אבטח את האינטרנט וה-Wi-Fi שלך

נגעתי בזה במאמרים קודמים. עכשיו יש רמקולים חכמים עם Alexa, Siri ו-Google מובנים. חשבתי לתת לך כמה הצעות איך אתה יכול להגן על עצמך ולאבטח את עצמך.

חשוב להכיר בכך שכל המכשירים החכמים שלכם חייבים לעבור דרך סוג כלשהו של נתב לפני ההגעה למכשיר שלכם. לאחר מכן הנתב יאפשר לך להתחבר באמצעות חוט קשיח או Wi-Fi. חוט קשיח יהיה מהיר יותר ובטוח יותר; עם זאת, Wi-Fi קל יותר ונמצא במכשירים רבים יותר. בכל מקרה ודא שלראוטר שלך יש סיסמה חזקה שיצרת. ודא שיש לך את האבטחה ברמה הגבוהה ביותר עבור ה-Wi-Fi שלך כגון WPA/WPA2. כמו כן, אם הנתב שלך בן יותר מ-5 שנים כדאי לשקול להחליף אותו בנתב מודרני חדש. זה יבטיח שאתה משתמש באבטחת החומרה והתוכנה העדכנית ביותר.

רמקולים חכמים מופיעים בבתים בכל מקום, הם היו הנמכרים ביותר באמזון בעונת חג המולד החולפת. הם טובים בלנגן את המוזיקה האהובה עליך ולהשתפר כל הזמן בביצוע הפקודות שלך. הם יכולים לשלוט במערכת האזעקה שלך ולנעול ולפתוח את דלת הכניסה שלך. לפני שאתה מאפשר לאלקסה, סירי או גוגל לפתוח את דלת הכניסה שלך, שאל את עצמך עד כמה הם מאובטחים. האם הם יכולים להבדיל בין קולך לקולו של זר? מה אם תעזוב את ביתך ואדם זר יבוא לדלת הכניסה שלך ויאמר "פתח את הדלת" האם היא תיפתח? הזיהוי הקולי משתפר מדי יום, אז בדוק את המכשיר שלך לפני שאתה נותן בו אמון.

האם הטלוויזיה החכמה עוקבת אחר מה שאתה צופה בו? התשובה היא כן, הם יכולים. כתבתי עוד מאמר שמסביר איך הם עושים את זה ועוד יותר חשוב איך אפשר לעצור את זה.

יש לכם מצלמות בתוך הבית? רבים מאיתנו עושים זאת. שאלו את עצמכם האם הם בטוחים ואיך אני מונע מהם להשתלט על ידי שחקן חכם כלשהו. זה יכול להכניס אותך למצב מאוד מביך.

חשוב לחקור היטב כל מכשיר חכם חדש שאתה רוכש כדי לקבוע כיצד הוא פועל ואילו נתונים הוא אוסף עליך. לאחר מכן אבטח את המכשיר הזה ברשת הביתית שלך. אם אינך בטוח לגבי מכשיר מסוים נתק אותו מהרשת הביתית שלך. זכור, כמעט כל מכשיר שיש לך בבית צריך לעבור דרך הנתב שלך, אבטח אותו!Source by George Uliano

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.