האם הרשת החברתית שלך באמת קובעת את השווי הפיננסי שלך?

בענייני גברים, שום דבר לא משנה יותר בבניית עושר, השפעה ומינוף מאשר החברים שאתה שומר. בקיצור, הרשת שלך! כפי שבריאן טרייסי אמר פעם, "אתה לא יכול לעוף עם הנשרים אם אתה ממשיך לגרד עם תרנגולי ההודו". צ'ינוה אצ'בי צילמה אותו בתמציתיות ב- Things Fall Apart, שם הפך את הפתגם האפריקאי לפופולרי, "אם ילד רחץ את ידיו הוא יכול היה לאכול עם מלכים". קלישאה אנגלית אומרת, "ציפורים של אותה נוצה נוהרות יחד", ואחת אחרת אומרת, "ספר לי חבר שלך ואני אגיד לך מי אתה." למרות שהאמירה האחרונה קשורה בדרך כלל לבעיות אופי, היא יכולה להיות מיושמת באותה מידה גם בנושא הדיון שלנו, לרשת כפי שהיא מתייחסת לשווי נקי.

דניס פ 'קימברו, מחבר שותף של "Think and Grow Rich: A Black Choice", שאל פעם את דון קינג, מקדם האגרוף ושואן, "מה המטרות שלך?", וירה בחזרה, "להפוך למיליארדר השחור הראשון של אמריקה. . " כשקימברו שאל, "איך אתה הולך לעשות את זה?" הוא חזר ואמר: "הרגע אמרתי לך, כשהסתובבתי סביב מיליארדרים ולמד כל מה שהם יודעים." ט 'הארב אקר, מחבר הספר "Think Rich to Get Rich: Secrets of the Millionaire Mind", מתאר בדיקה פשוטה שלדבריו מנהלת בפני משתתפי הסמינר שלו "אינטרס אינטנסיבי". הוא אומר שהוא מבקש מהם לרשום את שמות שבעת החברים המובילים איתם הם מבלים את רוב זמנם (לא כולל בני זוג וילדיהם), ואומר שההכנסה הממוצעת של כל משתתף משקפת תמיד את ההכנסה הממוצעת של שבעת החברים המובילים שלהם. האם אתה מופתע? ערכנו תרגיל דומה בסמינר שלנו לחפור היטב לפני שאתה צמא (כותרת שאולה מהארווי מקאי) והמשתתפים נדהמו מהתוצאה וכולם נשבעו לחשוב מחדש על החברים והרשת שהם מחזיקים. עדיין בספק?

בכל פעם שאתה משתתף בפונקציה חברתית, בין אם זו חתונה בחברה, קבלת פנים גדולה עם שטיח אדום או נשף נשיאותי, פשוט צפה מקרוב מי מסתובב עם מי. בקרוב תגלו שאחרי הברכות הראשוניות והחלפת הנעימות, האנשים יסתחפו באופן בלתי מורגש לקבוצות שהם שייכים אליהם: העניים יתכנסו יחד כדי לגנוח את הכלכלה הרעה, מעמד הביניים יחזור להטיח לחברי הקבוצה ולהתפאר. הצעצוע הגדול הבא שהם מתכננים לרכוש, בעוד שהעשירים ידברו בצלילים שקטים במעגל שלהם, משם צפויה להגיע ההשקעה הגדולה הבאה. באופן כללי, לא תראה את העשירים ביותר באירועים חברתיים אלה. הם נפגשים באיים חשאיים כדי לתכנן את עסקאות המגה הבאות.

הזכות לרשת היא כה קריטית להצלחה בחיים ובעסקים, עד שאתה מתעלם או מזניח את המשמעת הזו על דעתך. אם אתה מבחין, לאנשים העניים ביותר יש את הרשתות הרדודות ביותר או שאין להן בכלל רשת לדבר עליהן. כשהעניים במגבלה, אין לו חבר לפנות אליו. ההפך הוא הנכון לגבי העשירים והעשירים ביותר. לכולן יש רשתות משומנות היטב המאפשרות להן מידע מוקדם על מדיניות הממשלה החדשה לפני שהן הופכות לידע ציבורי; הם תמיד הראשונים לשמוע על מיקומים פרטיים מניבים חדשים, והם משתמשים ברשתות שלהם כדי להבטיח את חייהם ממש. כאשר מורה צמוד לקה בקרישת מוח מסכנת חיים שגרמה לו להתעלף פתאום, הרשת שבנה במשך השנים היא שהצילה את המצב. אחת, שתיים, שלוש שיחות טלפון, והוא הוטס ללונדון ותוך שעות התבצע הליך פשוט אך עדין שניקז נוזלים מגולגולתו והוא חזר לחיים.

בהרצאתה ב -2008 בכנס הבינלאומי דאז ASTD (החברה האמריקאית להכשרה ופיתוח), שכותרתו מאסטרינג רשתות מקצועיות: הפיכת מערכות יחסים לנכסים לכל החיים, נאוזה הירוטה, אמריקאית ממוצא יפני, שגדלה בברזיל, ודוברת מעט אנגלית. , סיפרה את הסיפור המדהים כיצד היא השתמשה בכוחן של רשתות להחליף עבודה ארבע פעמים תוך שש שנים, ואבטחה מקומות עבודה בכמה מהמפעלים החזקים ביותר עלי אדמות, כולל הבנק העולמי. מהמצגת שלה שמעתי לראשונה על התיאוריה של "שש דרגות הפרדה". שש דרגות הפרדה היא התיאוריה כי כל אחד על פני כדור הארץ יכול להיות מחובר לכל אדם אחר על הפלנטה באמצעות שרשרת היכרות שאין לה יותר מחמישה מתווכים. התיאוריה הוצעה לראשונה בשנת 1929 על ידי הסופר ההונגרי פריג'יס קרינתי בסיפור קצר בשם "שרשראות". לא נצטרף לוויכוח האם התיאוריה הזו הוכחה או שהיא לא הוכחה, כל מה שאתה צריך לדעת הוא שאתה יכול להצליח בטירוף אם תשתמש בכוחן של רשתות לטובתך.

כמו כל משחק אחר, לרשת יש חוקים משלה. אל תדחוף את הכרטיס החינמי שלך לידיו של כל אדם שאתה פוגש כי אני יכול להבטיח לך שהכרטיס שלך יגיע לפח אשפה. אם אתה רוצה להצטרף לרשת, יש לך מה להציע, אל תהיה אנוכי והצטרף בחינניות, רצוי מלמטה. אם תעשה עבודה ביתית טובה, תוכל להצטרף לגדודים החזקים ביותר. המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא באמצעות סמינרים, סדנאות וכנסים. הצטרף למועדונים ועמותות כמו אריות, טוסטמסטרים, רוטרי, אופטימיסטים, ATD ו- SHRM, רק להזכיר כמה. אל תשכח את עמותת בוגרי בית הספר הישן שלך ואת PTA (איגוד ההורים והמורים). זכור, השטן שאתה מכיר הוא טוב יותר מזה שאתה לא מכיר. חפש אנשים בעלי תשוקה או עניין דומים לך. שתף את המחשבות, הרעיונות שלך ותיק העבודות של מה שאתה עובד עליו כרגע. ואכן, נצל כל הזדמנות לרשת המתאימה לתשוקה ולמזג שלך. בניית רשת היא מרתון ולא מהלך של מאה מטרים, לכן היו מוכנים לעמול במשך שנים.

כמו כל תחום אחר בחיים, למד להבין את מושג הרשתות. מה שאני מתכוון הוא שחינוך הוא חשוב. היה גורו בתחום הקטן שלך. מי ירצה לעשות איתך עסקים אם אין לך מה להציע? קרא את הספרים הטובים ביותר בנושא רשתות. קית 'פרזי, מחברם של שני הספרים הנמכרים ביותר בנושא רשתות, Who's Your Back, ו- Never Eat Alone, לקח את משמעת הרשת לרמה חדשה לגמרי. מהרשת שלך, אתה עשוי למצוא אנשים שעלולים להתברר כמנטור שלך או כמנטורים שלך. לעולם אל תמעיט במה שהמנטור הנכון יכול לעשות עבורך. זכור, אייזיק ניוטון אמר פעם, "אם ראיתי הלאה, זה על ידי עמידה על כתפיהם של ענקים", ונפוליאון בונפרטה אמר, "אלוהים תמיד בצד של הגדודים החזקים ביותר". המנטור שלך, אתה והרשת שלך יכולים להקים את הגדוד החזק ביותר ואתה יכול לראות רחוק לאופק כשאתה לוקח את הרשת ברצינות. לריץ 'שפרן היה ג'יי אברהם כמנטור שלו, בוב דילן הונחה על ידי וודי גתרי, ריצ'רד ברנסון היה עם פרדי לייקר, ג'ף בזוס היה עם דייויד שו, וורן באפט הונחה על ידי הכלכלן בנג'מין גרהם. אז מיהו המנטור שלכם? לסיכום, האם הרשת באמת קובעת את השווי הנקי? אכן, שום דבר אינו בלתי מנוצח כמו רשת עוצמתית. התחל לבנות את שלך עוד היום!Source by Paul Uduk

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.