בעיות פרטיות באינטרנט ומדוע אבטחה חשובה

השימוש ההולך וגובר והתלות שלנו באינטרנט מובילים תמיד לדיון אינטנסיבי על חשיבותה של אבטחת האינטרנט והפרטיות עבור המשתמש. ישנם מספר נושאים האחראים לזיהום האינטרנט ורובם נובעים מחוסר הידע של המשתמש לגבי מה לשתף וכיצד לשתף באינטרנט. עובדה בסיסית אחת שמשתמשים צריכים תמיד לזכור שכל מה שהם מעלים, מורידים או משתפים באמצעות האינטרנט, מישהו יכול לגשת אליו, בדרך זו או אחרת. לכן, בין אם מדובר בשירות Wi-Fi בחינם או בנקודה חמה אישית של Wi-Fi, תמיד עדיף לנקוט אמצעי זהירות על מנת להימנע מהונאות מקוונות.

בעיות פרטיות

רשתות חברתיות

במהלך השנים האחרונות, ראינו את העלייה הפתאומית של הרשתות החברתיות והשפעתה הדרמטית על האנשים. בזמן השימוש ברשתות החברתיות הללו, לעתים קרובות אנו שוכחים שזהו עולם וירטואלי ואנשים יכולים להטעות כאן. אנשים הפעילים ברשתות החברתיות, במיוחד בני הנוער, משוכנעים כעת שהם צריכים לנהל חיים פסבדו באתרי הרשת הללו כדי לקבל תשומת לב מאחרים. כדי לגרום לחבריהם להראות איזה חיים נפלאים הם מבלים, הם מרבים לשים מידע פרטי באתרים אלה, מבלי לשים לב שמידע זה עלול להתפרש לא נכון ולעשות שימוש לרעה על ידי אחרים.

מלבד רמאים ופורנוגרפים מקוונים, זכויות הפרטיות באינטרנט ברשתות חברתיות נפגעות לעתים קרובות על ידי המפרסמים. רשתות חברתיות אלו מוכרות למפרסמים את המידע הפרטי על חייך, הלייקים שלך והמיקום הגיאוגרפי שלך כדי להרוויח קצת כסף נוסף. פרטיות היא שאלה גדולה באמת באתרי הרשתות החברתיות והדרך היחידה להגן עליה היא להסדיר רק את המידע שאתה בוחר לשתף דרך האינטרנט.

קובצי Cookie ותוכנות זדוניות

Cookie הוא קובץ מידע קטן שהאתר שולח לדפדפן האינטרנט של המשתמש על מנת לעקוב אחר מי הם המבקרים התכופים שלו. זוהי דרך טובה להעריך את העדפותיו של הצופה והיא דרך מצוינת לשמירה יעילה על קהל הצופים שלו. למרות שעוגייה אינה אלא קובץ קטן המכיל מידע על הפעילויות המקוונות של המשתמש באתר מסוים, היא באמת יכולה להפוך לנשק קטלני אם המידע הזה נופל על יד לא נכונה. תאר לעצמך, אם מישהו עם כוונה לא נכונה מקבל את כל הקבצים האלה, הוא יכול לראות באיזה אתר ביקרת, את העסקאות שביצעת, את הפרטים שלך שהזנת וכו'. הסיכונים הולכים וגדלים במקרה של עסקאות מקוונות כמו כתובת המייל והסיסמה גם להינצל.

אמנם, עוגיות אינן מזיקות, אך חלק מהאתרים מאחסנים עוגיות בדפדפן האינטרנט של המבקר ללא רשותו. בדיני סייבר, מדובר בעבירה חמורה מכיוון שלעתים קרובות היא הופכת לסיבה להפעלת תוכנות זדוניות, תוכנות ריגול, פרסומות לא רצויות וספאם אחר. כדי לשמור על פרטיות המשתמש, חוקי האינטרנט עודנו מספר פעמים במהלך השנים האחרונות. ממשלת ארה"ב הציגה חוקי סייבר כמו Stop Online Piracy Act (SOPA) ו-Protect Internet IP Act (PIPA) כדי להרחיב את השליטה שלהם באינטרנט.

פריצה

גישה לא מורשית לרשת או פריצה היא האיום הנפוץ ביותר שמשתמשי אינטרנט חווים. ההאקרים הם למעשה רמאים מקוונים שמקבלים גישה לא מורשית לחשבון, למחשב או לרשת שלך; על ידי כך, הם יכולים ליהנות משליטה מלאה על העסקאות שלך ויכולים לעשות שימוש לרעה ברשת או בחשבון שלך למטרות לא חוקיות. זה נפוץ ביותר ברשתות Wi-Fi בחינם וברשתות Wi-Fi ציבוריות מכיוון שאנשים רבים ניגשים וחולקים את אותו חיבור. כדי להישאר בטוח מגישה לא מורשית, מומלץ מאוד להשתמש בנקודות החמות האישיות של ה-Wi-Fi. בכך, החיבור של המשתמש מוצפן על ידי קודי אבטחה והמשתמש יכול לשתף את הגישה רק למי שהוא רוצה לשתף.

יתרה מכך, אנשים שעושים עסקאות מקוונות צריכים להיות זהירים מספיק. דפי שער תשלום בעלי הצפנת SSL (שכבת שקעי אבטחה) ו-HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) הם האמינים ביותר לביצוע עסקאות מקוונות. SSL יוצר חיבור מוצפן בין דפדפן האינטרנט של המשתמש לאתר ושומר על המידע הפרטי מפני האזנות, שיבוש נתונים וזיוף הודעות.

עם התקדמות טכנולוגיית האינטרנט, רמאים נעשים חכמים יותר לבצע פעילויות מקוונות לא חוקיות כמו פריצה, פישינג, התקפות ריגול ווירוסים, גניבת זהות, בריונות ברשת, פורנוגרפיית ילדים וכו'. לכן, הגיע הזמן שמשתמשי האינטרנט יפעלו חכם ולקבל קצת ידע על איך הם יכולים ליהנות מחוויית גלישה מקוונת בטוחה.Source by Deepak Sharma

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.