האם תוכנת אנטי וירוס באמת עובדת?

בעבר נהגנו לתור בבנק לצרכי הבנקאות שלנו, אספנו מידע מספרים והפעלנו משרדים עם שימוש בניירות ומחשבונים מורכבים וכן הלאה. אבל כשהמחשבים התפתחו זה עשה את חיי האדם די קלים. מחשבים עושים את החישובים, מנהלים את התורים והפכו את עבודת הנייר למסודרת יותר, וגם זה בשם האיש. בעולם של היום, המחשב הפך הכרחי לפעולה חלקה של חיי היום יום שלנו. אך אל לנו להתעלם מהגנבים והאשמים שנהגו ליצור מהומה בחיינו, בין אם זה היה בימים עברו או אם זה בתרחיש של היום. כעת, עם השימוש המוגבר באינטרנט ובמחשבים בחיי היומיום שלנו האשמים הללו צברו ידע טכנולוגי והם עוסקים ביצירת קודי תוכנה אשר בדרך זו או אחרת פוגעים במחשבים שלנו. קודים אלה לפעמים משתמשים רק במהירות המחשב שלנו והופכים את עבודתנו לאיטית יותר אך לעיתים אלה מעורבים בפגיעה בקבצים שלנו ובמידע שימושי. קודים אלה היוצרים סערה בעולם טכנולוגיות המידע שלנו ידועים בשם וירוסים.

וירוסים הינם מסוגים רבים וסוסים טרויאנים, תולעים, תוכנות זדוניות, רשתות בוט הן חלק מסוגי הווירוסים המצויים כיום הפוגעים במחשבים שלנו בדרך זו או אחרת. בואו לא ניכנס לפרטים מה הווירוסים האלה עושים למחשבים שלנו אבל בואו נתרכז כיצד נגיפים אלה נלכדים ומוציאים מהמחשבים שלנו בצורה לא טכנולוגית.

קוד התוכנה המשמש לזיהוי הווירוסים שהוזכרו לעיל ידוע בשם העממי אנטי וירוס. כמעט כל משתמש מחשב חייב להיות מודע לחשיבות האנטי וירוס. אך האם אנו יודעים כיצד הם לוכדים את הווירוסים ומסירים אותם מהמחשבים שלנו?

אנטי וירוסים אלה מתוכננים באופן מושכל לזהות את נוכחותם של קודי וירוסים ידועים. כאן השתמשתי במילה קוד וירוס ידוע מכמה סיבות אשר יידונו בהמשך מאמר זה. אך ראשית אפשר להתרכז באנטי-וירוסים תחילה. קודי וירוס ידועים אלה מסופקים לתוכנת האנטי וירוס על ידי חברות האנטי וירוס באמצעות עדכונים מהיום להיום, משעה לשעה או מדקה לדקה. יש הרבה אנטי וירוסים בשוק וכולם לא עובדים באותו אופן. כאשר אי פעם מזוהה חלק מקוד הווירוסים במחשב שלנו, הוא מוסר מהמחשבים שלנו באמצעות תהליך בטוח להסרתו. וזו העבודה הכוללת של כל אחד מהאנטי-וירוסים הקיימים בשוק.

ממש עבודה של אנטי וירוס

עם התיאור שניתן למעלה, היית מקבל תובנה כיצד פועלים אנטי וירוסים. אבל השתמשנו במילה קוד וירוס ידוע מכמה סיבות שעליהן נדון כאן.

בכל פעם, צוות המחקר והפיתוח של כל חברת אנטי וירוס מזהה וירוס שעלול לגרום לבעיה כלשהי במחשבים שהם יוצרים שיטה לאיתורו ולספק קוד זה לתוכנת האנטי וירוס באמצעות עדכונים שוטפים. כעת, יש שאלה שאם בני אדם מעורבים באיתור קודי הנגיפים ובני אדם עוסקים גם ביצירת חדשים. תמיד יש נוכחות של קודי וירוסים בקצוות המחשבים שלא היו מזוהים כלל ואלו וירוסים שאינם מזוהים על ידי תוכנת האנטי וירוס כלל.

למעשה, בכל פעם שמישהו כותב קוד של וירוס הוא מקדיש תשומת לב רבה לעובדה שאמור לשכב במחשב מבלי להיות מזוהה ולכן, מקודדי וירוסים רבים אינם מפעילים השפעה מזיקה על המחשב אלא הם מבצעים איזשהו גועל נפש. עבודות כגון הרחה. ואת אלה קשה מאוד לזהות אפילו על ידי צוות מחקר ופיתוח של חבילת אנטי וירוס פופולרית.

על פי אחת ההערכות ישנם אלפי קודי וירוסים שקודי האנטי וירוס שלהם לא נכתבו על ידי אף אחת מחברות האנטי וירוס כלל. ואלו וירוסים שאינם פוגעים בפונקציות המחשבים שלנו, אך עוסקים בעשייתם האישית ברקע לתהליך המחשב הנגוע מבלי להתגלות ולהסיר אותם על ידי תוכנות אנטי וירוס.

האם עלינו להשתמש באנטי וירוס?

התשובה לשאלה פשוטה זו היא, כן כמובן. מכיוון שתוכנות האנטי-וירוס הללו מסוגלות להסיר את האנטי-וירוסים המסוכנים והמזוהים ביותר מהמחשבים שלנו ובכך להציע אבטחה. זה לא משנה שהאבטחה מלאה או לא, אבל מה שחשוב הוא שיש תוכנת אבטחה כזו או אחרת ששומרת על עירנות על קודי הנגיפים שיכולים להיות הרת אסון. עדיף קצת אבטחה רופפת מאשר לא לקבל את זה בכלל.

איזה אנטי וירוס הוא הטוב ביותר?

כדי לטפל בבעיה זו עליך לפשט את צרכיך תחילה. אם אתה משתמש במחשב עצמאי אז הוא יושפע מוירוס שיכול לבוא מתקליטורים, תקליטונים או מכונני עט. לשם כך אתה זקוק לתוכנת אנטי-וירוס המציעה לפחות פתרונות אנטי-וירוס לא מקוונים ותוכנות אנטי-וירוס מסוג זה זמינות לעתים קרובות באופן חופשי באינטרנט ובשפע. אבל תמיד חפש את הטוב ביותר באמצעות לוחות מודעות מתאימים, פורטלי חדשות ומקורות אינפורמטיביים אחרים.

אם אתה משתמש במחשב לעסקאות המקוונות שלך או פשוט לביקור באתר, מקור אחר לזיהום וירוסים מופעל. עבור מחשבים אלה, תוכנת האנטי-וירוס צריכה להיות מסוגלת לפקח באופן קפדני על אתרי האינטרנט שבהם אתה צופה אחר קודי הנגיף, והיא אמורה לסיים את ההפעלה או להציג הודעת אזהרה בכל פעם שהם מקבלים עליהם קוד וירוס. תוכנות אנטי וירוס מסוג זה נמכרות במחירים סמליים וזמינות בעיקר כמעט בכל חברת ייצור תוכנות האנטי וירוס. ממש קל למצוא את הטוב ביותר מהמקורות שהוזכרו לעיל.

אז מצא אנטי וירוס שמתאים לצרכים שלך והתקן אותו על המחשב שלך לשקט נפשי, אך זכור תמיד שתמיד ישנם וירוסים שלא ניתן לזהות על ידי אף אחת מחבילות האנטי וירוס.Source by Rahul Baiswar

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.