הזוחל ותוכנית האנטי וירוס הראשונה

מקובל להאמין כי וירוס המחשב הראשון שהופץ במחשבים פגיעים הוא וירוס Creeper. וירוס Creeper הדביק את המבשר לאינטרנט, רשת מחשבים בשם ARPANET. זה היה עוד בתחילת שנות השבעים. הנגיף לא היה זדוני בכך שהוא לא פגע במחשבים שבהם השפיע, אולם במכונות נגועים הוא הציג את ההודעה 'I'm the CREEPER: Catch My If You Can'.

Creeper נתפס כראוי על ידי מה שהיא ללא ספק החלק הראשון של תוכנת האנטי וירוס שנוצרה אי פעם. תוכנית זו נקראה Reaper (כמו ב- Grim Reaper) והיא חיפשה מחשבים שנדבקו בזוחל והשמידה אותה כדין. התוכנית Reaper לא הייתה כמו תוכניות האנטי-וירוס שאנו מכירים כיום, אך למעשה הייתה וירוס בפני עצמו בכך שהיא משכפלת את עצמה ומתפשטת ברשת. (לפני כשנה גילינו וירוסים ביולוגיים שיכולים להדביק וירוסים ביולוגיים אחרים.)

יש הרבה שמועות בנוגע למחברים של הזוחל וגם הקוציר, ורבים חושדים שזה אותו אדם. המניעים שלו (או שלה) נותחו כבדיחה, ניסוי מדעי שיצא מכלל שליטה ואפילו סחיטה. מי שזה הצליח להרחיק אותו מהציבור הרחב, וזה מדהים בפני עצמו.

אפשרות חלופית היא שזה לא נעשה על ידי אדם אחד. הייתה מעורבות צבאית ניכרת ברשת ARPANET והיבט אחד של המחקר בנושא ARPANET היה לבחון האם המערכת מספיק חזקה כדי לעמוד במלחמה גרעינית ועדיין לספק רשת תקשורת. הן הזוחל והן הקוצץ יכלו להיות ניסויים צבאיים לבדיקת פגיעות והגנה ברשת. זה בהחלט יסביר מדוע זהותו של היוצר מעולם לא דלפה החוצה.

מאז אותו קרב ראשון בין וירוס למשחית וירוסים מתנהלת מלחמה מתמשכת בין צבא וירוסים הולך וגדל ומתוחכם יותר. תוכנת אנטיוירוס. כל כך הרבה וירוסים ותוכנות זדוניות אחרות אורבות בפינות נסתרות של האינטרנט שהפעלת מחשב ללא הגנה מספקת תהיה טיפשה.Source by David Saltonstall

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.