המודוס אופרנדי של וירוסי מחשב

וירוסים – גם האמיתיים וגם המבוססים על המחשב – הם יצורים קטנים ומרתקים. הם כמעט חסרי תועלת מחוץ למארח חי (במקרה של הנגיף הביולוגי) או מערכת מחשב (במקרה של וירוס מחשב). אבל ברגע שהם חודרים לגוף או למערכת המארח, אז הם מתחילים את העבודה האמיתית שלהם. וירוסי מחשב יכולים להיכנס למערכת מחשב רק באמצעות פרצות. אם נקודות התורפה הללו יוסרו, הנגיף יהיה חסר אונים ולא מסוגל לגרום נזק. אחת הדרכים למנוע מווירוסי מחשב לחדור למחשב שלך היא להתקין תוכנת חומת אש אנטי-וירוס במחשב שלך.

על מנת שתוכל להימנע מזיהומים וירוסים ביעילות רבה יותר, חשוב שתכיר את אופן פעולתם.

וירוסי מחשב הם בעצם רק קוד תוכנה או תוכנות שנוצרו על ידי בני אדם. ברגע שווירוס מחשב חודר למערכת, הוא רוכב על קבצים אחרים במערכת המארחת. לדוגמה, הנגיף יכול להכניס את עצמו לקובץ הפעלה במערכת המחשב, ובכל פעם שקובץ ההפעלה מופעל או מופעל, קוד הנגיף גם מופעל. וירוסי מחשב משתכפלים ומפיצים את עצמם בצורה זו.

כמו כן, וירוסי מחשב הורסים לעתים קרובות קבצי מחשב. על ידי הזרקת קוד וירוס לקבצים ומסמכים במחשב שלך, הווירוס יכול למעשה להפוך את הקבצים האלה לבלתי שמישים. לכן, אם הקבצים הם אלה שהמחשב שלך צריך לתפקוד תקין, זיהום וירוס יכול למעשה להשחית את המערכת שלך כך שהיא לא תאתחל יותר.

חלק מהוירוסים קטנים כמו קילוביט אחד, אחרים יכולים לתפוס כמה קילובייט, אפילו מגה -בייט. עם זאת, בדרך כלל, רוב הווירוסים הם קטנים בגודלם. הגדלים הקטנים שלהם מאפשרים לפזר אותם בקלות.

מאות וירוסי מחשב מופצים או נכתבים מדי יום. אך ניתן לזהות את רובם בקלות על ידי תוכנת תוכנת חומת אש אנטי -וירוס טובה. וירוסים מסוימים שעדיין לא מזוהים או שעדיין "בטבע", עלולים לזרוע הרס במשך זמן מה, עד שחברות תוכנת האנטי-וירוס יתחילו לשים לב אליהם ולהתנהגותם. ברגע שהווירוסים ה"פראיים" האלה מוכלים, תרופות ותיקוני תוכנה נשלחים על ידי חברות האנטי-וירוס, כך שהמערכת שלך תוכל להגן על עצמה מפני הדבקה בווירוס החדש.

בסופו של יום, כל אלה מסתכמים בכך שאתה צריך להגן על עצמך מפני זיהום מוירוסי מחשב. אתה יכול לעשות זאת על ידי התקנת תוכנת חומת אש אנטי וירוס במחשב שלך.Source by John Roy Foley

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.