אבטחת בנקאות האינטרנט משופרת כעת

אחריות נגד הונאה מקוונת היא מה שרוב הצרכנים מחפשים בשירותי בנקאות אינטרנט. מכיוון שכסף הוא שיקול מרכזי כאן, הם רק רוצים את ההגנה הטובה ביותר לחיסכון ולהשקעות שלהם. לא משנה אם הם בנקים במוסד לבנים שיצאו לרשת או לבנק מקוון בלבד, הצרכנים דורשים אבטחה.

הבנקים עובדים קשה כדי לשכנע את הלקוחות לנסות בנקאות אינטרנטית. מאפייני האבטחה של שירותי הבנקאות באינטרנט מתקדמים כעת ונותנים ללקוחות כל סיבה לבנק באמצעות האינטרנט לנוחות נוספת והרבה יותר יתרונות. עם טכנולוגיית האינטרנט שהולכת ומשתפרת, כל אחד היום יכול לבצע כל מיני עסקאות פיננסיות באינטרנט בנוחות של הבית או המשרד שלו. מלבד האבטחה והנוחות, בנקאות אינטרנט היא גם חסכונית עם פחות או לפעמים ללא עמלות כלל.

מומחי מחקר אומרים שלמרות שחלק מהצרכנים אינם רואים יתרון בחיסול נייר בעת ביצוע עסקאות, התנהלות ללא נייר היא למעשה הגנה בפני עצמה. כדוגמה, אתר אינטרנט של בנק יכול כעת לאפשר לך להציג את החשבונות וההצהרות שלך באופן מקוון ברגע במקום לחכות מספר שבועות. המשמעות היא שאין סיכוי שכרטיסי האשראי וחשבונות הטלפון שלך יילקחו מתיבת הדואר או מפח האשפה שלך.

טכנולוגיית ההצפנה היא הנפוצה ביותר לאבטחת אתרים. כאשר הנתונים עוברים במערכות או ברשתות משותפות שבהן למספר רב של אנשים יש גישה למידע, לכלי זה תפקיד חיוני. לאור זאת, אם כן, יש להצפין מידע סודי, בעיקר סיסמאות, כדי למנוע מהן לדלוף לאנשים אחרים ולשנות אותן. השימוש בחתימה דיגיטלית היא טכניקת אבטחה נוספת הכוללת גם הצפנה.

אמנם עדיין יש להשתמש בהצפנה, אך מספר בנקים גדולים משתמשים כיום במערכת האבטחה העדכנית ביותר מבוססת הרשת המכונה SiteKey. הכלי משתמש בתהליך אימות מסוג חדש שמטרתו העיקרית היא הימנעות מהתחזות, פעילות הונאה מקוונת. עם זאת, רק מעטים משתמשים בטכניקה זו בגלל חולשות המערכת.

השימוש בשמות משתמש וסיסמאות, כמו גם במספרי זיהוי אישיים או PINs הוא בין מאפייני האבטחה הסטנדרטיים המסופקים על ידי רוב הבנקים. לכן, מומלץ מאוד לא לשתף את המידע הסודי עם אף אחד כדי להימנע מגניבת זהות.

התראה בדוא"ל היא אמצעי הגנה נוסף שהבנקים משתמשים בו. בעזרת תכונה זו, לקוחות מקבלים התראה באמצעות דוא"ל או הודעת טקסט בכל פעם שמתרחשות עסקאות חשודות בחשבון שלהן כגון משיכת סכומים גבוהים, כאשר הם מקבלים הודעות דוא"ל מפישים או כאשר מישהו מנסה לגשת לחשבון עם סיסמה שגויה.

בנקים גדולים רבים מספקים גם תמונות סרוקות של צ'קים שבוטלו. תמונת הצ'ק לא רק מציגה את הצד הקדמי, אלא גם את הצד האחורי. זה יעזור ללקוח באימות מספר הצ'ק, הסכום והנפרע למקרה שהוא ישכח את המידע.

הבנקים מחויבים לספק ללקוחותיהם את האבטחה המקוונת הטובה ביותר במטרה להגן על כספם שהרוויחו קשה. אין זה מפתיע אז שלקוחות בנקאות האינטרנט גדלים כעת במספרם.Source by Gloria Smith

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.