וירוס להפניה מחדש של חיפוש – אני ממשיך לקבל את הקישורים של מנוע החיפוש שלי מנותבים מחדש, מה עליי לעשות?

וירוס ההפניה לחיפוש הוא זיהום נפוץ שמתפשט דרך מחשבי Windows כמו אש בשדה קוצים. הווירוס הזה מאוד מעצבן, ולמעשה קשה מאוד להסיר אותו. אם אתה מקבל ללא הרף קישורים למנועי החיפוש שלך המופנים לאתרים אחרים מאלה שאתה רוצה להסתכל בהם, רוב הסיכויים שיש לך את הווירוס הזה במחשב שלך. למרבה המזל, יש כיום דרך פשוטה מאוד להיפטר מהווירוס – באמצעות טכניקה פשוטה ויעילה להסרת הקבצים המדבקים שלו.

וירוס זה (הידוע לרוב בשם "וירוס ההפניה מחדש של גוגל") פועל בצורה שונה בהרבה מרוב הזיהומים, מה שמקשה מאוד על הסרה באמצעות תוכניות האנטי-וירוס הפופולריות בחוץ. הבעיה היא שבמקום לאלץ כמה יישומים/קבצים זדוניים למערכת שלך כמו רוב הווירוסים, ההדבקה בחיפוש מחדש בעצם רק משנה כמה מההגדרות שבהן משתמש Windows כדי לטפל בכל ניתוב מחדש באינטרנט. זה אומר שאם אתה רוצה להיפטר מהזיהום הזה, אתה צריך להיות מסוגל להשתמש בתוכנה או כלי שיוכלו לתקן את ההגדרות השונות שנגועות במערכת שלך – וזה משהו שרוב תוכנות האנטי וירוס לא יצליחו להיות מסוגל לעשות.

הדרך להיפטר מהווירוס הזה היא למעשה די מסובכת, מכיוון שהוא מתקין את עצמו בצורה כל כך ייחודית. הווירוס בעצם ישנה את ההגדרות במחשב שלך המטפלות בהפניות מחדש באינטרנט, כלומר בכל פעם שדפדפן האינטרנט שלך צריך לטפל בהפניה מחדש, הווירוס יעביר אותך לאתר מזויף. רוב האנשים רואים זאת כשהם לוחצים על קישור חיפוש, מכיוון שגוגל / יאהו / בינג שולחים לך סדרה של הפניות טבעיות על מנת להבטיח שהם יכולים למדוד מדדי חיפוש ושיעורי קליקים בשירות שלהם. כאשר אתה לוחץ על קישור במנוע חיפוש, אתה כמובן מועבר לקישור ב-Google.com, או כל האתר שבו אתה משתמש, ולאחר מכן לאתר היעד שלך. אתה מופנה מחדש כי וירוס ההפניה שיש לך בעצם יחטוף את הקישור הזה ואז ישלח אותו לאתר שקרי.

כדי לתקן וירוס זה, אינך יכול להשתמש בכלי אנטי-וירוס "מסורתי", אלא עליך להסתכל על שימוש בתוכנה בשם "ComboFix". זוהי תוכנית פשוטה אשר בעצם תתקן קבצים שאתה אומר לה – כלומר, אם תשתמש בהוראות הנכונות, תוכל לגרום לתוכנית זו להסיר את וירוס ההפניה לחיפוש.Source by Katie Martins

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.