הימנעות מדואר זבל ופעילות הונאה באתרי מודעות מסווגות!

אני זוכר את הפעם הראשונה שנתקלתי בדואר זבל לאחר פרסום ב- Craigslist. הייתי תלמידי שנה א 'במכללה, והשתמשתי ב- Craigslist כדי לפרסם את שיעורי הטניס שלי בבת'סדה (שנמצא ממש ליד וושינגטון הבירה). אני זוכר שקיבלתי מייל מאבא שגר בחו"ל ורצה לגבות לי סכום כסף הוגן לשיעורים לבנו, שככל הנראה גר בבת'סדה. הוא סיפק הרבה פרטים הנוגעים להסעה לילד, זמנים ותמחור. בהתחלה תחושת הבטן שלי הרגישה עם זה, עם זאת, הגבתי מייד למייל די נרגש מההזדמנות. לאחר כמה חילופי דוא"ל הייתה לי תחושה שזה נשמע קצת טוב מכדי להיות אמיתי, והתחלתי להישמע מעוות. ה"אב "כביכול התחיל לבקש הרבה מידע אישי וסודי במייל, וסירב להתקשר אליי כדי לדבר על שיעורים בטלפון. בנוסף, שמתי לב להרבה שגיאות כתיב ואנגלית שבורה במיילים מאוחרים יותר. התייעצתי עם האינטרנט והמשפחה/חברים כדי לקבל את דעתם וכולם אמרו שזה העלה דגלים אדומים. לאחר מכן חיפשתי בגוגל הודעת דוא"ל זו וגיליתי שמשתמשים אחרים של קרייגסליסט ומשתמשים מסווגים חווים את אותו הודעת דוא"ל. למזלי עצרתי כל קשר, ואף פעם לא הפסדתי כסף ולא הונאה … אבל זו הייתה שיחה צמודה! לאחר ניסיון זה, חשבתי שיהיה שימושי להדגיש כמה דרכים להימנע מהונאות אלה או ממה צריך להיזהר. אני ממליץ לבדוק את הכדורים האלה, זה יכול להציל את הארנק שלך!

  • לך תמיד עם תחושת הבטן שלך ומה זה גורם לך להרגיש בפנים. אם מייד הדוא"ל נשמע מוזר, טוב מכדי להיות אמיתי ו/או מניף דגל אדום, יש לנקוט באמצעי זהירות!
  • השתמש במנוע חיפוש כמו Google, וחפש בדוא"ל פוטנציאלי להונאה. תתפלאו שלפעמים אנשים או משתמשי מודעות מסווגות יזהירו אחרים מפני ההונאה.
  • רק אל תגיב, זה לא שווה את זה. יש הרבה קונים לגיטימיים בחוץ, אז פשוט תעבוד איתם.
  • לפקוח עין על רישומים הכוללים שגיאות כתיב רבות, מידע ליצירת קשר חסר, ללא תמונות ומחירי רישום נמוכים או גבוהים במיוחד. פרסומים שמשתמשים בכל אלה או רבים מהם צריכים להעלות דגלים אדומים.
  • הימנע ממגע רישומים שחוזרים על עצמם פעמים רבות באתרי מודעות מסווגות. יתכן שאלה אינם הונאה אך ייתכן שהם דואר זבל. שמתי לב לזה בהרבה אתרי רישום מודעות מסווגות גדולים יותר. רבים מכילים טונות של דואר זבל ואין להם דרך לשלוט בו באמת. מתסכל לאנשים שמחפשים רישומים/מוצרים איכותיים שעומדים בפועל בקריטריוני החיפוש שלהם! בנוסף, זה יכול להיות מתוסכל עבור אנשים שמפרסמים מוצרים, אבל אז הם לא מקבלים נראות בגלל כמויות רבות של דואר זבל.
  • נסה אותם בטלפון. אם אתה מודאג מהונאה, בדוק אם אתה יכול לדבר עם אדם אמיתי לפני שתמשיך בכל דבר אחר.
  • להתמודד עם אנשים מקומיים! בדוק את המוצר/השירות שאתה רואה ברשימה ובאופן אישי הוא רעיון טוב יותר מאשר לעשות הכל באמצעות דוא"ל. על ידי ביצוע זה באופן אישי תוכל לבדוק את איכות המוצר, ומאפשר עסקה אמינה יותר.
  • היזהר מרישומים הדורשים באינטרנט עסקאות, חיווט או המחאות קופאיות מזויפות.
  • היזהר מרשומות או מיילים הדורשים מידע פיננסי, ביטוח לאומי, פרטי כרטיס אשראי, חשבונות בנק, מידע אישי או צ'קים בכרטיס אשראי.

מקווה שהטיפים האלה עוזרים! אם אי פעם תרצה לדווח על הונאות לרשויות תוכל לעשות זאת על ידי דיווח עליהן ל- IC3 או ל- FTC באינטרנט.Source by Matthew W Rodgers

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.