איסוף מסה קריטית של חברים לפורום

כדי להנדס פורום מצליח, ישנן שלוש שאלות מפתח שמנהל צריך לשאול לפני בניית הפורום.

  • יעד מס' 1. איך תאסוף מסה קריטית של חברים
  • מטרה מס' 2. מה יכריח חברים לספק תוכן
  • מטרה מס' 3. איך הפורום ישרוד יעבור את השנה הראשונה

במאמר זה אנו מכסים את המטרה מס' 1 – כיצד לאסוף מסה קריטית של חברים.

תהיה נישה

הפורום שלך צריך לבנות לעצמו שם כסמכות בנושא. לכל הפורומים המוצלחים יש משהו שמבדיל אותם מהשאר. לדוגמה, זה יכול להיות התוכן הייחודי של האתר, נישה דמוגרפית מצומצמת שבה הם מכוונים, או האישיות של מנהל האתר.

אם אתה יוצר פורום, שאלו את עצמכם, "מה ייצא לאנשים מהפורום שלי שהם כבר לא יכולים להשיג במקום אחר?"

לכל הפורומים המוצלחים יש מטרה. הם קיימים מסיבה מסוימת, כדי להשיג משהו. כדי לחבר בין אנשים עם תחומי עניין משותפים, או לאפשר שיחה בנושאים הקשורים לאתר.

אחת הסיבות העיקריות לכך שפורומים חדשים נכשלים היא כי יש יותר מדי פורומים באותו נושא! פורומים לא יצליחו אם מטרתם היחידה היא בניית תנועה לאתר הראשי.

בחירת תוכנת הפורום

ביצוע זה נכון הוא קריטי. יש סבירות גבוהה שהפוסטים הקיימים בפורום יאבדו על ידי מעבר לתוכנה אחרת מאוחר יותר.

שקול תחילה אופטימיזציה למנועי חיפוש. מכיוון ש-85%+ מהתנועה החדשה לאתר שלך תגיע ממנועי החיפוש, חיוני למצוא את הפוסטים בפורום הדיונים שלך על ידי מנועי החיפוש.

לפני שאתם בוחרים חבילת תוכנה לפורום דיונים, ודא שניתן למצוא ולדרג את כל הפוסטים בתוך הפורום במנועי החיפוש. רוב תוכנות פורומי הדיון מסתירות הודעות הודעות בצורה כזו שפשוט לא ניתן לסרוק אותן על ידי מנועי החיפוש.

דרך אחת לברר אם הודעות הודעות בתוך חבילת תוכנת פורום ספציפית מותאמת למנועי חיפוש, היא לבקר באתר באמצעות התוכנה הזו, להעתיק כותרת פורום עדכנית ולהדביק אותה בגוגל ולבצע חיפוש (להקיף את כותרת החיפוש במרכאות כך גוגל יודע בדיוק מה לחפש).

אם כותרת ההודעה מופיעה בתוך 50 העמודים הראשונים שגוגל מצאה, אתה יודע שהפורום עבר לאינדקס בצורה מיטבית. אם הכותרת לא מופיעה, אולי תרצה לחפש חבילת תוכנת פורום אחרת.

רוב התסריטים של הפורום הגדולים מיועדים לקידום אתרים, אבל יש דרכים לשפר את התוצאות עוד יותר על ידי הוספת כתובות אתרים ידידותיות למנועי חיפוש, או במקרה של vBulletin, הוספת vBSEO (חבילה מלאה של שיפורים לקידום אתרים).

כתובות URL דינמיות, מזהי הפעלה וכו' המשמשים את רוב תוכנות הפורום עלולות להזיק מאוד לבריאות הפורום מנקודת מבט של מנוע החיפוש.

שימו לב בבחירת סוג הפורום והסקריפט או התוכנה של הפורום שישמשו. הפורום צריך להיות קל למצוא וקל לשימוש. חלק מהסקריפטים והתוכנות של הפורום מגיעות עם מודעות חובה המוצגות מחברת האם, ומובילות לחוויית משתמש גרועה.

מיקוד תוכן ודיון

משתמשים יירשמו ויפרסמו בלוח שלכם אם הם מוצאים את התוכן הקיים מעניין, ויראו שכדאי להשתתף. צור מספר קטגוריות מעניינות בתוך הפורום שלך, מבלי להגזים.

בעת השקת האתר לא יהיו לך חברים רבים, אז שמור את התוכן ממוקד בכמה דיונים בלבד כדי להימנע מחדרים ריקים. עדיף בהרבה להחזיק 4 חלקים פעילים מאשר 15 ריקים.

אל תפחד לאחד נושאים דומים יחד. ברגע שפורום גדל לגודל שבו האשכולות נדחפים לעמוד 2 ו-3, אז שקול לפצל פורום לשניים קטנים יותר.

אל תהיו יותר מדי אזורי דיון מחוץ לנושא. במקום זאת צור דיון היכרות אחד או שניים, שבו משתמשים חדשים יכולים לפרסם על עצמם ומשתמשים קיימים יכולים לקבל אותם בברכה.

דעו שלפני הפיכת הפורום לציבורי, מומלץ ליצור אולי שניים או שלושה שרשורים בכל אזור בפורום, כדי למבקרים יהיה היכן לכתוב. משתמשי פורומים חדשים רבים מתביישים מכדי לפרסם שרשורים חדשים בעצמם.

פונקציה על פני צורה

למשתמשים אכפת יותר מהתוכן ומהקהילה מאשר מהעיצוב. לאתרים כבדי תמונה יש רושם ראשוני גבוה, אך שימושיות נמוכה לאחר מכן. לאתרים עשירים בתמונה לוקח יותר זמן לכל חבר לקרוא שרשורים, לכתוב פוסט חדש, לעבור בין פורומים וכו'. אם רענון העמוד איטי, המשתמשים כותבים פחות ופחות נוטים לחזור. גוגל ויאהו אינן אטרקטיביות במיוחד, אך מנועי חיפוש מצליחים מאוד שקיימו את חוק רענון העמודים היעיל.

עיצוב לא צריך להיות הפוקוס, במקום זאת לשפר את חווית המשתמש עם ניווט ברור וקל לשימוש, מעט כפתורים ותמונות מפוארים ולוודא שכולם מבינים את הפונקציות של האתר. אין תחליף לעיצוב צורה טוב, מיתוג עקבי, סוג ברור וקריא ומרחב לבן בשפע.

השתמש בפריצות, תוספות ותכונות במשורה

לסקריפטים רבים של פורומים יש מאות תוספות זמינות באופן חופשי, למשל, vBulletin, כולל תוספות לרשתות חברתיות, צ'אט חי, חנויות ומשחקי משחק.

החוכמה כאן היא להשתמש בפחות תכונות, אבל לעשות אותן היטב. הימנע מטעות להוסיף כל כך הרבה תכונות שהן הופכות לחסום ויזואלי למשתמשים חדשים, או להאט את הפרסום של משתמשים קיימים. הוסף יותר מדי תכונות מהר מדי ואתה לא נותן מספיק זמן למדוד אותם, או לאפשר למשתמשים שלך לאמץ אותם.

פריסה פשוטה ונקייה עם תכונות המקדמות רישום, הפניה ופרסום הם כל מה שנדרש.

הרשמה סופר קלה

כמעט בכל הפורומים יש מחסום כניסה כלשהו, ​​כדי לסנן טרולים וספאם. עם זאת, טעות נפוצה בקרב מנהלי הפורום היא הפיכת הרישום למורכב.

לדוגמה, פורומים מסוימים גורמים לך להסכים לכללים, לענות על שאלות אבטחה, לאמת את זהותך באמצעות דואר אלקטרוני ולהמתין לאישור המנחה. בעוד שאמצעים אלה מונעים דואר זבל, אם תהליך ההרשמה שלך ארוך ומייגע, משתמשים רבים יוותרו. נסו להשיג איזון טוב בין אבטחה ונוחות שימוש.

מלבד הפיכת ההרשמה ללא טרחה, הציעו לנרשמים הטבה כלשהי להצטרף מלבד הרשאה לפרסם. אלה יכולים להיות חינמיים או הורדות.

הגדר את מחסומי הכניסה שלך להיות גדולים או קטנים. Large יביא לך פחות חברים, אבל איכות; קטן יקנה לך יותר משתמשים אבל באיכות מעורבת.

תוכניות הפניית חברים

פורומים רבים נכשלים בגלל חוסר פרסום. תגיד לחברים שלך להצטרף, ואם הם מוצאים שזה מעניין, הם יספרו לחברים שלהם, אשר בתורם יספרו לחברים שלהם וכו'. זה יכול להשתלב היטב עם סכימת הפניה, לפיה משתמשים מתוגמלים על הפניית משתמשים אחרים ללוח . פרסום מפה לאוזן, במקביל לצורות פרסום אחרות כגון אופטימיזציה של SEO, Google Ads, מסחר בקישורים עם פורומים אחרים, יכול להביא לשילוב רב עוצמה שימשוך יותר ויותר משתמשים לפורומים שלך.

זרימת קישורים בפורומים אחרים

קבל אנשים מודעים לפורום/אתר שלך בחינם, פשוט על ידי הצטרפות לפורומים אחרים והקישור שלך בחתימת הפורום/פרופיל שלך. שליחת אימייל לאתרי בקשות כאלה עשויה למשוך פרסום שלילי, מכיוון שהנמענים עלולים לראות אותך כשולח דואר זבל נואש.

הטכניקה הטובה ביותר היא להצטרף לפורום אחר. צור קישור לאתר שלך בחתימה שלך, ונסו לכתוב 10 פוסטים בערך בכל שבוע. אם יש לך מוניטין טוב בפורום, אנשים יבדקו את הקישור שלך. אם אתה אמין, סביר להניח שאנשים בפורומים האלה יצטרפו לשלך.

מאמרי פורום שימושיים

  1. עיצוב הפורום
  2. בניית תוכן
  3. הישרדות לטווח ארוךSource by Anthony Coundouris

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.