איומי אבטחת האינטרנט שיש לשים לב אליהם בשנת 2018

במדויק, על פי הדו"ח הבולט מדוח הסיכונים הגלובליים של הפורום הכלכלי העולמי לשנת 2018, הצהיר אבטחת הסייבר כמצב המסוכן השלישי בגודלו לאחר אסונות הטבע כמו תרחיש מזג אוויר דרסטי ואסונות אסון. ואילו נראה שהכמות המשוערת של התקפות אינטרנט במהלך הרבעון הראשון של השנה מאמתת את דיוק התחזית הזו. יתר על כן, בהתאם למומחי הרשת וחישובם של איומי אינטרנט קודמים, ההנחה היא שבשנים הקרובות פשע הסייבר עשוי להיות העסק הרווחי ביותר מאשר מכירת סמים בלתי חוקיים והשלמתם. ואכן איום הרשת המסוכן ביותר של 2018 כולל כמה מהזנים הבאים:

איומים מתמשכים מתקדמים:

כפי שהשם מציין כי איומים מתמשכים מתקדמים (APT) ממאירים את תעשיית הרשת בגלל התקפות מסוג זה לא רק מתעכבות במשך חודשים, אך במקרים קיצוניים מסוימות הן נוטות לדבוק בתוכניות האינטרנט במשך שנים. הם נועדו במיוחד לשוטט לרוחב דרך המבנה ותוכנת ההפעלה של המערכת שלך ולשדוד את מאגרי המידע הפרטיים שלך למטרות לא רצויות. יתר על כן, APT מיועד לפגוע ביישומים כמו מיילים ואתרים רב תכליתיים לשימוש נפוץ. מכאן שחכם לגבות את המידע הדיגיטלי שלך נגדו.

בינה מלאכותית נשק:

הבינה המלאכותית מספקת לנו את אמצעי ההגנה המעולים מפני פעילויות בלתי חוקיות הקשורות לכל תחום. עם זאת, כאשר עברייני הסייבר מעורבים בשימוש בטכניקה זו כדי להשיג פעילויות הונאה משלהם, כל משתמש אינטרנט צריך להיזהר ממנה. סוג זה של AI ידוע בשם בינה מלאכותית נשק אשר נוטה להרוס את הצרכן שלו ולא לבנות אותו. האקרים ידועים לשמצה משולבים באמצעות כלי זה כדי למעול תעשיות אינטרנט מרכזיות בשוק.

דיוג:

התחזות היא מארב מזיק לרכוש פרטים בלעדיים של הפרטים כגון שמות משתמש, סיסמאות ותיאורי כרטיסי אשראי על ידי הסתרה כיחידה אמינה בארגון אלקטרוני. מכאן שחשוב לחברות להתמודד עם הטקטיקה הזו מכיוון שהיא לא רק חושפת את המידע הפרטי שלהן, אלא גם גורמת לאיומי אינטרנט אחרים להתקין ולהרוס את המפעלים שלך. אכן מפתח האינטרנט או העובד היעיל ביותר עם אימון אבטחה טוב יכול ליפול לטרף של הסכנה הזו.

תוכנה זדונית לנייד:

באופן מקיף, תוכנות זדוניות ניידות מותקנות בטלפונים החכמים ובמכשירי האייפון שלך על ידי חנויות אפליקציות או רכישה מקוונת של אפליקציות. תוכנות זדוניות ידועות לשמצה כמו סוסים טרויאנים, כניסות מפתחות הולכות וגדלות מיום ליום כדי להפר את התוכנה של הטלפונים הדיגיטליים שלך. אפילו רוב הזמן המשתמשים הנאיביים העוקבים אחר אתרים מסוימים מעניקים באופן בלתי מודע גישה להתקנה כזו שהופכת מאוחר יותר לאפליקציה לא לגיטימית על מנת לגרום לנזק ואובדן נתונים.

IOT Botnets:

IoT מתייחס לאינטרנט הדברים שאינו מורכב רק ממחשבים אלא מכשירי חשמל תעשייתיים, כלי רכב, ציוד ביתי והתקנים דומים אחרים הנוטים לפעול ומחזיקים בכתובת IP וגם מעבירים נתונים זה לזה. הואיל ובוטנט מתייחס לחטיפת מחשב של מישהו ללא ידיעתו ובכך מתוכנת לשימוש מחדש לפעולות זדוניות ברשת דיגיטלית באמצעות המכשיר הזה. לכן, כיום Botnets אלה נכנסו בהצלחה לגאדג'טים הקשורים ל- IoT ויצרו חוסר יציבות ופגיעות רצינית למשתמשים ולמפתחים. מכאן שמדובר בהתקפה מסוכנת ביותר על יישומי האינטרנט, התוכנות ומאגרי המידע.

לסיכום, ברור למדי כי הארגונים צריכים להתגונן מפני סכנות כאלה מכיוון שפשעי הסייבר הללו אינם בלתי נשלטים, אולם לאחר שההתדרדרות מתבצעת, על מפעלים ארגוניים לקחת זמן רב כדי לאתחל, לסדר מחדש ולהתאושש.Source by Abdul Ghaffar Bantva

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.