אפקטים של מדיה חברתית

מדיה חברתית

מדיה חברתית היא השילוב של ערוצי תקשורת מקוונים המחויבים לקלט מכוון קבוצה, תקשורת, שיתוף מידע ויחסים. סוגים שונים של יישומים ואתרים המוקדשים לרשתות חברתיות, בלוגים, פורומים, וויקי וסימניות חברתיות יוצרים את סוגי המדיה החברתית השונים. הסוגים הנפוצים ביותר הם Facebook, YouTube, Google+, WhatsApp, Twitter, QQ, WeChat, Qzone, OLX, Instagram, LinkedIn, Tumblr, Skype, Viber, Snapchat, Pinterest, MySpace, Meetme, Meetup, Mixi, Tout, Douban, Flickr , Buzznet, Wehearit ו-Friendster לאתרים חברתיים אלה יש כ-100,000,000 משתמשים רשומים. למרות שקיימים סוגים שונים של מדיה חברתית הם משתמשים בתכונות נפוצות רבות כגון הצרכנים יוצרים פרופילים מוכווני שירות לאתר וליישומים המתוכננים ומתוחזקים על ידי ההתאחדות. החומר שנוצר על ידי המשתמש, כגון תמונות דיגיטליות, פוסטים, סרטונים, הערות ונתונים המשותפים באמצעות ממשקים מקוונים. כל סוגי המדיה החברתית הם יישומי אינטרנט אינטראקטיביים המאפשרים את צמיחתן של רשתות חברתיות מקוונות על ידי קישור בין פרופיל משתמש לאלו של אנשים או קבוצות אחרות.

משתמשים בדרך כלל יוצרים קשר עם מתקני מדיה חברתית באמצעות כלים מבוססי אינטרנט במחשבים, או מורידים שירותים מיישומי אינטרנט לטלפונים הסלולריים שלהם, באמצעות שירותים אלה, משתמשים יכולים ליצור פלטפורמות משתפות פעולה מאוד שדרכן אנשים, קבוצות ומפעלים יכולים לפלח, ליצור במשותף, לדון, ולשנות נתונים שנוצרו על ידי משתמשים או תוכן שנבנה מראש המוצג באינטרנט. הם מציגים שינויים ניכרים ורווחים בתקשורת בין מקצועות, מפעלים, אגודות ואישים. זה שינה את התקשורת בין האנשים למפעלים גדולים. חוקרים חוקרים את השינויים הללו וטכנולוגיות חדשות מוצגות כתוצאה מהשינויים הללו. זה שונה מהמדיה המודפסת והאלקטרונית המסורתית בהיבטים שונים, כגון אחיזה, לקוח, ערך, הגעה, התרחשות, אינטראקציה, שימוש, קרבה ועמידות. הערוצים שלו פועלים בצורה דיאלוגית של שידור בעוד שמדיה בסגנון ישן השתמשה במצב שידור מונולוגי.

פייסבוק נמצאת בשימוש נרחב בכל המדינות, 84 אחוזים מהצעירים האמריקאים הם המשתמשים בה. כמעט 60 אחוז מבני נוער הם בעלי פרופילים של מדיה חברתית, רוב האנשים מבלים לפחות שעתיים מדי יום באתרי רשתות חברתיות וזמן השהייה באתרים אלו גדול מהזמן המושקע באתרים מסוג אחר. הזמן הכולל שבילה באתרים חברתיים בארצות הברית עמד על 66 מיליארד דקות בשנת 2012 כעת הגיע ל -121 מיליארד דקות. זה הפך למקור לסיכויים מקצועיים ולרווחים פיננסיים.

לרשתות החברתיות יש הרבה השפעות טובות ורעות. זה נותן סיכוי לקשר עם קבוצות בפועל או וירטואליות, וזהו כלי פרסום אמיתי לעסקים, למממנים, למוסדות צדקה, כמו גם לקבוצות תמיכה, פוליטיקאים ומנהלות. השימוש המהותי בו הוכח גם כגורם לעצב, בריונות ברשת רדיפה מקוונת ונדודים.

איננו יכולים להגדיר מדיה חברתית לפי הכישרון שלה להביא אנשים יחדיו, לפי תיאור זה טלגרף וטלפון יכולים להיות סוגים שלה, למעשה מדיה חברתית משמשת בדרך כלל לבטא אתרי רשתות חברתיות כגון: פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, פינטרסט, סנאפצ'ט, אינסטגרם ו-Wechat מאפשרים את השימוש בהם כדי ליצור את הפרופילים הפרטיים שלהם כדי לשתף רעיונות, תמונות, סרטונים, לדבר אחד עם השני ולעדכן אחד את השני בדברים, אירועים והתרחשויות החדשות תוך ביצוע מעשיהם היומיומיים והעבודות השגרתיות שלהם.

המוזרות של מדיה חברתית – התוכן מתפשט כמו וירוס

לפעמים תכנים המתפרסמים באתרים חברתיים עלולים להתפשט כמו וירוס ברשתות חברתיות. המשתמשים ישתפו מחדש את התוכן שפורסם על ידי משתמש אחר לרשת החברתית שלהם, וכתוצאה מכך שיתוף נוסף. פוסטים כמו פיצוץ פצצת אטום של צפון קוריאה, חדשות מהירות כמו החדשות על מותו של מישל ג'קסון התרסקו על שרתי האינטרנט מכיוון שהחדשות הללו שותפו במהירות ושותפו מחדש על ידי האנשים שמשתמשים באתרי רשתות חברתיות. זהו הרעיון של התפשטות מחלה ויראלית מאדם נגוע אחד לאנשים אחרים. כמה אנשים, קבוצות וארגונים משתמשים בהפצה ויראלית זו של חדשות כדרך פרסום יעילה.

שימוש ביישומים סלולריים

השימוש בטלפון סלולרי כדי לגשת לאתרים הוא גורם נהדר בפופולריות של אתרים אלה, כעת קל, פרטי וזול יותר להשתמש במדיה החברתית מבעבר, הסמארטפון הפך את האינטרנט לדבר מאוד "נוח" לשימוש על ידי הדור הצעיר. עכשיו צעירים מעבירים יותר זמן באינטראקציות באתרי מדיה חברתית מאשר להעביר זמן בצפייה בטלוויזיה. ניתן להגיע לכל סוג של אתרים בקלות בעזרת הסמארטפון, ניתן להוסיף תכנים, לשתף, לשלוח, לקבל, לבצע שיחות קוליות ווידאו מעודכנות ביתר קלות ללא שימוש במחשבים שולחניים או מחשבים ניידים. השימוש בטכנולוגיית Wi-Fi אפשר להשתמש בחיבור לאינטרנט על ידי כל בני המשפחה. כל בני המשפחה יכולים להשתמש באתרי האינטרנט על פי אהבתם וסלידיהם, גמישות הזמן והפרטיות. היישומים הניידים כמו WhatsApp, Skype, נמצאים בשימוש נרחב לביצוע שיחות וידאו, YouTube משמש לצפייה בסרטונים, פייסבוק משמש לשיתוף סרטונים, תמונות, טקסטים ועדכון סטטוסים על ידי המשתמשים הניידים. המדיה החברתית הניידת מזכירה את השימוש במדיה על ערכות טלפונים ניידים כגון סמארטפונים. יישומים ניידים מאפשרים יצירה, החלפה והפצה של תוכן שנוצר על ידי משתמשים. רגישות למיקום ולזמן הם הגורמים החשובים לגישה למדיה החברתית באמצעות מכשירים ניידים.

פרספקטיבה עסקית

רגישות מיקום וזמן נתנה למכשירים ניידים יתרון במחשבים שולחניים בכך שהציעה לחברות להרחיב את עסקיהן על ידי שיווק ופרסום על ידו. כלים ניידים יכולים לשמש לחקירה, תקשורת, התקדמות מכירות או הקלות, ותוכניות להגדלת השתייכות.

מסחר אלקטרוני

אתרים חברתיים משתמשים בתוכניות חברותיות, ויוצרים שלבים המועילים באותה מידה למשתמשים, לתעשיות ולרשתות בעזרת מסחר אלקטרוני או צריכה מקוונת. המשתמשים מפרסמים את ההערות על מוצר או שירות של חברה עם חברים ומקורבים מקוונים. החברה מרוויחה מכיוון שהיא צוברת מודעות לגבי התייחסות המוצר או השירות שלהם על ידי הלקוחות. יישומים כמו Amazon.com ו-Pinterest משפיעים על נטייה גוברת בקבלה ובגישה של מסחר אלקטרוני, או צריכה מקוונת.Source by Ijaz Ahmad

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.