השפעת המדיה החברתית על החברה

"יש לך פייסבוק?"

"כן, כמובן. אבל אני לא חושב שאתה יכול למצוא אותי, כיוון שיש יותר מדי אנשים שיש להם את אותו השם כמוני. נסה לחפש גם עם שם המשפחה שלי."

"היי, חגגת את יום ההולדת שלך ב- K-Box, נכון? ראיתי את התמונות בפייסבוק שלך."

"אחי, ראיתי את ההערות שלך לגבי סרטון היוטיוב שפרסמתי בבלוג שלי. אני שמח שגם אתה מתרגש מאוד מה'איש הטווס הרוקד '".

מדיה חברתית או "רשתות חברתיות" כמעט והפכו לחלק מחיי היומיום שלנו והסתובבו במהלך השנים האחרונות. זה כמו כל אמצעי תקשורת אחרים כמו עיתון, רדיו וטלוויזיה, אבל זה הרבה יותר מסתם שיתוף מידע ורעיונות. כלי הרשתות החברתיות כמו טוויטר, פייסבוק, פליקר ובלוגים הקלו על יצירת והחלפת רעיונות במהירות כה רחבה ורחבה מהתקשורת המקובלת. הכוח להגדיר ולשלוט במותג עובר מתאגידים ומוסדות ליחידים ולקהילות. זה כבר לא על 5Cs (למשל בית משותף, כרטיסי אשראי ומכונית) שסינגפורים דיברו עליהם פעם. כיום, מדובר במערכות ה- C החדשות: יצירתיות, תקשורת, חיבור, יצירה (של רעיונות ומוצרים חדשים), קהילה (של אינטרסים משותפים), שיתוף פעולה ו (שינוי משחק) התחרות.

בינואר 2010 ערכה InSites Consulting סקר מקוון בקרב 2,884 צרכנים מלמעלה מ -14 מדינות בגילאי 18 עד 55 שנים ברשתות חברתיות. יותר מ -90% מהמשתתפים מכירים לפחות אתר רשת חברתי אחד ו -72% מהמשתתפים חברים באתר של רשת חברתית אחת לפחות. בממוצע, לאנשים יש כ -195 חברים והם נכנסים פעמיים ביום לאתרי רשתות חברתיות. עם זאת, 55% מהמשתמשים אינם יכולים לגשת לאתרי הרשת החברתית שלהם בעבודה. בעבר לא הרבה מבוגרים הצליחו לרכוש יותר מ -500 חברים, אך בעזרת מדיה חברתית, אפילו ילד או נער יכולים להכיר יותר מ -500 אנשים תוך כמה ימים על ידי לחיצה על העכבר. המדיה החברתית הוציאה מערך של ההגדרה המסורתית של "חבר", שם פירושו אמון, תמיכה, ערכים תואמים וכו '. למרות שאנו מכירים אנשים נוספים, אין אנו מסוגלים לבנות קשר חזק עם כל האנשים שפגשנו כזמן הפנוי שלנו. מוגבל. מכאן שישנה מגמה חברתית קרובה של אנשים עם מעגלים חברתיים רחבים יותר, אך קשרים חלשים יותר (אנשים שאיננו מכירים טוב מאוד אך המספקים לנו מידע ורעיונות שימושיים).

המדיה החברתית משפיעה גם על התנהגויות הקנייה של אנשים. קבוצת ההשפעה הדיגיטלית דיווחה כי 91% מהאנשים אומרים שביקורות צרכנים הן העזר מספר 1 בקבלת החלטות ו -87% סומכים על המלצת חבר על סקירת מבקר. סביר יותר לשלוש אמון בדעות עמיתים על פרסום להחלטות רכישה. לשיחה מפה לאוזן יש השפעה של 200 מודעות טלוויזיה. עם השימוש השכיח ברשתות החברתיות, ישנן חדשות רבות הקשורות אליו מהסרטון הנצפה ביותר ביוטיוב בנושא "פסנתרן חסר נשק זוכה ב'צ'יינט יש טאלנט '" ועד מקרי התאבדות ברשת (למשל סטודנט בניו ג'רזי שהרג את עצמו לאחר סרטון של אותו במפגש מיני עם גבר אחר פורסם ברשת). לפיכך, האם הרשתות החברתיות גורמות לנו להיות טובים או גרועים יותר כחברה?

השפעות חיוביות של מדיה חברתית

מלבד האפשרות להכיר הרבה אנשים בצורה מהירה וקלה, מדיה חברתית סייעה גם לבני נוער שיש להם מגבלות ניידות חברתיות או פיזיות לבנות ולתחזק מערכות יחסים עם חבריהם ומשפחותיהם. ילדים שיוצאים לחו"ל ללמוד עדיין יכולים להישאר בקשר משמעותי עם הוריהם. במידה רבה יותר, ישנן עדויות אנקדוטיות לתוצאות חיוביות מטכנולוגיות אלה.

בשנת 2008, אובמה הנבחר לנשיא ניצח בבחירות באמצעות שימוש יעיל במדיה החברתית כדי להגיע למיליוני קהל או מצביעים. קמפיין אובמה יצר והפיץ כמות עצומה של תוכן והודעות באמצעות דוא"ל, SMS, פלטפורמות מדיה חברתית ואתרי האינטרנט שלהם. אובמה וצוות הקמפיין שלו הבינו היטב את הצורך החברתי הבסיסי שכולם חולקים – הצורך להיות "מי שאנחנו". לכן, הקמפיין שלח את המסר כ"כי זה עלייך "ובחר את צורת המדיה הנכונה להתחבר לאנשים, לקרוא לפעולות וליצור קהילה לתנועה חברתית. הם עודדו את האזרחים לשתף את קולם, לקיים מסיבות דיון בבתים ולנהל מפגשי קמפיין משלהם. זה באמת שינה את העברת המסר הפוליטי.

קמפיין אובמה צבר 5 מיליון "חברים" בלמעלה מ -15 אתרי רשתות חברתיות (3 מיליון חברים בפייסבוק עצמה) ופרסם כמעט 2,000 סרטוני יוטיוב שנצפו מעל 80 מיליון פעמים. בשיאו, לאתר שלהם, MyBarackObama.com, היו 8.5 מיליון מבקרים חודשיים והפיק 400,000 פוסטים בבלוג. על מנת להבטיח כי התוכן שלהם נמצא על ידי אנשים, הקמפיין של אובמה הוציא 3.5 מיליון דולר בחיפוש בגוגל באוקטובר בלבד, 600,000 $ ב- Advertising.com, 467,000 $ בפייסבוק בשנת 2008 וכו '. כרגע בחשבון הטוויטר של אובמה יש קרוב ל -6 מיליון עוקבים. .

בשנת 2010, לאחר שאירעה רעידת האדמה בהאיטי, רבים מקווי התקשורת הרשמיים נותרו. שאר העולם לא הצליח לתפוס את התמונה המלאה של המצב שם. כדי להקל על שיתוף המידע ולפצות על חוסר המידע, הרשתות החברתיות היו שימושיות מאוד לדווח על החדשות על האזור הפגוע על מה שקרה ומה העזרה הדרושה. ציוצים מאנשים רבים סיפקו סקירה מרשימה של האירועים המתמשכים מרעידת האדמה. ה- BBC סיקרה את האירוע על ידי שילוב ציוצים מעבודתו של כתבו מתיו פרייס בפורט או-פרינס שבשטח. הבלוג החי של גרדיאן השתמש גם במדיה חברתית יחד עם מידע מארגוני חדשות אחרים כדי לדווח על משימת החילוץ.

עברו שנתיים מאז CNN השיקה רשמית את iReport כקטע באתר האינטרנט שלה שבו אנשים יכולים להעלות חומרי וידיאו, עם פרטי יצירת קשר. במהלך משבר האיטי, CNN פרסמה מגוון חומרי מדיה חברתית אך לא כל החומרים אומתו. צוות המערכת יבדק את הדיווחים של העיתונאים האזרחים ותייג אותם באופן שונה בהשוואה לתכנים לא מאומתים. בפייסבוק הוקמה קבוצה בשם "רעידת אדמה האיטי" שנועדה להציג תמיכה ולשתף עדכונים וחדשות. היו בו יותר מ -14,000 חברים וחלק מהמשתמשים אף הפצירו בסיוע לחייאים הפצועים בקבוצה. באמצעות דוא"ל, טוויטר ואתרי רשתות חברתיות כמו פייסבוק, אלפי מתנדבים במסגרת פרויקט אושהידי הצליחו למפות דיווחים שנשלחו על ידי אנשים מהאיטי.

החלק המרשים ביותר בהשפעת המדיה החברתית על האיטי הוא תרומות הודעות טקסט של צדקה שזינקו ליותר מ -10 מיליון דולר לקורבנות בהאיטי. אנשים המעוניינים לעזור לקורבנות מוזמנים לשלוח הודעות טקסט, לצייץ ולפרסם את תמיכתם באמצעות אתרי רשתות חברתיות שונות. קבוצת הפילנתרופיה העולמית פתחה גם היא בקמפיין לבקש מאנשים עשירים ומפורסמים, כמו בן סטילר וג'ון לג'נד להשתמש בטוויטר ובפייסבוק כדי לעודד אחרים לתת ל- UNICEF. עובדת סיוע, סונדרה שימלפפניג, אפשרה לייעוץ מעובדי סיוע ותורמים לפרסם בבלוג שלה בנוגע לבחירה באילו ארגוני צדקה לתמוך. בינתיים, התורמים שאלו שאלות בטוויטר, בפייסבוק ובבלוגים בנוגע לתרומותיהם ואישויות הצדקה האהובה עליהם. לאחר כל משבר, המדיה החברתית למטרות חברתיות הופכת לאמצעי יעיל יותר להפיץ את הבשורה.

השפעות שליליות של מדיה חברתית

תמיד יש שני צדדים של כל מטבע. מדיה חברתית היא רק כלי או אמצעי לשימוש אנשים. זה עדיין תלוי במשתמשים כיצד להשתמש בכלי זה (ממש כמו סכין, יכול לעזור לך לחתוך מזון או לפגוע באחרים). פרויקט האינטרנט למרכז האינטרנט והחיים האמריקאי של מרכז פיו ומרכז הדמיון של אוניברסיטת אלון מאוניברסיטת אלון ערכו מחקר על "העתיד של התרועעות מקוונת" מתוך קבוצת הנשאלים המעורבת והמגוונת לסקר מקוון והצטרפות, שכלל 895 בעלי עניין ומבקרים בטכנולוגיה. . ההשפעות השליליות שהציגו המשיבים כללו זמן שהות מקוונת לגזל זמן ממערכות יחסים חשובות פנים אל פנים; האינטרנט מטפח בעיקר מערכות יחסים רדודות; פעולת מינוף האינטרנט לעסוק בקשר חברתי חושפת מידע פרטי; האינטרנט מאפשר לאנשים לסנן את עצמם ולהגביל את חשיפתם לרעיונות חדשים; והאינטרנט משמש ליצירת חוסר סובלנות.

חלק מהמשיבים גם הדגישו כי תהיה התפתחות של כמה תסמונות פסיכולוגיות ורפואיות חדשות שיהיו "וריאציות של דיכאון הנגרמות על ידי היעדר מערכות יחסים איכותיות משמעותיות", ו"חברה עולמית חדשה ". המונח, "רשתות חברתיות", החל לרמות את המשתמשים להאמין שהם יצורים חברתיים. למשל, בילוי של כמה שעות בשימוש ב- Farmville ושיחות עם חברים במקביל אינו הופך לכישורים חברתיים. אנשים הופכים תלויים בטכנולוגיה ושוכחים כיצד להתרועע בהקשר פנים אל פנים. האישיות המקוונת של אדם עשויה להיות שונה לחלוטין מהדמות הלא מקוונת שלו, ולגרום לכאוס כאשר שני האישים נפגשים. זה ניכר בדייטים מקוונים כאשר בני הזוג נפגשים פנים אל פנים בפעם הראשונה. הפרופילים הכתובים שלהם אינם מייצגים בבירור את הדמויות האמיתיות שלהם. יותר מפתה לאנשים להקליד משהו שאחרים רוצים לשמוע מאשר לומר את האמת.

מלבד ה"ידידות ", יוצרי אתרי רשתות חברתיות ומשתמשים מגדירים מחדש את המונח" פרטיות "גם באינטרנט. האתגר בפרטיות הנתונים הוא לשתף נתונים תוך הגנה על מידע הניתן לזיהוי אישי. כמעט כל מידע המתפרסם באתרי הרשתות החברתיות הוא לצמיתות. בכל פעם שמישהו מפרסם תמונות או סרטונים באינטרנט, זה הופך לוויראלי. כאשר המשתמש מוחק סרטון מהרשת החברתית שלו, מישהו אולי שמר אותו ואז פרסם אותו כבר באתרים אחרים כמו YouTube. אנשים מפרסמים תמונות וקבצי וידאו באתרי הרשתות החברתיות מבלי לחשוב והקבצים יכולים להופיע שוב בזמן הגרוע ביותר האפשרי. בשנת 2008 הופץ סרטון של קבוצה של תלמידות ACJC המעסיקות תלמידה בבית הספר ביום ההולדת שלה וסרטון נוסף של מגייס SCDF "מתקבל בברכה" (הורחם במים וזפת עם לק נעליים) לתחנת כיבוי אש מקומית דרכו ברשת.

דיווחו חדשות רבות על הפרת פרטיות מקוונת בפייסבוק ופייסבוק מתעדכנת כל הזמן את מדיניות הפרטיות שלהן ומשנה את בקרות הפרטיות שלהן עבור המשתמשים. מעניין שגם כאשר משתמשים מוחקים את המידע האישי שלהם ומשביתים את חשבון הפייסבוק שלהם, פייסבוק עדיין תשמור את המידע הזה ותמשיך להשתמש בו לצורך כריית נתונים. כתב שאל האם הנתונים יהיו לפחות אנונימיים. נציג פייסבוק סירב להגיב.

בעולם התאגידים מנהלי משאבי אנוש יכולים לגשת לפייסבוק או ל- MySpace כדי להכיר את הצבעים האמיתיים של המועמד, במיוחד כאשר מחפשי עבודה אינם מגדירים את הפרופילים שלהם כפרטיים. מחקר מצא שכמעט מחצית מהמעסיקים דחו עובד פוטנציאלי לאחר שמצאו חומר מפליל בדפי הפייסבוק שלהם. חלק מהמעסיקים בדקו גם את הפרטים המקוונים של המועמדים בדפי פייסבוק אם הם משקרים לגבי הכישורים שלהם. כיום, לדורות הצעירים יש התעלמות מוחלטת מהפרטיות שלהם, הפותחים דלתות לטורפים או עוקבים לא רצויים.Source by Raymond Tay

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.