אל תהפוך לקורבן לפשעי מחשב – עקרונות שיעזרו לך לשמור על בטיחותך ועל הדברים שלך

אנשים מאחסנים מידע בעל ערך במחשבים שלהם בכל מיני פורמטים כגון מסמכים, תמונות, קול ווידאו. מה אם מישהו היה מסוגל להתגנב למחשב שלך עם או בלי שאתה שם ולגנוב את המידע הזה? ובכן, האקרים, פריקים, קרקרים ואפילו הטרנים ביותר של עברייני מחשב מסוגלים להיכנס לחייכם האישיים ולגרום לעולם של צרות קפדניות. מאמר זה יספק למשתמש הכללי עקרונות שמטרתם לפתח הרגלי מחשב בטוחים כדי למנוע מפושעים כאלה אפילו את האפשרות לגשת למידע באופן בלתי חוקי. נתחיל עם העיקרון הראשון, כלל זהב לבטיחות באינטרנט.

אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי – זה כן! הונאות דואר אלקטרוני קורות מדי יום למיליוני משתמשי מחשב. דואר אלקטרוני שמגיע מנסיך אפריקאי שהשאיר את הונו באמון שלך, לא סביר להיות המקרה האמיתי. יש מגוון רחב של הונאות כאלה שיבטיחו אושר ועושר נצחיים מעבר לחלומות האקסטרווגנטיים ביותר שלך, או שאולי מדובר בפריט במחיר גבוה שהוא "בחינם". הצעות אלו בדרך כלל טובות מכדי להיות אמיתיות, אז עדיף פשוט להתרחק מכולן.

אל תוריד אותו אלא אם אתה בטוח. זהו כלל אצבע טוב להוריד רק את מה שאתה צריך – ורק מאתרים מהימנים. זה שאתר מקושר לאתר מהימן לא תמיד אומר שגם התוכן של אתר הצד השלישי הוא מהימן. תתעייף מהורדות כמו תוכנות חינמיות, תוכנות ניסיון, קודקים מאתרי צד שלישי, ובמיוחד מקבצים מצורפים לדואר אלקטרוני או הודעות מיידיות עם קבצים מצורפים. לעולם אל תוריד משהו ממקום שאתה לא סומך עליו ב-100%. הורדות מאתרים מפוקפקים אומרות בדרך כלל שתזדקק לשירות הסרת תוכנות ריגול או וירוסים בעתיד הקרוב.

לִשְׁמוֹר מִצווֹת. פישינג הופך למונח פופולרי לאבטחת אינטרנט. כדי לפרק את זה, זה אומר שמישהו מרמה אותך לתת לו את הסיסמה שלך. שים לב תמיד מה כתובת האתר של האתר שאתה מבקר בו. 'דיוגים' אוהבים להחליף את האותיות של אתרים פופולריים באותיות או מספרים אחרים שגורמים לאתר השקרי להיראות זהה לאתר האמיתי שאליו אתה מנסה לגשת. לדוגמה, אתר שמשתמש באות "l" יכול בקלות להיות מזויף באמצעות הספרה "1".

אין לגשת לנתונים פרטיים במחשבים ציבוריים. זה יכול להיות כל כך קל עבור משתמש מחשב זדוני להתקין קובץ שעלול להקליט כל אחת מהקשות שאתה מבצע במחשב שבו אתה משתמש. תחשוב על המידע שאתה עשוי לספק להם? שמות משתמש, סיסמאות, הודעות דואר אלקטרוני פרטיות או הודעות, והרשימה עוד ארוכה. בנוסף, לעולם אל תשמור את הסיסמה או כתובת הדואר האלקטרוני שלך בכל מחשב ציבורי, גם אם יש לו בקשת כניסה. מידע זה נשמר באופן פנימי בדפדפן אשר ניתן יהיה לאחזר במועד מאוחר יותר. ואחרון, אבל בהחלט לא פחות חשוב, אל תקנה באינטרנט במחשבים ציבוריים. פרטי כרטיס האשראי הם אחד הפרטים המבוקשים ביותר בעולם התחתון הפלילי.

שמירה על עקרונות פשוטים לשימוש יכולה לחסוך לך הרבה זמן, כסף ומתח. אז זכור את ארבעת העקרונות המתוארים במאמר זה, ותוכל למצוא את זה על פושעי המחשב שינצלו אותך אם תיתן להם את ההזדמנות לעשות זאת.Source by John Hallquist

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.