גלישה אנונימית ואבטחת אינטרנט – כיצד גלישה אנונימית מגנה עלי?

כשמדובר בגלישה אנונימית, ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של טכנולוגיות פרוקסי אינטרנט אנונימיות:

  • פרוקסי אנונימי מבוסס אינטרנט
  • פרוקסי תלויים בפרוטוקול
  • מנהור VPN

להלן התיאור המפורט של כל הטכנולוגיות הללו:-

פרוקסי אנונימי מבוסס אינטרנט: זהו שירות מבוסס אינטרנט המאפשר לך לגלוש באינטרנט באמצעות שרת proxy עם תכונות אבטחה משופרות. פרוקסי אנונימיים מבוססי אינטרנט משמשים רק לגלישה באינטרנט. הליך העבודה של טכנולוגיה אנונימית זו מתואר להלן:

1. נווט לדף האינטרנט של ה- proxy

2. הקלד את כתובת האתר שבה ברצונך לבקר בתיבת הכתובת שלהם

3. לאחר מכן לחץ על כפתור 'לך'

בקשת כתובת האתר שלך מופנית לאחר מכן באמצעות שרת ה- proxy שלהם באמצעות כתובת ה- IP שלה לאחזור המידע. עם זאת, ישנן כמה מגבלות, שכן החיסרון העיקרי בטכנולוגיה זו הוא ש- proxy אינו מאפשר לך לצפות בכל האתרים, ליתר דיוק באתרים המאובטחים (כמו SSL). הוא מונע ממך לצפות באתרים למטרות בנקאיות וקניות. יתר על כן, מכוונים מחדש מבוססי אינטרנט אלה יכולים לעצור את פעולת קובצי ה- Cookie או תכונות משמעותיות אחרות הדרושות לגלישה באתרים. טכנולוגיה זו מאפשרת לכן לגלוש באינטרנט עם תכונות אבטחה ופרטיות משופרות, מכיוון שניתן לחסום את כל התוכן הלא מאובטח באופן אוטומטי. בכל מקרה, הטכנולוגיה אינה מיועדת למשתמשים דינאמיים באינטרנט.

פקודות תלויות פרוטוקול: התקנת proxy-severs היא דרך משמעותית נוספת לביצוע גלישה אנונימית. ישנם למעשה מגוון רחב של פרוקסיות המשמשות לביצוע פעילויות שונות. לדוגמה, אתה יכול להשתמש ב- proxy proxy לגלישה, לשליחת דואר אלקטרוני אתה יכול להשתמש בדואר מחודש ורבים נוספים. עם זאת, השימוש בפרוקסי תלויי פרוטוקול נפוץ למדי בימים אלה. הפרוטוקולים השונים -פרוקסי תלויים כוללים פרוקסי אינטרנט, פרוקסי גרביים ומנהור SSH. החיסרון העיקרי בשימוש בטכנולוגיה זו הוא שהם תלויים בפרוטוקול לחלוטין, ולכן התוכנה המותקנת במחשב שלך צריכה להיות מספקת מספיק תמיכה בפרוקסי.

פרוקסי אינטרנט פשוט למדי לשימוש, פשוט הגדר את הגדרות הדפדפן שלך בסרגל כתובות ה- IP. זה עוזר בכך להסתיר את ה- IP האמיתי שלך ומאפשר לך לבצע את הגלישה האנונימית. שימוש בפרוקסי אלה אינו מבטיח כי לא הותקנו פרוקסי פרוקרים או פרוקסי ממשלתי. יתר על כן, הוא אינו תומך במדיניות הצפנת נתונים, כך שיש את כל האפשרויות שהנתונים שלך עלולים להיות קריפטיים במידה מסוימת.

מנהרות VPN: ראשי התיבות VPN מייצגים 'רשת וירטואלית פרטית'. זהו אחד הפתרונות הטובים ביותר המסייעים לגלישה אנונימית. טכנולוגיית רשת זו נמצאת בשימוש נרחב על ידי מוסדות פיננסיים, סוכנויות ממשלתיות ושיתופי פעולה גדולים אחרים כדי לספק תכונות אבטחה ופרטיות לנתוניהם. מלבד גלישה אנונימית, פרוטוקולים אלה גם עוזרים לך לנצל את האינטרנט בצורה יעילה. טכנולוגיה זו אכן תומכת במדיניות הצפנת נתונים.

כל הטכנולוגיות הללו תלויות בפרוטוקול והשימוש בהן דורש תכונות של רוחב פס גבוה וציוד רשת יקר כמו נתבים. השורה התחתונה היא שהיא אכן מספקת תכונות אבטחה גבוהות בעת גלישה באינטרנט.Source by Carter Christopher

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.