביר מידע שאינו צריך לצורך עבודתו. סיסמה חלשה או גנובה הייתה עוד דאגה מרכזית. כאשר מכשירים כמו מחשבים ניידים, טאבלטים, טלפונים סלולריים, מחשבים ומערכות מייל מוגנים בסיסמאות חלשות, האקרים יכולים לפרוץ למערכת בקלות. זה חושף מידע על מנוי, מידע אישי ופיננסי, כמו גם נתונים עסקיים רגישים.

• פגיעויות של מערכת הפעלה ויישומים: שימוש בתוכנה או דפדפני אינטרנט מיושנים היא חשש אבטחה רציני.

טיפים למניעת איום סייבר

בתוך הכאוס וההייפ, יכול להיות קשה לקבל מידע ברור ומדויק על מה באמת קורה כאשר מתרחשת פרצת נתונים. למרות שהפרצות נתונים הן בהחלט סוגיה מורכבת, הצטיידות בידע בסיסי בהן יכולה לעזור לך לנווט בחדשות, להתמודד עם התוצאות, ולאבטח את הנתונים שלך בצורה הטובה ביותר שאתה יכול. התדירות ההולכת וגדלה של הפרות מידע היא סימן ברור לכך שארגונים צריכים לתעדף את אבטחת הנתונים האישיים.

פיתוחים אחרונים כמו אימוץ ענן, פריסת BYOD וכו' מגדילים את הסיכון לאיום סייבר. בורות העובדים היא גם אחד החששות העיקריים. האקרים מודעים היטב לנקודות התורפה הללו ומתארגנים לניצול. אין צורך להיכנס לפאניקה, במיוחד אם אתה עסק קטן, אך חובה לקבל החלטה. תקשה על מיקוד ושמור על אבטחת העסק שלך עם חמשת הטיפים המובילים האלה.

להלן 5 הטיפים המובילים למניעת איום הסייבר.

1. הצפנת הנתונים שלך: הצפנת נתונים היא מנגנון בקרה מונע נהדר. אם אתה מצפין מסד נתונים או קובץ, אתה לא יכול לפענח אותו אלא אם כן יש לך או מנחש את המפתחות הנכונים, וניחוש המפתחות הנכונים יכול לקחת הרבה זמן. ניהול מפתחות הצפנה דורש מאמץ זהה לניהול פקדי מניעה אחרים בעולם הדיגיטלי, כמו רשימות בקרת גישה, למשל. מישהו צריך לבדוק באופן קבוע למי יש גישה לאיזה נתונים, ולבטל את הגישה למי שכבר לא זקוק לה.

2. בחר אבטחה שמתאימה לעסק שלך: פיצוח אפילו החברות המאובטחות ביותר עם תוכניות משוכללות הוא כעת הרבה יותר גדול מאי פעם. אז אמצו ספק שירותי אבטחה מנוהלים שיכול לספק פתרון גמיש בעלות יעילה ולספק נתיב שדרוג חלק.

3. לחנך את העובדים: לחנך את העובדים לגבי טיפול נאות והגנה על נתונים רגישים. עדכן את העובדים לגבי איומים באמצעות הודעות דואר אלקטרוני קצרות או בפגישות תקופתיות בהנחיית מומחה IT.

4. פריסת אסטרטגיית ניהול אבטחה: כיום התקפות סייבר מאורגנות מאוד ולכן ארגונים צריכים לבסס גישה אסטרטגית כך שכל הסביבה שלך תעבוד כהגנה משולבת, תזהה, מונעת ותגיב להתקפות בצורה חלקה ומיידית.

5. התקן תוכנת אנטי וירוס: תוכנת אנטי וירוס יכולה לאבטח את המערכות שלך מפני התקפות. הגנת אנטי-וירוס סורקת את המחשב שלך ואת הדואר האלקטרוני הנכנס שלך לאיתור וירוסים, ולאחר מכן מוחקת אותם. עליך לעדכן את תוכנת האנטי-וירוס שלך כדי להתמודד עם ה"באגים" האחרונים שמסתובבים באינטרנט. רוב תוכנות האנטי וירוס כוללות תכונה להורדת עדכונים אוטומטית כאשר אתה מחובר. בנוסף, ודא שהתוכנה פועלת ללא הרף ובודקת את המערכת שלך לאיתור וירוסים, במיוחד אם אתה מוריד קבצים מהאינטרנט או בודק את האימייל שלך.

פעולות או אמצעים שניתן לנקוט אם בכלל, יש חשד להתקפה זדונית ברשת שלך

• אם כאשר הורדת קובץ לא ידוע, השלב הראשון הוא מחיקת הקובץ. נתקו את המחשב מהרשת והפעילו את ה- IT לטאטא מערכת שלם כדי להבטיח שלא יישארו עקבות.

• בכל פעם שמזהה לוגר מפתח במחשב, ה-IT צריך לאפס מיד את הסיסמה בכל החשבונות הקשורים.

• לעסקים צריכים להיות יכולות ניהול מרכזיות בשרת המקומי והענן שלהם. שליטה לאילו משתמשים יש גישה לאילו קבצים/תיקיות בשרת מבטיחה שמידע עסקי חיוני יהיה נגיש רק לאנשים מורשים.

• גיבוי כל הקבצים העסקיים בשרת ענן מרוחק. אם יש צורך בשחזור מאסון, ניתן לייבא את כל הקבצים שגובו בענן בחזרה לשרת המקומי כדי למנוע אובדן נתונים מוחלט.

אבטחת סייבר מושלמת כוללת:

• קביעה אילו נכסים צריכים להיות מאובטחים

• זיהוי האיומים והסיכונים שעלולים להשפיע על אותם נכסים או על כל העסק

• זיהוי אילו אמצעי הגנה נדרשים כדי להתמודד עם איומים ונכסים מאובטחים

• ניטור אמצעי הגנה ונכסים כדי למנוע או לנהל פרצות אבטחה

• תגובה לבעיות אבטחת סייבר כשהן מתרחשות

• עדכון והתאמת אמצעי הגנה לפי הצורך

כל יום עסקים מותקפים במספר חזיתות, וההבנה שהפרצות נתונים יכולות לנבוע מכמה מקורות שונים מאפשרת תוכנית הגנה ותגובה מקיפה יותר. לעולם אל תניח שהנתונים שלך בטוחים בגלל שיש לך את ההגנה האלקטרונית הטובה ביותר, או בגלל שאתה לא משתמש במסופי POS. פושעים רוצים את הנתונים שלך, והם ינסו הכל כדי להשיג אותם.Source by Priya Sajeeth

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.