ההיסטוריה של אתרי שאלות ותשובות

לאנשים תמיד יהיו שאלות. זה טבעו של המצב האנושי. אנחנו אוהבים לשאול שאלות ויותר מכך אנחנו אוהבים לענות אז, אולי זה נותן לנו תחושת מטרה שנוכל לייעץ לאחרים או אולי אנחנו פשוט אוהבים להרגיש תחושת עליונות.

לא משנה מה הסיבה, הם הפכו פופולריים מאוד, ומה זה פייסבוק אלא רק אתר שאלות ותשובות מהולל. ישנם מאות אתרים כאלה המציעים פתרונות מומחים וחובבים לבעיות יומיומיות. מהיומיומי כמו "מה אוכל לאכול היום לארוחת צהריים?" לשאלות משנות חיים כמו "האם עלי להתגרש?".

חלק מהאתרים הללו אהובים מאוד על העוקבים שלהם ונעשה בהם שימוש על בסיס יומיומי, חלק מהדוגמאות המוקדמות הללו לאתרי שאלות ותשובות הן מאוד מוזרות.

אחד הראשונים היה פורום 2000, אתר מאוד מוזר שטען שהוא מנוהל על ידי בינה מלאכותית, למרות שבשנים מאוחרות יותר הוא הוכר כמתיחה.

ה- Hateatron הפך לאוויר ב-15 בינואר 2002 בזמן שבו צצו הרבה אתרי שאלות ותשובות אחרים. ה- Hateatron רץ על תוכנה שנכתבה על ידי יוצרו Safiire Arrowny ועברה גלגולים שונים מאז השקתו. ההבדל העיקרי של Hateatron היה שמלבד הצגת שאלות עם הדמויות שלו, המכונה "שונאים", היה לו פורום שנקרא User Owned או UO Forum.

האבולוציה של סוג זה של פורום הייתה מזל, והיא הפכה להרחבה של פורמט השאלות והתשובות. השונאים שענו על שאלות בעמוד הראשון קמו לחיים בפורום UO, תוך אינטראקציה עם המשתמשים שהפכו פעילים בקהילה. ה- Hateatron כלל קהילה וקהל קוראים של למעלה מ-100 משתמשים קבועים, ארגן כנס שנתי בשם Hateakon וענה על כמעט 5000 שאלות.

זמן מה בתחילת 2005, חלק השאלות והתשובות של Hateatron הושמט מהעמוד הראשון של האתר מסיבות שלא פורסמו. שאר האתר הושבת מאז, למרות שהוא עדיין מתעדכן מדי פעם בהודעות מוזרות. אולי גרסה קיצונית של הפורמט אבל זה עדיין חיזק את חשיבותם של אתרים אלה בסדר היום הציבורי.

אחד הגדולים ב שאלות ותשובות אתרים בבריטניה הם מעניין או Answerbank המכסים נושאים כמו חדשות, אוכל, אופנה ובריאות. משתמשים מפרסמים כמה שאלות שהם רוצים וחלק מהפוסטרים מפרסמים מספר קשרים בשבוע. מעודדים מנויים לענות על מספר פוסטים ולהרבה מהשאלות שלהם יש יותר מתשובה אחת.

אם עדיין לא ניסיתם את אחד מהאתרים הללו, הם יכולים להיות מאוד מעניינים ואינפורמטיביים אז למה שלא תנסו לאתר אחד?Source by Oliver JE Jones

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.