אתיקה בשיווק ברשתות חברתיות

שיטות שיווק לא אתיות באתרי מדיה חברתית ספגו … רע. כמו בכל מצבי שיווק, משתלם שתהיה יושרה. למרות שרוב הרשתות החברתיות אינן בידיים שלך, ישנם גורמים רבים שאתה יכול לשלוט בהם שימנע אותך מהמושב החם.

הדבר הראשון שתמיד עליך לזכור כאשר אתה יוצא לקמפיין שיווק ברשת החברתית הוא שאתה מצטרף לקהילה. כמו בכל קהילה, לעסק יש את המקום הראוי לו, אך אין לו את הזכות לפגוע בפרטיות של אנשים. בפנייך, שיווק שאינו ממוקד דואר זבל לא יביא אותך לשום מקום.

רוב משווקי הרשתות החברתיות משתמשים באתרים כמו פייסבוק ו- MySpace כדי לנסות להוביל תנועה לאתר אחר. למרות שזה אתי לחלוטין להשתמש באתרי רשתות חברתיות כדי להפיץ מסר לאנשים שמתעניינים באמת, אנשים רבים משחקים במערכת באמצעות הוספת תוכנות ידידות אוטומטיות והודעות דואר זבל ועלונים. שוב, כל דבר שאינו ממוקד וספאם לא יעזור למוניטין שלך.

למרבה המזל, אתרי הרשתות החברתיות הופכים נבונים לשיטות אלה והם למעשה מנמקים ואוסרים עבריינים.

כפי שצוין קודם לכן, כדי להשתמש באתרים כאלה ככלי שיווקי עם יושרה עליך להשתתף כחבר בקהילה. השתלב בקבוצות הקשורות לאזור שלך, תורם, תקשר ותמצא חברים שמעניינים באמת מה יש לך להגיד ומה יש לך למכור.

כאשר אתה מתחיל לפרסם תוכן נוסף באתרים אלה, נסה להימנע ממידות שיווק ישירות. כדי להצליח, התוכן שלך יצטרך להיות בעל ערך ועניין אמיתי עבור משתמשים אחרים. כמו כן, לעולם אל תטעה לקוחות פוטנציאליים. אל תאחר בכותרות שלך כדי לנסות ולפתות קליקים ממבקרים.

לדוגמה, במקום להשאיר פוסט בבלוג ולהעמיד פנים שהוא צרכן הממליץ על אתר האינטרנט או המוצר שלך, היו מקדימים לגביו. הסבר שהמוצר או האתר הוא שלך וכיצד הוא רלוונטי לדיון. בסופו של דבר אנשים יראו דרך שיטות שיווק לא ישרות, גם אם לא מיד. וטעות אחת עלולה לעלות למוניטין שלך.

כמו כן, כשאתם תורמים באתרי רשתות חברתיות, לעולם אל תשתמשו בה כהזדמנות לביקורת לא הוגנת על מתחרים או על המוצרים שלהם. אל תצביע על חסרונות. ציין מה גורם לך להיות שונה.

מכיוון שניתן לראות שיווק ברשתות חברתיות כצורת פרסום, שים לב לבעיות זכויות יוצרים מקוונות. קרא על יסודות דיני התקשורת והכיר את הסכנות האפשריות בכל הנוגע לשון הרע, פגיעה בפרטיות וקניין רוחני והפרת זכויות יוצרים.

אין כללים קשים ומהירים המסדירים התנהגות אתית בשיווק ברשתות חברתיות. רוב הקהילות מוסדרות על עצמן. אז, היה על ההתנהגות הטובה ביותר שלך ולא אמורות להיות לך בעיות.Source by David Skul

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.