החשיבות של תוכנת אנטי וירוס

כל משתמש מחשב ואינטרנט, ללא קשר לסיבות שהם מקוונים, צריך להתקין את תוכנות האנטי וירוס העדכניות ביותר במחשב שלו. אפילו חשבתי שרוב התוכנות האלה מותקנות כבר עם המחשב שלך והן תוכנות אנטי וירוס חינמיות חיוניות בהחלט לשימוש בטוח ללא הפרעה. הוא גם משחק תפקיד חשוב בבטיחות המחשב, מכיוון שהוא יכול להגן על המסמכים והקבצים החיוניים שלך מפני ניזוק או אבדן לנצח.

כיצד תוכנת אנטי וירוס מאתרת ומבטלת איומי וירוסים פוטנציאליים? ניתן להשיג זאת באחת משתי דרכים. ראשית, תוכנית אבטחת המחשב במחשב האישי או במחשב הנייד שלך סורקת קבצים המחפשים הגדרות וירוסים התואמות מילון וירוסים. אם נמצא וירוס תואם, התוכנה מתריעה למשתמש על הווירוס. השיטה השנייה לאיתור וירוסים היא זיהוי והתנהגות וירוסים חשודה, כגון ניטור יציאות, תוכנות ריגול או לכידת נתונים. כאשר התנהגויות אלו מתגלות, תוכנת האנטי-וירוס נכנסת לפעולה ונפטרת מהקבצים הנגועים.

מדי פעם תשמע ברדיו או תראה בחדשות אודות וירוס או תולעת פוטנציאליים המופצים באמצעות דוא"ל. זה עשוי לבוא עם שורת נושא כמו "פתח את זה כדי לראות סרטון מצחיק". לאחר פתיחת הסרטון והורדתו, הנגיף מדביק את המחשב ומתחיל לחסל או לפגוע בקבצים. תוכנת אנטי וירוס יכולה לעזור למזער את האיום הכולל שנגרמים על ידי וירוסים. ככל שהייתם נועלים את הדלתות בלילה, או מסתירים פריטים יקרי ערך במקום בטוח, בטיחות המחשב תלויה בהתקנת תוכנת אנטי וירוס במחשב שלכם.

ישנן תוכנות אנטי וירוס חינמיות מסוימות שאתה יכול לסמוך עליהן כדי להתקין ולהפעיל בבטחה על המעבד או המחשב הנייד שלך. תוכניות כמו McAfee ו- Norton הן שמות מוכחים ומכובדים בתעשיית אבטחת המחשבים. חברות אלה עוקבות ומעדכנות ללא הרף את יישומי האנטי-וירוס המתאימות שלהן עם פרסום וירוסים חדשים ומסוכנים יותר. אמנם הפוטנציאל לחיסול מוחלט של וירוסי מחשב והשלכותיהם ממשתמשים מקוונים הוא מרוחק, אך אלה – ותוכנות אנטי -וירוס אחרות במחשב שלך יכולות להפחית במידה ניכרת את הסיכון שנגיפים יכולים לגרום.

כמו בכל נושא מאיים, תמיד יש בזה אלמנט של קונספירציה, וזה לא שונה בחברות תוכנת אנטי וירוס. תחשוב על זה, אם וירוסים היו מסולקים לחלוטין, אז כבר לא יהיה צורך בתוכנות אנטי וירוס שנרכשו או בחינם? יש אנשים שמאמינים שחברות אבטחת מחשבים מרוויחות למעשה מוירוסים והן בעצם שומרות כותבי וירוסים על שכרם! כמובן, זה מעולם לא הוכח, אבל זה יהווה סרט מעניין.

לא משנה אם אתה מאמין בתיאוריות קונספירציה או לא, דבר אחד בטוח: אבטחת המחשב תלויה בתוכנת אנטי וירוס ולהיפך. תולעים ותוכניות חדשות מפותחות כל הזמן. וירוסים מסוימים מכוונים לקבצים ספציפיים, כגון מסמכי Word או גיליונות אקסל. תוכניות זדוניות אחרות יכולות למעשה לכבות את המחשב שלך מייד. עם זאת, על ידי התקנת תוכנות האנטי וירוס העדכניות והיעילות ביותר במחשב או במחשב הנייד שלך, האבטחה תגדל ויהיה לך שקט נפשי כמותרות. סעו ובקר בכמה קמעונאי מחשבים באזור שלך כדי ללמוד מידע נוסף על תוכנות האנטי-וירוס החדשות ביותר.Source by Patrick Flouster

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.