האם אתה יכול לבחור אימייל מפוקפק?

מיליוני הונאות נשלחות מדי יום באימייל. איך מזהים אותם כדי להימנע מבזבוז זמן? הנה כמה תוכניות שתוכננו במיוחד כדי לשכנע אותך להיפרד ממידע הזהות האישית שלך או מכספך.

חידוש שמות דומיין

בעלי שמות מתחם רבים מקבלים מה שנראה כחשבונית על חידוש שם הדומיין שלהם בכמה פעמים מהמחיר הרגיל ושלושה חודשים לפני מועד החידוש. אלו לא חשבוניות. מדובר בהצעות לחידוש השם דרך חברה אחרת. לפעמים הם עשויים לרשום שם מעט שונה משלך. השווה את המחירים עם הרשם הנוכחי שלך, ותראה שמדובר בהונאות.

רישומי שם דומיין במדינה זרה

בעלי שמות מתחם מקבלים כעת הצעות לרשום את שמם עם סיומת של מדינה זרה, עם הסיפור שמישהו אחר הגיש בקשה לשם זה. אז מה? רק אם ברצונך להיראות ממוקמת באותה מדינה, תרצה לרשום שם שם. גלה מה גובה הרשם הנוכחי שלך.

ספריות עולם

כל שנה עסקים מקבלים מה שנראה כמו חשבוניות עבור רישום בספרייה עולמית כלשהי. אלו לא חשבוניות. הם הצעות לרשום אותך. למרבה הצער, חלק מהעסקים משלמים להם. אם מעולם לא ראית עותק של ספרייה כזו, איך אתה יודע שהיא התפרסמה אי פעם? אם יש אתר, בדוק אם מישהו שאתה מכיר מופיע ברשימה.

ספריות מי זה מי

פעם החמיאו לנו עם מועמדות להיכלל במי זה מי. עם זאת, איש קשר נוסף מאותו ארגון ביקש תשלום גבוה עבור הכללה במדריך. התגובה שלנו היא שאם מישהו רוצה לרשום אותנו בכל מי שהוא מי, אז הוא יכול לשלם.

הצעות עבודה מהבית

כולם מקבלים הצעות להתעשר על עבודה של שעות ספורות בשבוע בלבד. כמובן שמתבקשים לקבל פרטי זיהוי אישיים. רבות מההצעות הללו הן כדי להקל על הלבנת הון דרך חשבון הבנק שלך. אם אתה רוצה לעבוד מהבית, בחר את סוג העסק שבו אתה רוצה לעבוד. מצא אותו או התחל אותו בעצמך. אם זה טוב, אתה לא צריך לחכות שזה ימצא אותך.

סקרים

אתה ברך על ההזדמנות לזכות במשהו מתוך מגוון עצום של פרסים אם תסכים להשלים כמה סקרים. למה הם צריכים את פרטי הזיהוי האישיים שלך? אז הם יכולים לגנוב את זהותך ולהשתמש בחשבון הבנק שלך, כמובן.

פרסי קידום מכירות

אכן נפלנו פעם אחת והסכמנו לקבל פרס קידום מחנות כלבו ידועה. הם לא ביקשו את המידע האישי שלנו, רק השם וכתובת האימייל שלנו. שום פרס לא הגיע, אבל מאות הצעות קידום מכירות הגיעו מעסקים גדולים אחרים שיש להם כעת את כתובת האימייל שלנו.

פרסי לוטו

אתה מקבל הודעה על כך שזכית בפרס גדול בהגרלה שמעולם לא השתתפת בה. כדי לתבוע את הפרס עליך לשלם עמלה ולספק מידע זהות אישי. כמובן! זו עוד תוכנית לגנוב את הכסף שלך.

תרופות פלא

סקר מזהה שיש לך מצב רפואי מסוים שניתן לרפא רק אם אתה קונה תרופה מסוימת מאתר מסוים. זה המקום היחיד בעולם שבו אתה יכול להשיג את התרופה. כמובן שזו תרופת פלא, אבל אין הבטחות!

התחזות בחשבון בנק

הנך מתבקש לגשת למסך ולעדכן את פרטי הבנק האישיים שלך, אחרת הבנק שלך יקפיא את חשבונך! אם תעביר את העכבר על הקישור תראה שהוא לא מגיע לבנק שלך, או לשום בנק. זה יעבור לאתר שבו תוכל לוותר על הזהות שלך כדי שיוכלו לגנוב מחשבון הבנק שלך. רוב הבנקים האמיתיים מזהירים שהם אף פעם לא מבקשים מלקוחות להיכנס באמצעות דואר אלקטרוני.

אותיות ניגריות

כותרת גנרית זו מכסה מכתבים מכל מקום בעולם עם הנושא המשותף לפיו חלק בסכום כסף גדול, שהשולח מעוניין להעביר בחשאי מחוץ למדינה, מוצע לנמען בתמורה לכמה פרטי זהות אישיים ו- תשלום של עמלות מסוימות.

אלה הגיעו לידיעת הרשויות בשנות ה-60, כאשר מכתבים שהופקו במכונות כתיבה ישנות התקבלו מניגריה. הסיבות להצעות היו שונות והיו די יצירתיות, אבל השיטה תמיד הייתה זהה.

באופן מפתיע, התוכניות הללו לכדו אז מספר אנשים תמימים והמשיכו ללכוד אנשים במשך כמעט חמישים שנה, כעת באמצעות דואר אלקטרוני. יש קורבן פוטנציאלי שנולד כל יום.

מה משותף לכל ההונאות?

הונאות נועדו לפנות לתכונה אנושית כלשהי – חמדנות, פחד, אגו וכו'. הונאות תמיד היו בסביבה. האינטרנט פשוט מאפשר להם להגיע ליותר אנשים מהר יותר.

זכרו, אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, כנראה שכן! השתמש בשכל הישר. קבל ייעוץ עצמאי. תן פרטי זהות או כרטיס אשראי רק לגורמים שאתה מכיר וסומכים עליהם.

הונאות יימשכו כל עוד יש אנשים תמימים.

למארח האינטרנט שלנו יש מסנן דואר זבל טוב בשרת האימייל שלו שמבטל כל קטגוריה של הונאה שאנו מזהים. לעתים קרובות אנו מוסיפים למסנן הזה כאשר הרמאים מנסחים מחדש את הדוא"ל שלהם. אבל מספר ההונאות שעוברות את המסנן שלנו הולך ומצטמצם.

היה ערני, זיהה הונאות וחסוך זמן על ידי סינון מהן לפני שהן מגיעות אליך.Source by Ken McKay

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.